Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    Orbitálisat szívtam a mai nap.
    Elmentem rokonokhoz, szép idő volt, csicseregtek a madarak, és viszketett a tenyerem.
    Délután elkezdett esni, és nagyon lehűlt a levegő is.
    Békésen jövök haza a szakadó esőbe, egyszer csak néha-néha kihagy az egyik henger, elkezd csattogni, hörög, durrog, és nem megy a gép.
    5 km múlva az egyik henger teljesen feladta a szolgálatot, félre is álltam, aztán magától le is állt a gép.
    Kicsit vakartam a fejem és megállapítottam, hogy valószínűleg a csere érett gyertyáim a rosszak, amiket már haverom kiakart dobni, de nekem meg behaltak, és odaadta, hogy amíg nem veszek, addig használjam őket.
    A poén az, hogy az ülés alatt ott lapult 2 új gyertya, csak az a szívás, hogy a suzukinál a kedves mérnökök úgy tervezték meg a motort, hogy egy nyamvadt gyertyacseréhez félig le kelljen bontani az oldalidomot, a hűtőt le kell lazítani, miközben a víz felét elfolyatjuk és csak utána tudjuk kifeszegetni a gyertyát a helyéről. Ennek a műveletnek inkább nem álltam neki a főút szélén szakadó esőben...
    Szépen 60-al megtettem a maradék 50 km-ert. Közbe az eső még durvábban elkezdett esni, és a kabátujjamról folyt be a víz a kesztyűmbe..... szétfagytam/szétáztam...
    A hab a tortán, hogy a kocsimba meg behalt az önindító 2 napja. Most semmilyen közlekedési eszközöm nincsen :(

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák