Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz noorbertt #3407 üzenetére

    Ha azt akarod hogy jól meginduljon akkor április közepe felé már vághatod. Én már nyár végére vagy őszre hagyom a vágást, hogy ne kelljen évente kétszer belenyúlni, a kora tavaszi nyírás után nekem rettenetesen megindul.
    De ezek a tujafélék ciprusok szinte egész évben alakíthatók ;)
    A permetezésre visszatérve, nyírás után csináld és nem igazán kell vele megvárni a májust a korai jó idővel a kártevők is hamarább megjelennek. Tujáknál inkább a szívó atkák okozzák a problémát és a lisztharmat, évi kétszeres kezeléssel ez orvosolható. a mospilant és a dithane -t egybekevered és úgy fújd meg plusz hozzáadod a wuxal -t nem csapják ki egymást ezek a szerek. Az amistar -t csak azért írtam mert rengeteg az engedély nélküli gombaölő szer a kereskedelemben, csak példának szántam. De ahogy a fórumtárs is írta a fentiekben az a szer már a kialakult betegségre való de így sem árt. Én a dithane -t szinte minden permetléhez adok, az egy általános anyag ami inkább a megelőzésre szolgál. A score250 vagy topas stb. anyagokat kifejezetten a gombabetegségek kezelésére használom gyümölcsösben rózsáknál stb.

Új hozzászólás Aktív témák