Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz cosi #608 üzenetére

    Először is tájékozódj, hogy az adott lámpa működik-e akkuról. Hagyományos izzós pilács biztosan, de ledes kivitelnél az alacsonyabb, névleg 1.2V-os kapocsfeszültség jelenthet problémát. Általában arra figyelj, hogy nem muszáj a legnagyobb kapacitású(-nak feltüntetett) akkukat venni, mert nem feltétlenül azok a legjobb minőségűek. Mindennapos használatra különben szinte mindegy, de ha ritkán használod a lámpát, érdemes elgondolkodnod valamelyik alacsony önkisülésű gyártmányon (GP Recyko, Sanyo Eneloop és társaik). Utóbbiak természetesen drágábbak a hagyományos NiMH-celláknál, de a normál NiMH-k - főleg nyári melegben - viszonylag gyorsan vesztenek a töltöttségükből akkor is, ha nem használod azokat. Nekem pl. a hátsó ledes villogóban majd' 2 évig (~1200km) bírják az elemek, természetesen nem állandó használat mellett. Töltőből sem kell csúcs, de nagyon hasznos lehet, ha ismeri a töltés előtti kisütés funkciót, és a gyorsított (3-5 órás) töltést. Az se gond, ha a töltő párosával kezeli csak az akkukat, mint az egyszerűbb töltők általában, ha a lámpába amúgy is 2-4 akku kell.
    mAh: az akku kapacitása. Egy közelítőleg állandó mennyiség (kisütési idő és kisütőáram szorzata), mely megmutatja, hogy adott árammal terhelve az akkut, az mennyi időn keresztül terhelhető a lemerülésig. Egy 2200mAh-s cella 220mA-es árammal 10 órán át süthető ki, utána merültnek tekinthető.
    NiMH: nikkel metálhidrid, a technológia neve.
    Csepptöltés: fenntartó (szintentartó) töltés, a töltők ezzel ellensúlyozzák a spontán lassú merülést, másnéven önkisülést. Alacsony önkisülésű típusoknál nem hasznos.
    Töltési idő: a töltőáramtól és a cella kapacitásától függ. Erre vonatkozó közelítő összefüggés pl. a #324-es hozzászólásban.

Új hozzászólás Aktív témák