Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McImi

    csendes tag

    Sziasztok, abba a szerencsés helyzetbe kerültem, hogy z-680-at, és a z-5500 is tartósan kipróbálhattam, gondolom kiváncsiak vagytok a szubjektív véleményemre.
    Külsőségek:
    z-5500 27 kg, -sérv garantálva szállítás közben :)-, 3 rétegű, gondos csomagolásban.
    Nekem a 680 is tetszett külsőleg, az 5500 feltétlenül 'modernebb'. A központi egység lcd-jének olvashatósága lényegesen nőtt, végre a távirányitón a bemenet közvetlenül kiválasztható, viszont a beépített rca kábel szerintem visszalépés. A 680-ra mindenki az igényeinek és pénztárcájának megfelelő, méretreszabott hangszórókábelt rakhatott. Ja a mélynyomó, kinézetre is brutális, mérete lényegesen nőtt a 680-hoz képest!!!!!!, sok hely kell neki( de megéri ).
    Hangzás:
    Le kell szögezni, hogy már a 680-as is magasra rakta a mércét.( a haverom még mindig szívja a fogát, hogy 120 ezerért egy JVC házimozit vett, mindkettőnk szerint a 680 lényegesen jobb hangzást produkál ) Elsősorban zenénél nekem minimálisan magashiányosnak tűnt, vagy a mély volt túl harsogó, mert a mélyek brutálisak, le is kell venni zenénél kb 1/3 hangerőre. Természtesen DVD-nél nem kell mondanom, hogy ez a minimális 'hiányosság' átcsap előnybe. Az 5500-es hangképe kiegyenlítettebb, a 25 cm-es membrán itt sem pihen, de a szatelitek erőteljesebbnek tűnnek, harmónikusabb az összkép, über a hangzás, minimálisan de a 680 felett. Ha megkapja a 96 khz 24 bites jelet amit már képes kezelni, akkor egész egyszerűen fenomenális. Még nem voltam hangstúdióban, de ilyen lehet a stúdióhangzás. Csak ülök becsukott szemmel és 'élvezem' a zenét.
    Egy korábbi hozzászólásben olvastam, hogy z-5300 -hoz képest nem tapaszalt lényeges különbséget a kolléga 5500-at hallgatva. 5300-at még nem hallottam, de nagyon jó rendszer lehet :), mert ha kicsivel is, de véleményem szerint az 5500 üti a 680-at különösen zenehallgatás közben 96 24 jellel hajtva.

Új hozzászólás Aktív témák