Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz dannyl #162837 üzenetére

    Haz: hm okay, mondjuk nekem egyertelmu hogy mondom ha van ilyen jellegu megkotes, de igaz biztos nem mindekinek.

    Keret / opciok: elnezest az valoban kimaradt, hogy alapvetoen nem feltetlenul konkret termekek erdekelnek, hanem szeretnek eloszor kb. kepbe kerul es megnezni az opciokat.

    Platform
    - Tehat Ryzen / AMD (AM4) draga, igy inkabb erdemes gen10 / LGA1200 intel platformon nezelodni, igaz? Ha jol latom most Q1ben jott ki gen11, de felesleges is lenne

    Proci
    - betujelek
    -- F procikban semmilyen integralt grafikus mag nincs?
    -- jeloles nelkuli 'alap' ugy latom abban van
    -- A tobbi pedig valamilyen speci energiafogaszastas / kisebb teljesitmeny, ezeket hagyjam is (Y, TE, T,)
    - Ha i3 10100(F)-nel erosebb procit szeretnek, akkor gondolom inkabb erdemes az emlitett i5-re valtani, mintsem maradni i3-nal de magasabb orajelen (pl. i3 10300(F))? link
    - Mikor utoljara neztem procikat talan nem is lattam mar tray kiszerelest csak dobozost, de latom vannak, akkor lehet az is eleg (sorry, ez nekem uj volt).

    Chipset, alaplap
    - B460: ahogy nezem ez csak CometLake-et tamogat (link), avagy mar az iden kijovo procikat sem. Nem tunik egy tul jo beruhazasnak. 400-nal maradva, ha a 'Z' a tuning miatt tobb, akkor marad H/Q470 mint opcio.
    - 400 szeria ugy altalaban: 2666 / 2933 memoria tamogatas? Magasabb orajelhez XMP profil, vagy ezt hogy?
    - B560 lapokra probaltam rakeresni, de nagyon elvetve lattam csak. Gondolom ezek is most Q1 jottek ki...?
    Ezek alapjan, H/Q470-bol, vagy B560-bol erdemes valasztani? Innen tudsz esetleg ajanlani?

    Memoria:
    A masik gepben talan pont ez van, vegul is mukodik, bar ha jol emlekszem az nem femlap (hutes) rajta csak valami matrica.
    Itt mi lenne az eggyel jobb opcio? Nem feltetlenul nyers teljesitmeny, inkabb stabilitas, kompatibilitas (esetleg jobb hutes) szempotok alapjan.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák