Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz samujózsi #69587 üzenetére

    Megcsináltam az átnevezős dolgot, de az mc szerint ugyanolyan lett az új grub.cfg.

    OS install óta nem volt raid szétesés. Egyszerűen ilyen menüvel települ fel a disztro. Az install végén látszik is szépen, hogy mindkét hdd-n megcsinálja a grub-ot. ez rendben is van. Amit most látok, ez a default nála.
    Aztán elkezdek molyolni a grub-al és nem lesz eredménye.

    Nem tudom, hogy az efi számít-e neki, de ugye az a partíció, amit nem lehet tükrözni, mivel az tölt be először. Esetemben az fstab szerint a /dev/sdf1 van mountolva a /boot/efi alá.
    Arra gondolok, hogy lehet a bios/efi pedig pont a másik hdd efi partíciójával indul alapban. Persze bios-ban csak annyi látszik, hogy Ubuntu.

    De nem vagyok képben, hogy most miként dolgozik össze az efi és a grub, szóval csak fantáziálgatok. Már régi problémám ez a jelenség csak tegnap reinstall volt és újra előjött a dolog. Nem vészes a 30mp várakozás sem csak inkább a "nem értem" része bosszant a helyzetnek :)

    fstab

    # / was on /dev/md127 during installation
    UUID=a12307f6-b6a1-40e3-90f3-f16ea8b199b3 /               ext4    errors=remount-ro 0       1

    # /boot/efi was on /dev/sdf1 during installation
    UUID=482D-F52F  /boot/efi       vfat    umask=0077      0       1

    # /hdd was on /dev/md126 during installation
    UUID=95b12e9d-b3df-4255-acf2-28d0a4339d43 /hdd            ext4    defaults        0       2

    /swapfile                                 none            swap    sw              0       0
    tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777,nosuid,size=1024M 0 0

    A /hdd mountot tessék elnézni. Egy user van, gyakran kell használnom és lusta vagyok /media/hdd-t vagy /media/usernev/hdd-t használni :) És már sok script-ben szerepel, azt sincs kedvem cserélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák