Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Victoryus #155335 üzenetére

    HM70 meg vagy támogatja az i3-i5-öt vagy nem, mivel nem akarok venni, nem jártam nagyon utána Ha nagyon kéne akkor nyilván utánajárnék ennek is. Mivel ingyen lett volna a proci, különösebben nem izgat, működik-e vagy nem, legalább kitakarítom a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • Tikakukac

    titán

    válasz Victoryus #155335 üzenetére

    És nem és nem és nem.

    Nem is értem ezt a szarkazmust.

    Ez azért lehet, mert már olyan maxosra tekertem, hogy kiléptünk a világűrbe vele. Ha nem akarod megérteni miről ugatok, tényleg nem fog menni.

    A kérdés lényege ennyi volt, hogy az AMD A6-7310 + R4 gpu mennyivel is jobb, mint a B820-as proci, vagy egy I5 2520M csodás intel vga-val? Kevés pénzből gépcsere projekt.

    Egy 2520M a linkelt AMD-t agyonveri és feltörli vele a padlót. Ha szereted a számokat és a bencheket: 1800 pont vs 4000+. Ha ez elég személetes.

    A B820-at nyilván agyonveri... de ahogy néztem kb.4. generációs I3-mal van egy ligában.

    Egy B960-al van pariban az az AMD. Egy olyan kor alap procijával, amire emlékezni sem nagyon tudok lassan. Egy nagyon pacsuli U-s i3-al lesz ez egy szinten.

    A jelenlegi laptop kb. 20-24e forintért elmegy, az újabb 35e. tehát kb. 14e forintból lett volna egy jóval frisebb, 2 éves, erősebb gépe Win10-zel az asszonynak. Nem hurcolássza, otthon használja, össze sincs csukva általában.

    Azt áruld már el nekem, mert ez is konzisztensen kimarad: mi a tököt csináltok azzal a géppel, hogy a kor a lényeges nem a teljesítmény? Tényleg futtattok rajta olyan programokat, amik nem futnak adott OpenGL verziószám alatt? Mert ebben az esetben megértem, hogy egy 2 éves AMD-s konfig kell, aminek a teljesítménye egy 6 éves Intelét tudja, csak max frissebb alatta az utasításkészlet. De gondolom ha nincs összecsukva azért fületek van, kezetek is meg szemetek akad nyomokban, tehát billentyűzet meg touchpad, kijelző, ventihang és társaik azok valamit jelentenek. Vagy ezeket ilyenkor egy kopott AMD matrica felülírja?

    E helyett meg ugye jött, hogy vegyek 2. gen üzleti gépet, 40e körül...

    Mert ez a váltás az, aminek van értelme. Kifejtettem már szerintem harmadjára, hogy miért.

    Ez a lehetőség nem is merült fel nálam.

    Ebben biztos voltam. Ezt sem sikerült még megmagyarázni. Vagyis de. Neked nem kell túl jó gép ;]

    Ha már Intel, akkor valami 5.gen, bár azok 45e forint körül kezdődnek ha szépséghibásak.

    Mi történt az 5. generációban, amire szükséged van? AMD az tudja ennyiért? Nyilván nem, költői a kérdés.

    Neked szerintem nem is laptop kell, csak egy beszélgetőpartner :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Armagedown

    őstag

    válasz Victoryus #155335 üzenetére

    Nézd meg a Notebookcheck mobile cpu benchmarlistjét, ott látni fogod, hogy az A6-7310et még egy combosabb Core 2 processzor is megver bizonyos esetekben, pedig az ma már egy őskövület.
    A Hp 6910p-m sajnos elpusztult, a bolhapiacon vettem egy 6710b-t alkatrésznek 2ezer körül , az szintén egy hasonló régi laptop, át tudtam bele rakni a T-8300at és tökéletesen működik. korához képest, nem is olyan rossz az 1680x1050es 15.4es kijelző.
    Még mindig jobban jártam vele, mint te fogsz az Amds laptopoddal.

    [ Szerkesztve ]

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Új hozzászólás Aktív témák