Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz jjeahh #34812 üzenetére

    Arra kívántam utalni hogy az analógiák nagyon gyakran félrevisznek, és itt konkrétan az volt a baj, hogy az ideológiagyártás _nem_ az analóg vs. digitális vonatkozásban merült fel, hanem az auto vs. manuális fókuszálás esetében.

    szerk: hogy az ár az egyetlen igazán komoly érv, azt én rögtön el is fogadtam. A magam dolgai esetében egyetlen terület van ahol a manuál fókusz tényleg előny, ez pedig a makró (ott az autó sokszor nem oda áll be ahová a fotós szeretné, és nagyon kis eltérés is számít. Itt ráadásul tényleg tök jó lenne egy mechanikus fókuszgyűrű) Ezen kívül vannak persze területek (statikus, ráérős témák) amelyeknél legalább nem hátrány a manuál fókusz - viszont egy olyan objektívem sincs (talán csak a halszem lenne, ha lenne) amelyet csak ilyen szituban használnék. Szóval nálam az autofókusz a nyerő (kivétel a makró, de hát azt az objektívemet sem csak és kizárólag arra használom, egyáltalán nem), és nem igazán értem hogy a fotózásnál miért lenne a fókuszálás_maga_ öröm (persze aki így gondolja, hát gondolja így, az ő dolga) - viszont ismétlem, az ár-kérdést mint szempontot teljes mértékig elfogadom.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • Mercutio_

    félisten

    válasz jjeahh #34812 üzenetére

    "amennyiben a téma nem olyan" <---- szerintem elég érthetően leírtam, egyértelmű hol van és hol nincs értelme a manuálozásnak. ugorgyunk

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák