Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz HardRic #68771 üzenetére

    "De amúgy a ledeket ki lehet ám kapcsolni."
    Igazából kifizetni nincs kedvem, akkor, ha úgyis kikapcsolva használnám.
    A háttérvilágítás egy felesleges ár felhajtó tényező, ezen már vagy ezer éve vitatkozunk.
    Egy fekete billentyűzettel kell valamit csinálni, hogy félhomályban is láthatóak legyenek a ráírt feliratok.
    Mert a matricával ráragaszttott szöveg sem látszik mindíg.
    pl. nappal, irodában, ha féloldalról rá tükrögződik a lámpa fénye, akkor az egész billentyű kupak, különösen a rajta lévő matrica, ezüstösen becsillog, nem látod, mi van ráírva fehérrel.
    Ha pedig kicsit sötét van már az irodában, akkor azért nem látszik, mert nem elég világos.

    Egy ezeréves fehér billenyűzet, amire feketével volt rá gravírozva a szöveg, az nappal is, és este is tökéletesen látható. Még este, lekapcsolt világításnál is, a monitor fénye ad elég világosságot ahhoz, hogy egy ilyen, fehér alapon fekete billencs minden karaktere látható és olvasható legyen.
    Ezt a fekete bill. nem tudja. Ahhoz kellett valami, és ez lett a háttérvilágítás.

    Ettől függetlenül, én is egy fekete mehcát használok otthon.
    Annyi pénzt nem akarok rákölteni, hogy csináljak magamak egy magyar kupakos, fehér színű, barna kapcsolós billentyűzetet.
    Mert kb ilyen nincsen.
    Pár éve volt Tesoro Gram, ami volt fehér színben, magyar nyelven, de RGB világítással, ami, ahogy írtam, szerintem ronda, azt azért nem vettem.

    Jelenleg Ozone Strike Pro van otthon, és mostmár sokáig ez is marad.
    Az elmúlt 2 év Home Office-t kibírta, akkor nagyon jól jött, hogy nem egy Logi K120-at kell használni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák