Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    Sziasztok!

    Gondoltam a Krisztusi korba lépve kipróbálok egy intel cpu-t is (no persze a jó régi Cel 300A után :) ), és ha már ilyen nagy váltásra adom a fejem, AMD fanságom ellenére, miért ne egy i7-essel kezdjek. Eddig akkurátusan átugrottam mindent, amiben szó volt az intelről, így lenne pár kérdésem.

    1. A socket 1156 vagy 1366-os cpu-t nézzek inkább?
    2. Mi a különbség a kettő között, mert van i7 mindegyikből. Úgy tudom az 1366-os tokozásúakban van grafikus mag. Mindegyikben?
    3. AMD esetén mindig az adott család legalacsonyabb órajelű tagját volt érdemes megvenni, mert szinte biztos fel lehetett a legmagasabb órajelű tag teljesítményére tuningolni. Ez igaz az intelnél is?
    4. A teszteket nézve szép tuning eredményeket lehet elérni az i7-tel. Van valami széria, ami tipikusan ajánlott, vagy szinte mindegy?
    5. Tudtommal a K jel felel meg az AMD BE-jének, tehát a szorzózár nélküli modellnek. Érdemes erre rááldozni a plusz felárat, vagy a mezei típusokkal is el lehet érni hasonló tuningpotenciált.
    6. Jól tudom, hogy három csatornás memóriakezelést használnak az i7-ek, tehát 3 db DDR3-ra lesz szükségem?

    Sry a sok láma kérdésért!

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák