Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz classic B #32718 üzenetére

    Bőven sok lesz szerintem a teljesítménye.

    Nekem évekig DS116 volt, a memória (szintén 1GB) kb. negyedét - harmadát szokta felhasználni, a proci meg (2 magos, 1,6GHz-es ARM) főleg csak unatkozott ;-)

    Párhuzamos torrentek, és letöltési sebesség: szerintem pár extrém esettől eltekintve nulla jelentősége van. Egyrészt a sávszélességet a háztartás többi eszköze miatt én pl. úgyis korlátozni szoktam 2-4MB/s-ra éjfél és reggel hat között, azon kívül meg 0,5MB/s-ot kap (ezzel is, ha kiszámolod, igen komoly adatmennyiség jön le egy éjszaka alatt) , másrészt meg párhuzamosan elég 2-4 torrentet letölteni, ez is kitölti általában ezt a sávszélességet. (Ezt meg tudta az 1 magos procis, 512MB memóriás előző előtti előtti QNAP-om is ;-)
    Szóval a "tudjon 50 torrentet letölteni párhuzamosan 2GB/s sebességgel" nem igazán általános elvárás, szerintem ;-)

    Régebben futottak ARM procis NAS-okon olyan kiszolgálók, amik nekem kellettek emellett (pl. LMS a zenelejátszómhoz) , még az is elfutott az említett QNAP-on, az általad kiszemelt NAS erőforrásainak töredékén úgy, hogy közel sem volt kihajtva a NAS...

Új hozzászólás Aktív témák