Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shakedown

    csendes tag

    Köszönöm Uraim a gyors és hasznos válaszokat. Azt megnyugtató látni, hogy azért jó irányban tapogatózom a kinézett holmikkal. Egyszerre válaszolnák a felvetésekre.

    Lumix 25mm 1.7 mindenhol best buy kategóriában van említve.Ebay-n 120-140 dolcsi környékén le is tudom akasztani.
    Mitakon 25mm 0.95-ről eléggé megoszlanak a vélemények. Ti mit gondoltok róla G85-ön?
    Alapvetően - kezdő kérdés jön - miben tapasztalnám a különbséget a Lumix 25mm 1.7 és a 42.5mm 1.7 használata során? Mert most már lassan erre a kettőre szűkül a második lencse kérdéskör. Jelen elképzelésem szerint a 12-60mm-t használnám legtöbb esetben, azonban sötétebb szituációkban, valamint ha szeretnék homályosabb hátteret elérni, akkor kerülne fel a 25mm vagy a 42.5mm? Utcai fotózáshoz, emberekhez, szintén hasznos lehetne utóbbi kettő. Kicsit erről tudnátok írni?
    Néztem jó pár youtube videót de saját nyelvünkön is érdekelne mit gondoltok. Csak, hogy könnyebben tudjak dönteni.
    Legtöbbet kézből fogok lövöldözni, de nagy rohanást nem tervezek, szóval timelapse-hez szívesen rádobom majd állványra.
    Lenne még egy kérdés: youtubeon láttam olyan videót, amit 4K-ban vett fel az illető. Ezt max 30p-ben tudja a G85. Mégis voltak benne slow motion részek. Ezt ilyenkor hogy csinálja?

    Az út egyébként év végén indul, addig van időm magamévá tenni a technikát. Lesz még drón (Mavic Air) is
    a setupban, meg egy gopro7 az extrém szitukra, meg víz alatt. A vágás, meg utómunkát meg egy MacBook Pro 15"-n csinálom majd.

    A töltés kérdése valóban kritikus. Lesz olyan régió, ahol napokig, vagy tovább nem lesz áram. Ott előbb utóbb el fogok fogyni, még ha spórolok a naftával akkor is. De hát egy aggregátort mégsem cipelhetek a hátamon. Tehát ez az usb-s akkutöltő remek ötlet. Egy-kettő kellene jöjjön velem.

    Variálható ND filtert tudtok ajánlani konkrét darabot?

    @Stauffenberg, oké átnézek a videós topikba is.

    @MrChris, igen a kiscsávónak elég komoly csúzlija van, amivel a New York filmet lőtte. Legalább lesz hova upgradelnem.

    Üdv,
    shakedown

Új hozzászólás Aktív témák