Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #58476 üzenetére

    Lenne egy kérdésem a Canon G9x-szel kapcsolatban. (Valószínűleg a többi G is hasonlóan működhet.)

    Most ismerkedem vele, mielőtt megkapná a 80-hoz közelítő leendő gazdája. Hááát, elsőre nekem elég furcsa volt megszokni a kezelését és félek is, hogy mit fogok tudni ebből átadni...

    A kérdés: megoldható-e, hogy önkioldó használata esetén (10mp) ne a gomb lenyomása pillanatában végezze el a fénymérést és élességállítást a gép, hanem közvetlenül az exponálás előtt?
    De úgy is feltehetem a kérdést, mert lehet, hogy fordítva ülök a lovon, hogy ha állványról (asztal sarkáról...) szeretnék magamról egy portrét, akkor azt hogyan lehet megoldani jól? Számomra az lenne a logikus, hogy felállítom a gépet, megnyomom az időzítővel az exponálógombot, beállok a gép elé, a gép arcfelismerés alapján érzékeli hol vagyok, rám élesít és exponál. Van ilyen lehetőség?

    Természetesen most nem az olyan trükközésekre vágynék, amit egyébként tudok, hogy a fejem leendő vonalába teszek egy akármit és arra élesítek, vagy eleve manuál fókuszt használok (ha engedi a gép) vagy amit a tükörreflexesnél eleve használok, hogy egy mobilos applikációval exponálok...

Új hozzászólás Aktív témák