Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Zolabol #3295 üzenetére

    Én jódos ruhával szoktam az élfelületet átkenni, egy kis üveggel veszel a patikában évekig elég lesz.

    inf3rno
    Persze ha gondozod akkor hosszú évekig él és terem a fa. Számomra az ilyen jelenti a kihívást, amikor egy beteg, sérült vagy öreg növényt mentek meg a pusztulástól, ujjat bárki tud ültetni.
    Az a cikk amit a fórumtárs linkelt, nagyon túl van gondolva. Ettől a mondattól kikerekedett a szemem "A dohányosoknak érdemes kezet mosniuk, mielõtt kertészkedésbe fognának." ha a dohányzás ilyen káros, akkor Magyarországon a kilencvenes évek végére kipusztult volna a növényi kultúra 70% -a :D
    Apám agrármérnök állandóan a növények közelében volt, szabadidejében meg az otthoni két gyümölcsössel foglalkozott. Napi két doboz barna szofit szívott el, sosem említett olyanokat ami a cikkben le van írva, pedig igen precíz ember volt :K
    Ma megcsináltam az olajos rézkénes lemosást is, 10 nappal ezelőtt megfújtam mindent rézoxikloriddal, úgy hogy igen csak túl teljesítettem a tavaszi lemosást. Vasárnap későn ébredtem :D és mire a gazdabolthoz értem bezárt. Gyorsan elszaladtam az obi -ba hogy megveszem a szereket és vasárnap délután permetezek. Majdnem dobtam egy hátast az áraktól, minden a duplája volt a gazdabolt árainál, csak egy példa, a 20grammos dithane 700ft, az itthoni gazdaboltban ma 299 vettem az olajos rézként meg sem mertem kérdezni:Y

Új hozzászólás Aktív témák