Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevike

    csendes tag

    Sziasztok,
    Sikerult beszereznem egy MK808b-t majdnem sikeresen kinabol, de nem volt rajta semmi (azaz no boot)... Irtam az eladonak, hogy kene nekem az update.img de semmi hasznalhatot nem irt, csak amit en is megkerestem mar a neten. Hala ennek a forumnak ujra flasheltem a gepet, most megy majdnem minden rajta kiveve a wifi + bluetooth. (jelenleg egy usb->eth atalakitoval hasznalom...)

    Kezdtem asni a problema forrasa utan es KIZS leirasa alapjan arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy driver problema all fent a kovetkezok alapjan:

    A logban ez all:

    D/WifiService( 267): setWifiEnabled: true pid=8457, uid=1000
    D/WifiHW ( 267): Read wifi chip type OK ! wifi_chip_type = RK901
    D/WifiHW ( 267): wifi_load_driver: DRIVER_MODULE_PATH = /system/lib/modules/rkwifi.ko, DRIVER_MODULE_ARG =
    E/Lights ( 267): write_int failed to open sys/class/leds/rk29_key_led/brightness
    E/WifiStateMachine( 267): Failed to load driver!
    E/WifiStateMachine( 267): DriverFailedState

    Amit olvastam hogy:

    MK808B - RK903 (BCM40183 - Broadcom 4330 Based Chipset) (Bluetooth 3.0) MK808 - RK901 (BCM40181 - Broadcom 4329 Based Chipset)

    Kerestem a kizs fele modulok kozt broadcom drivereket de nem talatam ide illo .ko modult. Elvileg crosscompile-vel lehetne forditani modult de ebben nincs tapasztalatom. Ez mar feketoves feladat :)

    Tud valaki segiteni ?

    Elore is koszonom,
    Levi.

    Ami a gepen van most:

    Loader: FinlessROM\RK30xxLoader(L)_V1.16.bin -> orig Finless 1.5a
    Parameter: FinlessROM\parameter -> orig Finless 1.5a
    Kernel: FinlessROM/kizs_kernel_v2_1.5GHz_720_USBETH+BT.img
    Boot: FinlessROM/kizs_fele_boot.img
    Recovery: FinlessROM\recovery.img -> orig Finless 1.5a
    System: FinlessROM\system.finless17.kizs.img

Új hozzászólás Aktív témák