Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja már volt kérdésem itt köztetek, dióhéjban összefoglalva: rossz a villamos hálózatunk, nagyobb fogyasztók indulásakor villannak az izzók egy picit, a gépem pedig újraindul (=ingadozik a feszültség). Használtam egy APC offline szünetmentest, de gyakorlatilag semmit sem használt. Most beszereztem egy (új) AVR-es Line-Interaktív Eaton-t, de ha kihúzom a konnektorból (hogy átváltson akku üzemmódra), 5-ből 1-szer akkor is újraindul a gépem(a többi rálógatott eszköz meg se reccen). Egy lassan 2 éve üzemelő Chieftec CTG-500-80PB tápom van, multiméterrel mérve a kimenetek teljesen jók. Semmi más panaszom rá, mindig bekapcsol, nem sípol, nem búg, nem zizeg, egész egyszerűen nem viseli el a pillanatnyi feszültségingadozást. Szétszedtem. Az összes kondi jól néz ki, nincs folyás, púposodás, semmi jele hibának.Laikusként jól gondolom, hogy az ilyen áramkimaradások áthidalását a primer kondenzátor(Teapo/400V/220uF/85C fokos) hivatott elvégezni? A táp nyákján 2011-08 a készítés dátuma, a gépem jó ha 120W körül eszik, rendes a szellőzése is, szóval messze nem volt kihajtva, sem megsütve. Persze előfordulhat, hogy tényleg a kondi a hibás, de egy Teapo? (Kimenti oldalon már láttam púposat, de azok 4-5 éve járatott, nyakig poros, hűtés nélküli gépekből kerültek elő.)
    Szóval...ez lehet a hiba forrása? Ha igen, és cserélnem kell, tegyek bele nagyobbat ? (Fizikailag beleférne egy szélesebb is.)

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Új hozzászólás Aktív témák