Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz Strezi #6453 üzenetére

    Kérlek olvass vissza. Nem igazán értem miféle prüszkölésre gondolsz, de nem is fontos. Szívesen bemásolom Neked, hogy miket írtam, de mivel gyártómérnök vagy, gondolom Te is megtalálod. Szép dolog a szakmában eltöltött 7 év is. Mondjam, hogy nekem 8 van? Vagy 11, ha a napkollektort is nézzük? Tök felesleges. Ismerek olyat, aki nálam régebb óta foglalkozik vele, mégsincs tisztában alapvető dolgokkal. Talán még valamely konferencián is találkozhattunk. Voltam én is páron, voltam már előadótól, felkért mediátorig minden, épp csak akasztott katona nem. Persze ez alapján akár simán lehetek én is buta a témához, így ezt szerintem ugorjuk is át. :B

    Legünk inkább konstruktívak! :K
    Mesélj kérlek, milyen minőségeket láttál inverterek belsejében? Kíváncsi lennék egy magyar gyártómérnök véleményére, tapasztalataira, mert nekem eddig csak kínaiakkal volt alkalmam egyeztetni (2012-2014 között Growatt mérnökökkel, 2014-ben pedig a Huawei mérnökeivel beszélgettem arról, hogy milyen irányba kellene elmenni a lakossági inverterekkel, aminek egy része meg is valósult).

    Tényleg, mit csinál a gyártómérnök a szakmában? Írásban nagyon rossz vagyok hangsúlyozásban, így inkább leírom: minden szarkazmus nélkül kérdezem, mert tényleg érdekel! Ez a végzettség nekem a gyártásoptimalizálást, és minden hozzá kapcsolatos dolgot (dokumentációktól a visszacsatolásig) jelent a kis buksimban, ami egy tök érdekes munkakör! Azt szabad megkérdezni, hogy a "szakmában" pontosan mit jelent?

    Az OKJ papírról (mert feltételezem nekem címezted) pedig csupán annyit, hogy nem azért van rá szükség, mert attól okosabb leszek (bár butább biztos nem), hanem mivel napelemparkok üzemeltetésével foglalkozom, vannak időszakos felülvizsgálati kötelezettségek, amikhez kell, ha nem akarunk a következő 25 évben mindent alvállalkozóval csináltatni (drágán). Arról nem is beszélve, hogy mérnökként Te is biztosan találkoztál a magyar jogrend azon csodás tulajdonságaival, hogy valaki hiába villamosmérnök, nincs jogosultsága villanyszereléssel kapcsolatos műveletek elvégzéséhez. De ezt nyilván tudod Te is :K

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák