Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atapi

    senior tag

    válasz ra^ven #3621 üzenetére

    no. ennél a jelszavazgatásos dolognál az a lényeg, hogy maga a program nem rendelkezik ilyen funkcióval (mivel nem is kell neki, mert az összes modern operációs rendszer biztosít lehetőséget arra, hogy felhasználónként szabályozhatóak legyenek az indítható alkalmazások és a hozzáférhető fájlok, akár titkosított formában is), így csak külső megoldásokkal oldható meg, ami kisebb-nagyobb macerával jár, cserébe kevesebb-több biztonságot nyújt.
    A legegyszerűbb lehetőség, amit meg is találtál, a profilepassword kiegészítő. elvileg platformfüggetlenül működik, letöltöd a kiegészítőt, majd az xpi fájlt kitallózod az eszközök/kiterjesztések/telepítés...-nél, és települ. a kiterjesztés tulajdonságainál meg megtudod adni a jelszót, amit szeretnél. viszont hogy ne legyen teljes az öröm, ez a megoldás csak egy nagyon alap védelmet nyujt, az 1.0-ás felhasználók ellen véd, de még egy okosabb 8 éves gyerek is kiguglizza 10perc alatt, hogy miként cselezhető ez ki:
    1. safe-mode indítás esetén a kiterjesztések nem töltődnek be, ergo volt védelem, nincs védelem.
    2. a thunderbird egyszerű szöveges állományként tárolja a levelezést, ugyhogy egy szövegszerkesztővel bárki belenézhet.
    ha erős védelmet szeretnél, akkor csak és kizárólag a profil titkosított tárolása kerülhet szóba. pl truecrypt lehetőséget biztosít arra, hogy egy titkosított állományt virtuális meghajtóként csatolj a rendszeredre. nincs más dolgod, minthogy létrehozol egy megfelelő méretű titkosított tárolót, és áthelyezed ebbe a teljes levelezést. így a levelezéshez csak akkor lehet hozzáférni, ha fel van csatolva a titkosított tároló, melynek kulcsát/jelszavát nyílván csak te fogod tudni. ennek a megoldásnak csak annyi a hátulütője, hogy a levelező indítása előtt fel kell csatolni a tárolót, ami plusz egy program elindításával jár, illetve a program bezárása után le kell csatolni a tárolót, hogy más ne férjen hozzá.

    a második kérdésedre messziről nehéz bármit is mondani. van olyan kiszolgáló, aminél 3 mailcímem van, szóval a program biztosan képes több postafiók kezelésére azonos kiszolgálón. lehet, hogy bugzik az intelligens postafiók beállítóka. próbáld meg tesztelésnél leállítani, és a kézi beállítást választani, vagy ha így sem megy, akkor a kiszolgáló címét másként megadni a kezdésnél (pl xyz.hu --> xyz1.hu), és utólag átírni a postafiók tulajdonságainál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák