Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chubaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a következő témában.
    Nagyon kezdő vagyok a témában!

    Vettem néhány IKEA Tradfri cuccot(gateway, mozgásérzékelő, izzó....)

    Olyan szeretnék csinálni, hogy a mosdóban mindig kapcsoljon fel a lámpa, amikor bemegyek.
    Ezzel még nem volt kihívás.

    De olyat szeretnék, hogy éjszaka csak 50% fényerővel kapcsoljon el a lámpa(az izzó állítható fényerős), nehogy kimenjen az álom a szememből! :D
    Na, ilyet opciót nem találtam sehol, se a gyári appban, se a google homeban.
    De a neten szétnézve, találtam valami kódot, amivel ezt be lehet állítani, csak a kérdés, hogy ezt hová beírni?
    Az appokban van rutin létrehozása, de ott nem tudok írni rutint! Valamivel csatlakozni kéne a gatewayhez, vagy kell valami progi hozzá?

    A kód/parancs:
    ________
    - alias: Turn on wake-up light on workdays id: 'towulow' trigger: platform: time at: '06:25:00' condition: - condition: state entity_id: input_boolean.alarm_light state: 'on' - condition: state entity_id: binary_sensor.workday_sensor state: 'on' action: - service: light.turn_on entity_id: light.nightstand data: brightness: 1 - service: light.turn_on entity_id: light.nightstand data: transition: 900 # 900 seconds = 15 minutes brightness: 254
    ________

    Köszi minden segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák