Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Steady74 #32270 üzenetére

    Sajnos mindig a relék mérete, ami gondot tud okozni. A Mini legalább kicsi (meg a Shelly 1-es is, de Shellyt nem vettem még), de a Basic már nagyobb a TH10/16 meg hatalmas. Ha nem a lambérián lenne falon kívül elvezetve lehetne sokat vésni. Én társasházban lakom, így sajnos a padlás nem játszik, pedig tényleg az az egyik legjobb megoldás. Másik gond, hogy ez egy régi 1910-ben épült banképület, de utoljára a '80-as években volt elektromos felújítás. A kábelek legalább nem alumíniumból vannak, de sok helyen jelöletlen MMfal kábelek vannak behúzva (legalább tömör réz). Sok helyen csak bevakolták, így ezeken a helyeken új vezetékezést csináltam. Nullát húztam be ezekre a helyekre, így azokat könnyen lehet okosítani egyszer. Sajnos a fő szobában a régi vezetékezés van, így ott sok helyen nincs elágazó kötődoboz, pedig könnyebb lenne a dolgom. Bár itt egyedül a csillár van még régi, teljesen új vezetékezés lett a padlószegély csatornában vezetve (+szerelvények). Itt van egy részen lambéria a falon, ahol tudok könnyen szerelni.

    A HA meg tényleg jó, csak én nem akarok belebonyolódni. Egyelőre jó az eWeLink.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák