Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wind-Storm

    őstag

    Szereztem egy csodatápot:
    VIKINGS MPT-350
    2006. 08. 10. vételezésű darab az Orákulum Computerből.. :DDD!
    A 12 centis ventije figyelemre méltó, pláne a következő szöveg: LOW NOISE TEMPERATURE CONTROLLER
    Az is érdekes, hogy van még rajta még valami 6 tűs AT szabványú csatlakozó...

    Gondoltam nekiállok letesztelni gép nélkül, nehogy megölje ha netán hibás lenne:
    Bedugás után először fáziskeresővel közelítettem felé... nehogy rossz legyen a földelése pl. aztán ahogy hozzáérek megb@sz a váltó.. ezen a teszten át is ment, a power on és gnd-be se találtam, ezután rövidre zártam és felkapcsoltam, a táp ventije egy pillanatra megmoccant.
    Következőnek már stand by állapotában zártam össze a power_on-t a egy GND-vel, mintha egy alaplap indítaná.. na ekkor beindult és úgy elkezdett sziszegni az egész, hogy azonnal ki is húztam még mielőtt valami kirobban belőle.
    Dőlt belőle a rothadt hal szag... legutóbb akkor éreztem ilyen szagot amikor haverral késsel vágtunk ketté egy elkót. :D szóval gyanítom, hogy egy elektrolit kondi lesz a ludas..

    Az árcédulája alapján 7890ft-os táp volt annó... mit is várok egy ilyen darabtól.. :U

    Külön teszter tápnak még jó lett volna.

    Bár kérdésem lehet kicsit abszurd, de megfogalmazódott bennem: lehetséges, hogy egy ilyen rövid ideig tartó terheletlen üzem hazavágjon egy ATX tápot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák