Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    LOGOUT blog

    Én ezt a ki mennyiért adja dolgot annyira furának érzem. Az eladó írja ki amennyiért gondolja, a vevő meg vegye amennyiért akarja. :D De felesleges szerintem így 'kidumálni' hogy ki mennyiért hirdet.

    Vevő szempontból: Az eladó kigondol egy árat...feladja a hirdetést és vár.
    Vár hogy valaki jelentkezzen. És persze minél inkább alacsonyabb áron szeretné minden vevő megvenni.
    Amikor nekem szükségem van valamire és a hardveraprón találok valamit, mint mindenki én is szeretnék alkudni valamennyit az árból...de legalábbis megírom a hirdetőnek az általam adható/preferált árat...akkor is ha bőven túlértékelt cuccról van szó.

    A másik oldalról ha belegondoltok (mint eladó) a legtöbb ajánlat amit kapsz, mivel kezdődik? Ha kiírtad x-ért, azonnal az jön,h. már ma viszem x/2-ért és társai. Persze ez nem azt jelenti, hogy sokkal a valós ár fölé kell lőni...

    A jó megoldást én valahol középtájon látom. Adott az eladó által megálmodott ár és a vevő által preferált ár.
    Picit mindkettőnek engednie kellene ideális esetben.
    Az eddig üzleteim során itt sokszor adtam el telefont/fényképezőt bőven ár alatt. Még a használt ár alatt is.
    Azt vettem észre, hogy a legtöbben erre ugranak...az árral lehet leginkább megfogni az embereket.
    Lehet akármilyen csilivili, garis, full extrás, hibátlan cuccod...hamarabb megvesznek egy gari nélküli, picit rosszabb állapotú valamit is ha jó áron van.

    Én nem is olyan régen, adtam el olyan Canon fényképezőt itt ami boltban 60ezer volt újonnan. 1éves alig múlt. Doboza már nem volt, csak töltő, akksi, és egy 8gigás nagysebességű SD kártya. 1-2 karc volt a házán is és az LCD-n is. 7 ezer ft-ért ment el. 20perc alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák