Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz sztsam #73024 üzenetére

    A XEON valószínűleg olcsóbb használtan. De... Szerintem inkább várd meg a HEDT 16/32-es Ryzent. Nemsoká jön. QUAD Channel DDR4 2400-on. 3100 MHz órajel, és 3600 Boost órajel. lyen az intelnek még tervben sincs. És ha igaz, hogy lesz 2. és 3. generációs Ryzen, akkor később elvileg minden plattformon frissítenek. Nézz csak meg egy FX-et. Volt a Bulldozer, aztán a Piledricver/vishera, amiből szintén volt egy újabb stepping a 63xx és 83xxeknél. Ezt honnan lehet tudni? Uyganazt az órajelet alacsonyabb fezsültségen produkálták. Szóval én inkább ezt javaslom. Az nem szerver, és nem AM4 lesz, hanem a kettő között. És hogy van-e különbség a RAM-ok között? A Zeneknél óriási a különbség. ;-) Gyorsabb Rammal jobban mennek, ez a tapasztalat. De bőven olcsóbbak is az intelnél. Intelbe jelenlge csak akkor érdemes fektetni, ha ezzel úgy kihúzod, hogy nem akarsz CPU-t cserélni, mert minden szegmensben új socket és/vagy új chipset lesz. Pl. az újabb procikat majd csak a z270 támogatja Desktopon, viszont feljebb jön a 2066, szerverbe pedig a 3xxx a 2011 helyett. De oda is jobb lesz AMD. 32/64-es CPU, 2400 alap, és 3 GHz boost órajelre lehet számítani, octa channel memóriavezérlővel, egy halom PCIE Lane-nel, és sorolhatnám... Lesz oda 16/32-es naples is. Ott tiltják a magok felét, hogy megmaradjon az okta channel RAM kezelés. És 2 TB-tal szemben 4 TB RAM-ot támogat, azt is 1866 helyett 2400-on. Azért az óriási különbség szerintem. Az intel nemsoká dobja piacra a 28/56-os CPU-ját. Lehet, hogy arra várnak, hogy mennyibe fog kerülni, és ahhoz fogják árazni, nem tudom. Mindenesetre izgalmas éveknek nézünk elébe, az egyszer biztos. Szerintem inkább az a kérdés, mit szeretnél? Bővíthető rendszert, aminek az alapteljesítménye is jó, és milyen gyorsan? De clustert is lehet építeni régebbi gépekből. Lehet, hogy az még olcsóbb megoldás, viszont többet fogyaszt, több helyet foglal el. Én inkább HEDT és szerver AMD felé kacsintgatnék...

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák