Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HPAA

    őstag

    egy felettébb idegesítő problémá/m/ra találtam véletlen megoldást
    kiteszem ide hátha másnak is előjön 1x
    32le5500 , hálózati lejátszás
    amikor eddig újratöltöttem filmekkel a helyi hálón csücsülő nas-t, ujraindítottam , engedélyeztem rajta a dlna megosztás /dns-313 ról van szó/ , a tv megtalálta rögtön választható bemenetként
    de CSAK zene és kép állományokat talált rajta , filmeknél hálózati probámát írt és semmi ...

    több napi vackolódás után /újraindítások , átnevezések stb.../ semmi eredmény , míg tegnap este frissen elindítva ugyanezt a hibát dobta , erre usb-re kimásoltam az adott filmet , elindítotam , majd poénból újrapróbáltam hálózatról és működött

    szóval ha valakinek szintén nem lennének filmek hálózatról , a megoldás usb-ről belekezdeni egy videóba , megszakítani , és onnantól hálórol is megy minden
    /csak ne került volna mindez majd 1 hétbe :W /

    [ Szerkesztve ]

    ************* censored

  • Lesliegold

    tag

    Sziasztok,
    Segítsetek nekem ha tudtok, keresek TV-t, Samuban már találtam, de kéne egy konkurens termék, hogy össze tudjam hasonlítani.
    Amire szükségem lenne:
    - 82 cm=32"
    - 3-4 db HDMI
    - DVB-C beépített tuner (digi kábelhez)
    - USB porton Média playerként lejátszási funkciók (Xvid, és HD anyagok)
    - USB portra illesztett külső winchesterre tudjon felvenni. (PVR+Timeshift)
    - Esetleg Hálózati UTP csatlakozó, vagy wifi, de ez nem feltétel.
    Amire használnám az 70% digitális TV, 15% filmnézés, 15% Xbox360

    Köszi előre is a segítséget.

    Xiaomi Redmi 3

  • GEO001

    aktív tag

    válasz Laca0 #4275 üzenetére

    Hálózati kapcsolattól nem szabad sokat várni a filmek lejátszásánál, nem mindegy milyen bitstream -el rendelkezik a média. Bár a mezei divx- xvid -el nem szabadna gond lenni.
    Nálam DLNA -n keresztül próbáltam hsbs filmeket, rendesen elindultak, de azért szaggatott időközben rendesen.

    "Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

  • eM'82

    addikt

    Sziasztok !

    A héten én is boldog tulajdonosa lettem egy LG 47LW579S-ZD típusú készüléknek. A készülék made in Poland, 2011 December :). Frissen a gyártósorról :D.
    Samu-t szerettem volna, de végül a passzív 3D technológia miatt (az aktívnál nekem vibrált a képernyő.. nagyon zavaró volt) az LG-nél tettem le a voksom. A Pip funkciót sajnálom...

    Cetelemet akárhogy próbáltam nem ment (talán ha lenne otthon vezetékes tel.számom és nyugdíjas lennék... mert nem a fizetés mérvadó, az tuti!), így egyben kellett kiadni a pénzt... hááát párom nem volt oda az ötlettől (egy ideig nem veszek semmit az biztos...), de még így is bolti ár alatt vettem meg a ph-s riov-tól, 281e Ft-ért (euró árfolyam függvénye volt az ár).

    Első benyomások:
    - TruMotion nem jött be, úgyhogy off (talán majd sportműsoroknál bekapcs)
    - Magic kontroller az kicsit hiányzik hosszabb szövegek (userid/passw/webcím) beírásánál
    (LG TV Remote android app nem működik :(... a párosító jelszónál 6 pötty jelenik meg... próbáltam egyik fórumtársunk javaslatát is, hogy a hálózati beállításoknál indítsam az app-ot, de úgy meg se jelent a kis ablak). Hátha egy update megoldja ezt is.
    - az SD adások minősége nagyban függ a szolgáltató által továbbított jel minőségétől, eléggé változó, de szerintem nézhető. T-s iPTV rosszabb minőséget nyújtott a Cool TV esetében. Érdekes. Az ATV HD adás elég messze van a tényleges HD adástól.
    - a 4:3-as SD adások képarányára sajnos nincsen egységes jó megoldás, egy olyat még el tudnék képzelni mint régebben a Panaknál amit láttam, alul-felül csíkokat levág, s a széleit nyújtja meg a képnek.
    - Viszont! 16:9-es adásoknál, iPTV-n miután beállítottam a szélesvásznú módot, majd utána a TV-n a mozinagyítást, majd megnöveltem párszor a Cool TV-n a logók bánták, de ezután teljesen arányosan kitöltötte a képernyőt! Tehát valami ilyesmi kellene az analóg adásokhoz is...
    - DTS audiót nem játsza le, de nálam WDTV Live-ról van megoldva az efféle filmek lejátszása (Half-SBS, TaB-t gond nélkül lejátsza, bár volt itt is olyan fura kódolás, amit a TV meg mégis... )
    - Shrek-ből van FieldSequential3D, de ezt nekem nem rakta össze jól a szemüveg... volt térhatás, csak szétcsúszott állandóan... van erre valami trükk?
    - ha szeretnénk kipróbálni a 3D-t, akkor szerintem érdemes az AVATAR-ral kezdeni, az széééép :). Half-SBS, de valami eszméletlen jó a kép!
    - az audió kimeneteknél valóban jól jött volna egy RCA is... igaz, szeretnék egy jobb erősítőbe is beruházni idővel.
    - kis apróság, de örültem, hogy a bekapcsolást/kikapcsolást jelző fényt ki lehet menüből kapcsolni.
    - kicsit macerás az inputok (antenna, set-top-box, wdtv live, dlna....) között lépdelni, jobb lenne, ha az aktív inputokra lépdelne egymás után mindenféle zavaró menü nélkül.
    - a menüpontok elérése is kicsit macerás, asszem érik az az univerzális távirányító.
    - a készülék alapból 04.04.11-gyel érkezett, majd frissítettem a 05.01.10-re. Igen ám, de hajtott a kíváncsiság, hogy valóban ez a legfrissebb szoftvere, vagy csak nekünk magyaroknak/európaiknak ez érhető el max? Bezony, hogy van ehhez a készülékhez frissebb :). 05.10.02. Kérdés az, hogy mik is az újítások (changelog), mert az sehol nincs leírva...
    - a TV feketéje nem a legszebb, de ezt tudtam előre (kisebb bevilágítás, felhősödés jellemzi a széleken). Ha azonban a film kitölti 16:9-ben a teljes képernyőt, akkor ezekből szinte semmit sem vesz észre az ember.
    - a geeks oldalán beállított paraméterek alapján próbáltam én is belőni a tv-t, de piszok sötét lett, úgyhogy magam tuningolgattam az értékeket. Egész jó most az eredmény. Jó, hogy be lehet állítani saját profilokat!
    - a TV adások átrendezése is kicsit macerás volt. Elnevezni őket a beállítások/kézi beállítások alatt lehet csak. Max. 5 karakter és kikapcs után azt se jegyezte meg, hiába nyomtam rá a Tárolás gombra. Fura...

    A DVB-S/T érdekel, de még nem néztem utána, hogy csak egy sima antenna, vagy speckó set-top-box kell hozzá, hogy az ingyenes csatornákat lehessen fogni?

    Ami majd most jön, az a kézikönyv elolvasása :). Most már eleget nyomogattam :).

    üdv.:
    eM

  • Yogi Bear

    aktív tag

    Hali!

    Számítógépről Plex-en keresztül próbáltam egy 1920x1080 Half SBS 3D filmet lejátszani, de úgy kb. 3 másodpercenként megállt és töltött, majd ment pár másodpercet és megint megállt.
    (útvonal: számítógép (gigabit NIC) - gigabit switch - TV )

    NAS-ról szintén DLNA-n keresztül (NAS saját uPnP progiján keresztül) gond nélkül megy ugyanilyen film lejátszása.
    (útvonal: NAS (gigabit NIC) - gigabit switch - TV )

    Kipróbáltam asztali médialejátszóval amiben 10/100-as hálókártya van és onnan (igaz nem DLNA-n, hanem NFS-en keresztül) meg akadásmentesen ment. (Tudom, hogy a protokollok különbözősége miatt nem összehasonlítható, inkább csak érdekesség)
    (útvonal: számítógép (gigabit NIC) - gigabit switch - mediplayer (10/100 Mbps NIC) [HDMI] TV )

    (Sem a TV-ben, sem a Plex-ben nem tudok állítani semmilyen hálózati tulajdonságot.)

    Másnak is produkált hasonló jelenséget a Plex-en keresztüli (DLNA) lejátszás?
    Mi lehet az oka???

    Írjon olyan is, akinek gond nélkül működik és olyan is akinek nem.

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    .: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

  • Cocos

    tag

    Kezd telelenni a t@köm a hálózati lejátszással.A Nero Mediahome-t használom. Betöltöm a mappát a gépen látszik is,hogy rajta van , de a tv-n üres mappa jön be. És ezt egyre többször csinálja.
    Kezdek egyre többet csalódni a tv-ben. :(((
    A 3D-t már említettem, a hálózati lejátszás nem mindíg megy, a hdd-ről nem viszi a DTS-t, és a L5.1-et.
    Lassan kvázi annyit tudok csinálni a tv-vel, mint a régi plazmámmal. :W

    "A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

  • edeleny

    őstag

    válasz Cocos #5623 üzenetére

    Ne a tévében csalódj!!

    Ugyan így ki volt a kilenni valóm egy éve!!
    nem mindegy az elején mit választasz!
    Ha Film-et, akkor hiába is keresel fényképeket, és egyebeket, csak üres mappát fog látni!!
    Ugyan az, ha ha zenét választasz, nem lesz egy darab filmed sem!!

    DTS-ez van, nem sok ilyen film van, kb 10 perc alatt lehet DD-t csinálni!

    Level 5.1, ua. mint az előbbi.

    Avi érvénytelen fájl. Senki ne feledje, hogy az avi. egy gyűjtő formátum, lehetnek olyan alfajai amit nem ismer a TV.

    A hálózati lejátszást nem értem.
    Nekem valami TP-link ruterem van. (TP-340GD)
    Soha semmi bajom nem volt. (na jó talán 5x megakadt)
    24 gigás Avatar 3D-t simán lezavarta hálózatról. Igaz a ruter kábellel van bekötve a TV-be.
    Most a Win8 előzetesét használom, de semmi bajom nincs a Win7-el sem.
    A fiam gépe Wifi-vel kapcsolódik a ruterre, az ő gépéről is simán mennek a filmek (avi-k).
    A'la natúr Nero van rajta semmit nem állítottam.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz panyo #6119 üzenetére

    ha kikapcsolod a gépet, akkor nem megy a lejátszás!
    Mert a hálózati hely nem elérhető!Tehát ami a gépen van, akár médiaszerver, akár film, csak akkor elérhető a tv számára, ha megy a PC
    Lehet NAS ról filmet nézni, de ahogy tudom ami neked van az 4Tb merevlemezzel van.
    a TV csak k1 gb ig kezeli problémamentesen.
    USB vel összekötöd akkor a TV fogja kezelni. ha a tartalmat így sem látja akkor partícionáld meg 4 x 1 Tb re a vinyóját. Nekem az a sanda gyanúm, hogy Etherneten nem fog menni számítógép nélkül.mivel ahhoz kell a szerver ami megosztja a tartalmat. :)

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz vidap #6120 üzenetére

    nézd meg a TV hálózati beállításait, állítsd be a DNS és az IP automatikus kiosztásra, és teszteld le.
    Ha kapcsolódik, és aktív a DLNA kapcsolat, akkor a routeren kapcsold ki a tűzfalat.
    A hálózati beállításokat is megnézheted a gépeden, hogy be van e kapcsolva a fájlmegosztás.
    most néztem, ahogy bekapcsolom a tévét, nro rögtön jelzi hogy új eszközt talált, és engedélyezi az eszközről történő lejátszást

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • pigster

    senior tag

    Hálózati/DLNA lejátszással kapcsolatban lenne pár problémám/kérdésem. Remélem, valaki tud segíteni. (LG 47LW5590)

    Próbáltam a PLEX MediaServert, TVersity-t, Nero Mediahome.
    Tapasztalatom: mindegyik egy rakás ...

    TVersityben hogyan lehet megoldani, hogy a TV-n ki tudjam választani az audiót egy többnyelvű mkv file lejátszásakor?
    Szintén TVersity: hogyan lehet megjeleníteni feliratot?
    PLEX Server (Kegyetlenül körülményes, lassú vacak): Szintén többnyelvű mkv esetében hogyan lehet nyelvet választani?
    Nero MediaHome: hogyan lehet egyáltalán működésre bírni? Telepítés után indexeléskor lefagy egy kb 20-30 filet tartalmazó mappa indexelésekor.

    Lehetséges-e nem DLNA-s vacakolással simán megosztani egy mappát és abból lejátszani a TV-n keresztül?

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • edeleny

    őstag

    válasz pigster #6174 üzenetére

    Hálózati lejátszásnál nem tudsz sem nyelvet, sem feliratot változtatni!

    Elvileg Win7 alatt a WindowsMédiaplayer beállításaival is tudsz megosztani.

    Nekem a Nero tökéletes.

    (csak egy észrevétel, hálózati lejátszáskor sem mindegy a PC teljesítménye, és az hogy épp mit csinálnak rajta)

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Laca0 #6193 üzenetére

    A DLNA hálózati média lejátszásra való
    nem fogod tudni a pc képét így megjeleníteni, csak ha RGB vagy HDMI kábellel összekötöd a TV-vel, és elsődleges, vagy másodlagos monitorként beállítod.
    Én legalább is még nem találkoztam olyan progival, :( kivéve a távsegítség ami erre képes lett volna.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • pigster

    senior tag

    válasz huncutka1029 #7096 üzenetére

    Akkor én is ellentmondanék:
    DTS hang dekódolása nagyon kevés alkalommal kellett volna nekem, volt pár IMAX-os film, azokat átkonvertáltam az MKV2AC3 progival. Miközben a szgépen dolgozgattam, a háttérben szépen megcsinálta a konvertálást, szóval plusz időm nem ment el emiatt.
    Szóval a DTS miatt nekem nem kell a PLEX; csak azért használnám, mert kultúráltabb a felülete, mint a DLNA-s hálózati lejátszásnak - tobbek között pl. pont a letöltött poszterek miatt.
    Lehet, hogy a Nero-nál sokkal jobb - nem tudom, mert nekem a Nero eddig minden indítási kisérletnél kiakadt a médiabeolvasásnál. Úgyhogy, ha ezt nézem, akkor ennél tényleg jobb a PLEX - legalább elindul...
    Csupán annyit írtam, hogy a laptop+XBMC kombó nekem sokkal jobban kézreáll, tetszik, ...

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • cotag

    senior tag

    Vettem egy ilyen házimozit " http://download.p4c.philips.com/files/h/hts3541_12/hts3541_12_pss_hun.pdf "

    Szerintetek az megoldható, hogy a lejátszóba dugom a lan kábelt, a lejátszót a hdmi arc aljzatba dugom a tévébe, és működik a dlna hálózati lejátszás is??
    Valaki vágja ezt?

  • vidap

    tag

    válasz Roland76 #7345 üzenetére

    40Gb tól 1Tb-ig kezeli felvételre hivatalossan.
    Lejátszásra próba szerencse lehet, hogy megy a 2Tb-os Hdd-d de nem biztos.
    Akkor még mindig ott a hálózati verzió.

  • blakey

    titán

    válasz atirag #12570 üzenetére

    Egy n-es router az 1080p-s mkv-kat minden gond nélkül továbbítja, a blu-ray isoknál lehetnek gondok, de azt egyik tv sem tudja lejátszani, a kábeles megoldás stabilabb, mint minden téren. Sorozatok nézésére teljesen oké a hálózati lejátszás viszont filmek nézésére inkább a külön lejátszót javaslom akár pc akár médialejátszó formájában.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Petyus1 #13289 üzenetére

    nézd meg a router beállításait, és a tűzfalát, lehet hogy ott korlátoz valamit.
    Nálam is volt ilyen gond, kilőttem a tűzfalat, utána jó lett.

    De nekem sajna csak G-s routerem van, én maradtam a LAN-os megoldásnál, így sikkal gördülékenyebb a hálózati lejátszás DLNA-n.
    Wi-fi-n sajnos eléggé szaggatott

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Yogibear974

    senior tag

    válasz Nikk #15669 üzenetére

    Szevasztok!

    djbahool 2012-11-16 19:56:54 wrote:

    ..."Több LG modellnél sem tüntetik fel a filmek (divx és mkv) lejátszását.
    Mik a tapasztalatok?"...

    Nikk 2012-11-16 23:10:53 wrote:

    "Nekem lejátsza... MKV-t igaz csak pendrive-ról, vagy HDD-ről... Hálóról nem hajlandó..."

    Nálam is u.a. a helyzet. Smart Share hálózati megosztásnál nem látszódik az .mkv file.
    Viszont itt jön egy trükk! Amennyiben átnevezem .avi-ra, gond nélkül látja és le is játssza,
    hálón keresztül. Ehhe, jól becsaptam az LM620S tv-met. :DD ...csak meg ne haragudjon!

    Üdv: -=Yogibear=-

  • gulyasa

    őstag

    válasz sz.zs. #17466 üzenetére

    Látszólag nem jó topikba írtad, de amit írni fogok, abból kiderül, hogy véletlenül mégis.
    Lehet, hogy a tévéden azon a HDMI bemeneten, amire az R6S-t csatlakoztattad, nem kapcsoltad ki a TrueMotion-t. Szerintem ez okozza nálad a "szappanoperát".
    A Samsungokat nem ismerem, de az LG-ken minden egyes HDMI bemenethez, USB-s lejátszáshoz, hálózati megosztásos, stb. lejátszáshoz külön ki- és be lehet kapcsolni a TrueMotion, külön-külön egymástól függetlenül lehet kalibrálni a helyi sötétítést, színeket, kontrasztot, fényerőt, ... stb stb stb.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

  • MoKiLoK

    csendes tag

    http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_17415-17415.html
    http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_17417-17417.html

    Sziasztok,

    Tényleg senki nem használ DLNA (Ushare) lejátszást LG tévén? :O
    Senkinek nincs problémája azzal, amit a fenti két linken kérdeztem?
    Tényleg csak én használnék hálózati streamelést, senki más?
    Ez brutális... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Petyus1

    tag

    válasz #20844032 #18077 üzenetére

    Ennyire sajna nem értek a lejátszott tartalmak belvilágához. Azt nem tudom, hogy a saját playere hogy van megírva, de nem csak ott hal meg a lejátszás, hanem a youtube kliensénél, az iconcert kliensnél, és még sorolhatnám. Szóval magyarul mindennél, ami hálózati streamet igényel.

    M@Db0Y:

    Nagyon jó példa, amit leírtál. Ha a szifonod kábé 20-at tud, akkor tételezzük föl, hogy az én galaxy siii-mam is tud annyit. Namármost, rátöltöttem egy kutya közönséges dlna alkalmazást a telóra, és ugyanazt a filmet kiválóan lejátsza a telefon a dns-320 -as nasomról, amit a tv nem tud ugyanonnan. Ennyi.
    Na jó, én se fárasztalak tovább téged.
    Kábé tudható, hogy mi a bibi. Vett az LG egy dzsunkán gyártó beszállítótól egy fullfos wifimodult, és azt rakja a tévéibe. Te megszívtad, én megszívtam, és még valszeg páran megszívták.
    Azt viszont tényleg el kell ismernem, hogy a maradék 95% viszont teljesen rendben van. :D

  • Szabaka

    tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék venni egy LG 42LM615s TV-t.

    Valakinek van tapasztalata vele?

    Egész pontosan a hálózatról történő filmek lejátszására gondolok.

    Van egy NAS-om, ezen fut egy torrent kliens, és a film letöltése után megosztja azt DLNA-n.
    Eddig úgy tűnik, hogy a PC simán viszi a filmeket, de a legnagyobb kérdés a feliratok támogatása. Ez ugye DLNA-n keresztül nem megy...

    Van lehetőség hálózati megosztásból film lejátszására?
    Milyen sebességre lehet számítani?

    Köszönöm előre is!

    Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

  • rokefeller

    senior tag

    válasz forestjr79 #23089 üzenetére

    Mi az a 90% ami nem megy? Nálam megy DLNA-n keresztül a lejátszás (windows beépített szerver, serviio, mediatomb, synology video station, plex...), felirattal. PC ről megosztást ha jól emlékszem láttam, de nem használom. Wireless Display megy. Tulajdonképpen mára semmi bajom a hálózati dolgaival, nem villám, de teljesen használható.

    A labdaelmosódást sem tapasztalom, én streamet nézek, elvileg full hd 50 fps-es orosz stream-nél sem mosódik el a labda, HDMI-n rákötött laptop-nál, game módban. Nem lehet, hogy egyszerűen az adás minősége rossz, csak a sima képcsövesen nem tűnt fel? Trumotion-t ki/bekapcsoltad?

    A többi nagyjából igaz, lassú a smart, de hát ennyi pénzért nekem ez így még deal.

    Összességében viszont szerintem egyáltalán nem rossz, jó ár érték arányú, nem kompromisszum mentes készülék ez. Nekem az utóbbi időben nagyon jól szolgál, elégedett vagyok vele.

    A télapó nem a régi már...

  • huncutka1029

    addikt

    Sziasztok,
    Gyors összefoglaló az első tapasztalatokról.
    LG32LN570R
    Kicsomagolás:
    a dobozban jól levédve van a tv, külön a szokott módon mellé csomagolva a talp, a talp konzol, külön zacsiban a távirányító, és a user guide. a csavarok külön külön zacsiban, a zacsin jelölve mihez valók. Plusz pont érte.

    Beüzemelés:
    A hálózati kábelt külön kell csatlakoztatni, és a mélyedésen ahova passzol nincs fedlap.
    A Tv vékony kávás, trapéz talp, fényes kijelző.
    Bekapcsolás után MO kiválasztva, átállt magyar nyelvre, majd végigvitt a beállításokon, automatikusan felismerte a hálózati LAN kábelt, majd jött a beállítás.Már van hozzá szoft frissítés, de egyenlőre nem engedtem neki.
    Kellemes meglepetés, egyszerre lehet antenna, kábel, és SAT hangolást beállítani neki. Nekem most csak a Kábeles kellett, ezért a többit nem jelöltem ki.
    A 2011-es szériához képest kb 3 x gyorsabban végzett a teljes hangolással. :C
    Szép a kép, nem felhősödik, élénk színek, haladó módban nagyon sok további beállítással.
    Felbontás javító 3 fokozatban állítható, gyors mozgásoknál sem látni utánhúzást, elmosódást.
    A csatorna váltás sajna még mindig 2-3 mp, akár csak a 2011-es tévéimnél. ez egy kis fekete pont.

    Sajnos hotel mode, illetve IR hack, Python nem működik vele, így a csatorna lista kimentés elérhetetlen.
    A smart tartalmak elérésénél már nem kell inicializálni, csak az első indítás után a tájékoztató ablakban elfogadni a feltételeket.
    Azonnal látta a Neroval megosztott tartalmakat, és kategóriánként is lehet szűrni, keresni. :C
    DLNA lejátszásnál sajna a felirat és hangsáv váltás nem működött annál a két filmnél, amibe belenéztem.
    beletekerés, megállítás működik.
    USB lejátszás gyors, és hibátlan, hangsáv váltás működik.

    PVR.
    nem vettem le a másik tévéről a HDD-t, 32 gb- pendrivnál nem megy, sem a time shift.
    Kicsit aggaszt, hogy azt írja az időeltolás funkcióhoz csatlakoztasson time machine II dedikált HDD-t.
    Szívből remélem, hogy nem követik az xbox példáját, hogy nagy pénzért csak saját vinyóval menjen!
    Ezt még körbejárom. :(((

    Home menü:

    Nekem nagyon tetszik, magenta, fekete színek, info sáv, szép és kész,
    Alaklmazás csoportok logikusan szétszedve,
    Premium
    smart world
    game world
    smart share
    Alul ikonsor, felül piktogramok, szerkesztés, bejelentkezés stb
    Ez is tetszik

    Böngésző:
    nagyon jó, és gyors, csekkoltam az adobe oldalán a rendszert:
    Flash Player 11.1.102.59 ez jó, akadás nékül viszi böngészőből a youtube videókat, végre nem vagyunk az alkalmazás rabjai :C
    A tv Linux 3.0.13 32 bit op rendszer futtat
    Böngésző: google chrome, jó és gyors. :C
    plusz ficsőr, amiért plusz pont az LG nek, netezés közben megjeleníthető egy mini tv ablak, amin nézhetjük a műsort, miközben szörfözünk.
    Azt hiszem nyugodtan nevezhetem szörfözésnek, nagyon gyorsan megjeleníti az oldalakat. 20/3 as netem van, van lehetőség hangos keresésre is, ezt MM hiányában nem tudom tesztelni.A widit wifi stick hiányában most szintén nem tudom kipróbálni.

    Xbox: játékgép módban ARC-s HDMI portban észrevehetetlen lag, teljesen jó játékra, bár csak 1366 x720 a felbontás. :B

    usb 2 portra felcsatlakoztattam (egyszer élünk, lesz ami lesz ;] ) egy 1500 Ft-os Technika (by Tesco) vezeték nélküli bill+ egér combót. Magam is meglepődtem, azonnal megjelent az üzenet:
    wifi billenytűzet és egér eszköz csatlakoztatva. Böngészőben működik, a bill, és az egér is.
    A youtubon is minden műxik flottul.
    A böngészőből kilépve az egér aktív marad, görgetésre csatornát vált, de sajna a gyorsmenüt nem hozza elő, így teljes egészében nem váltja ki a magic motiont.

    Összességében szerintem nagyon korrekt tv-t hozott össze erre az évre az LG.
    Akinek a 3D nem kritérium, nyugodt szívvel ajánlom.

    Köszi hogy elolvastátok. :R

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz littleNorbi #24358 üzenetére

    Csak a hálózati lejátszásnál nem lehet állítani.

    Megoldás: 1366*720 tartalmakat kell letölteni.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • HaDeSzKa

    csendes tag

    sziasztok,

    beszereztem egy LA691S-t, az lenne a kérdésem, hogy lehet hálózati meghajtót csatlakoztatni valahogy lejátszáshoz?

    kösz,
    hadesz

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis élménybeszámoló, most már van tapasztalat, 42-es 47-es LM620s, 55LA640s, 42LW4500, meg egy Sony 55KDL570, tvkkel, illetve a régi Samsung LE32c530-al.

    Az új 47-es 2013-as tv topikjában ment a fika, hogy mennyire szar a médialejátszójuk az LG-knek és úgy az összes TV-nek, mivel simán kiválthatóak egy 15k-s lejátszóval. Ezek a 2012-es LG-k és nekem előtte samsungom volt, mindent visznek, ami virágboltban kapható. LG-ben (2012-es) hangsáv váltás, 24p, felirat méret állítás, elhelyezés módosítás, szín állítás, plex és dlna esetén nincs hangsávváltás, viszont cserében nagyon felhasználóbarát és szép felületet kapok, most már meg se tudok nélküle lenni, csak kell mellé egy NAS mert asztali pc-t ezért bekapcsolva hagyni, enyhe pénzkidobás. A samsung szintén vitt mindent nem volt vele gond, ott semmilyen hálózati okosság nem volt.

    Após most vett egy 55LA640S LG-t, érdekes, de annyira nem vágott hanyatt a méretkülönbség egy 47-eshez képest. 32-ről 47-re váltva durva volt a különbség, bár a szobában, ahol most van a 47-em még mindig elveszik :B , az 55-ös LG ahhoz képest nem túl nagy, szóval 47-ről nem váltanék 55-re, de 32-őt azonnal megbántam, igaz nem minőségben, sok évig megvolt, most cockpit monitor, csak nem led így azért eszik.

    Apósnál előtte egy Sony 55-ös tv volt, ha minden igaz KDL570. Egy délutánt bírt. A feketéi szépek, de a médialejátszó, házimozi kezelése botrányos, ott ahol a mostani 55-ös LG talál wifit, a Sony semmit. 2012-es LG tv-k-ben nem volt wifi, hiányát nem érzem, mert kábellel voltak bekötve, a 2013-esnál még elég gyenge a jel, de legalább van. HDMI CEC képes házimozival nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. Szóval sony nagyon nagy csalódás volt, jött helyette az 55-ös LG. A médialejátszó csak fat32-es vagy exfat alapú meghajtókat, mezei ntfs-t nem, szóval aki filmet akar nézni kerülje a Sony-t mert megbánja, alul részletezett egyéb ok még rátesz, hacsak valaki nem Sony fan és meg van veszve a tényleg mélyebb feketékért, ami egyébként LG-nél sem annyira vészes, vagy csak sony cuccai vannak otthon, mert ahhoz esetleg jó, de mint tapasztaltam, az LG egyéb gyártó eszközével is szépen boldogul.

    Ami igazán meglepett, hogy milyen jól kezelik ezek az lg tv-k a házimozikat. HDMI-n azonnal felismerte, nem volt velük gond, szépen ment az utomata bekapcsolás, kikapcsolás, hangerőállítás, dvd lejátszás esetén a kezelőgombok is az LG távkapcsról mentek. Sony ebben nagyon rosszul teljesített, mint ahogyan fentebb írtam, fel sem ismerte a házimozit, sőt csak az ment, hogy tv hangerő nullán és a házmozit erősítem, mert a tv az istenért nem volt hajlandó legalább hangeszközt váltani, úgy sem, ha nem kezeli.
    LG viszont beteg az új 2013-es LA szérián, legalább is 55-ön így van, falra csak apósnál és csak az 55-ös került. A hátsó csatlakozók nem lefelé néznek mint a 2012-es LM-eknél, hanem jack helyett normál dugók vannak és minden a fal felé néz, hát persze, hogy jó volt a falra rakni, a nem smart lg-nél még 2012-ben így volt, de miért kell a rosszra visszatérni. 2012-es LM szérián minden lefelé néz, igaz amit a régi samsungomhoz képes át kell hidalnom valahogy, az az, hogy egyik LG-nél sincs külön hangbemenet RCA-hoz és komponenhez, sajnos ezekhez egy közös piros fehér RCA van. A probléma amiatt van, hogy XBOX 360 és wii is csatlakozik a tv-hez (47LM) az xbox komponensel (remélem jól írom) wii meg rca-val. Igaz úgy meg tudtam oldani, hogy a scartra van kötve a wii átalakítóval (amin van sárga, piros, fehér dugó), az xbox meg elvan egymaga a hangbemeneten. Márcsak régebbi családi anyagok megnézése videomagnóról okozhat problémát, de azt inkább szüleim miatt kellene, szóval nem létkérdés.
    Sony ebben jobb volt, mármint 55-ösök között, minden lefelé nézett, igaz a tápkábel fix nem levehető, sőt még ebben is érdekes spórolás figyelhető meg. A régi samu és olcsó 2012-es lg-hez, meg a 47-42 LM-hez viszonylag hoszú tápkábelt adtak, nekem ez tv szekrényen édes mindegy, de falra rakva az eddigi magasságon, a régebbiek simán leértek, sony még valahogy, de az új 55-ös LG-hez már emelni kellett a hosszabbítót. A sony mindenhez bemenetnél rendelkezett hanggal is.
    Spórolás magas iskolájába az érdekes hátlap kialakítás miatt megint belefutottunk az LG 55-nél. Adnak mellé egy távtartót fali rögzítéshez, de amiatt a fali konzolokhoz adott normál csavarok nem jók, egy centivel hosszabb M6-os kell. Irány bolt, na bumm. Ennek ellenére minden esetben nálam és apósnál is az LG nyert.
    A 3D talán egy kicsit erősebb a sony-n, de érdemi különbséget nem vettem észre passzív és aktiv 3D között. Ami előrelépés, hogy sony aktív 3D-je nem remegett, mint ami miatt egy életre megutáltam azt a technológiát. A szemüvegekhez notmál micro usb-t adnak, szóval telefonokhoz is jó, azokat (fat32 miatt) kezelte is.

    Wifi hiány miatt nem tudtam kipróbálni a sony okos funkcióit, amit rövid idő alatt is le lehetett vonni a tv-ről, hogy átlátható és dizájnos menüje van, de ami idegesítő, hogy nem jegyez meg semmilyen utolsó helyet ahol jártam, így egyszerűen a beállításokból kilépve, hogy megnézzem jók-e az értékek, újból végig kellett magam bogarászni a menün, hogy visszajussak. Lg nél ilyen nincs, utolsó helyeket, vagy fő csoportot megjegyzi, persze amíg a tv be van kapcsolva. Smartban nem vettem észre, hogy sokat segített volna a 2 mag. Egy kicsit talán folyamatosabb a görgetés, de ennyi, nem lett tőle folyékony a menü, maximum a betöltések amik gyorsultak érezhetően. TV adás esetén az információs sáv a fehér hátteret levetkőzte, helyette stílusos feketés lett az egész, szerintem jobban látható így az egész, mint a nagy fehérséggel. A menüdesign a 2013-as tv-ben minimálisat változott, a fentieken kívül, maximum a 2 mag miatt több minden animált, pl az x gombok, ami szép, de inkább a böngésző lett volna folyamatos.

    Szerintem most a legjobban a 47-esek érik meg, ha a régi szériát nézzük akkor a kicsivel több mint dupla árat nem éri meg az 55-ös új modell, de ez még változhat, főleg, hogy nem kapható már szinte 2012-es LM, igaz az újaknak is elég elfogadhatóra csökkent az ára. Ettől még mindig drága az 55-ös, de ha lúd, akkor legyen kövér. A régi 32-es samu-t jó lenne valami ledesre cserélni, de nem éri meg, fogyasztása szimulátorozáshoz nem a legjobb, de azért viszonylag lent tartható, olyan 47-55 ös led szintjén, közelebb a 47-hez. A ledek azért este eco módban szemtelenül keveset képesek enni, én mondjuk közepesnél lejjebb nem megyek, mert a magas eco már túl sokat sötétít a közepeshez képest, nekem zavaróan sötét a kép, sok részlet elvész.

    Háttérvilágításról csak annyit, hogy a vastagabb tv-knek, tehát az olcsó, nem smart lednek és a régi samsungnak szerintem jobb egyenletesebb. A 47-es tv-t párommal ketten szoktuk nézni egy kanpéról és én mindig egy kicsit oldalról nézem, akkor már némi bevilágítás jelentkezik és romlik a kontraszt a sarkokban, a régebbieknél nem jelentkezik ennyire, igaz nem is zavaró nagyon, együtt lehet vele élni. A többek által említett "koszt" az 55-ösöknél az LM szériánál csak focinál vettem észre de ott nagyon, igaz a szemem ilyenekre különösen érzékeny, de sokat nem nézek focit és egy idő után nem látom. Olyan mintha a gyep a két színárnyalatú csíkon kívül többet is tartalmazna, igaz csak mozgás közben.

    Így hirtelen talán mindenről írtam, ha van kérdés szívesen válaszolok. Talán nem írtam túl nagy zagyvaságokat, hirtelen tapasztalataim vannak és néhány órányi kezelés van mögöttem após tv parkjánál, nálam a 47-es LM620s van meg a 32-es samsung, ezek már egy ideje megvannak.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Optika01

    tag

    Sziasztok.
    Segítség kellene a hálózati média lejátszásban.
    A tv LA660, kábellel a Wi-Fi -be belekötve. A laptopon Win Vista, feltelepítve a Plex, Nero MediaHome, Serviio.
    Plex: látom a tévén, de nem frissül a megosztott mappa tartalma, nem látom az új fájlokat, mappákat, időnként akad.
    Nero MediaHome: 1x látszódott, azóta nem látja a TV, még a 3D-s tartalom is akadás mentesen ment.
    Serviio: 1x látszódott a TV-n, azóta nem, de a megosztott mappát akkor sem láttam a TV-n.

    Sok mindent meg tudok oldani, de csak "konyha nyelven " értek ezekhez a dolgokhoz, sohasem tanultam az informatikát.

    Tudnátok segíteni?

    Előre is köszönöm.

    üdv:

    Optika

  • StSanya

    őstag

    válasz joco52 #25950 üzenetére

    De, csak egy NAS nemcsak lejátszásra jó, hanem hálózati adattárolásra, mentésre. Pl. a fényképeidet, zenéidet feltolod rá, akár RAID-ben is, s eléred a PC-ről, laptopról, mobiltelefonról, stb. Keveset fogyaszt, éjjel húzza/tolja a torrentet, míg te és a sok áramot zabáló PC-d csicsikál.

    Pl: [link]

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • sbalu1

    senior tag

    válasz Watt25 #28403 üzenetére

    Ott van az csak ki van szürkülve.A tv saját lejátszójával nincs ilyen gond, ott mint tudjuk müxik a választási lehetőség.Nem tudom, hogy miért van ez így, talán valami hálózati korlátozás jogi szempontból.Állítólag az általam vázolt módszerrel gyorsan és egyszerűen meg lehet oldani ezt a problémát.Személy szerint én még nem próbáltam, mert én inkább a külső vinyos lejátszást preferálom.

  • Zsadi

    őstag

    Sziasztok!

    42LD750-n hálózati meghajtóról ment a lejátszás eddig gond nélkül. Most csak olyan mappát mutat, amiben egy file található. Régebben ha töröltem, vagy áthelyeztem, akkor újra bejött az adott könyvtár összes tartalma, és visszaállt a rend.
    Ha a kép, vagy zenelejátszást választom, akkor látszódik az összes könyvtár, de ha visszamegyek a filmlejátszáshoz egyből üres könyvtár, nem tudok kilépni sem onnan ....
    Router, TV, Nas áramtalanítva, újraindítva, de semmi. Ötlet?

  • huncutka1029

    addikt

    válasz makoss #29319 üzenetére

    a tartalmat meg lehet jeleníteni, wifivel, erre van a DLNA hálózati lejátszás
    a widi-ről itt olvashatsz

    A routered tökéletesen jó ahhoz hogy DLNA otthoni hálózatot építs ki vele a tv és a pc között.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz kisbancsa #29378 üzenetére

    nem a távolsághoz semmi köze.
    hálózati lejátszásnál, a 24,50,60 hz-et támogatja, ezek a szabvány képfrissítési frekik a monitoroknál is.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz jooker82 #30348 üzenetére

    Szia,
    Először is olvasd el a használati útmutatót! Ez Hd Ready készülék
    :K
    Funkciók
    HDMI-CEC támogatás Van
    DLNA támogatás Nincs
    PVR támogatás Nincs
    Böngésző Nincs
    Egyéb Smart TV tulajdonságok MHL (mobiltelefon csatlakoztathatóság)
    Az LG oldalán a termékleírásnál is láthatod, hogy sem Smart, sem Hálózati lejátszás nincs benne.
    MHL:
    Vezetékes kapcsolat mobil és TV között. Az MHL-kapcsolódási lehetőségnek köszönhetően vezetékesen csatlakoztathatja mobiltelefonját a televíziójához, és a telefon kijelzőjén futtatott tartalmakat a TV nagy képernyőjén is megtekinthet

    Wifi nincs benne, és nem is támogatja, nem csatlakoztathatsz hozzá.

    Valahogy média tartalmat szeretnék rajta nézni,de nincs pendrive.Miként lehet megoldani?

    ja meg lehet, vegyél pendriveot, vagy mediaplayert hozzá :K :K :Y

    [ Szerkesztve ]

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • vzozo

    senior tag

    Sziasztok! A német amazonon elindult a téli kiárusítás, és ezzel szemezgetek:

    LG 47LA6418, 580 EUR

    Vagy én kerestem rosszul, vagy tényleg nincs semmi erről az LA6418-as modellről itt a topikban, illetve úgy általában kevés review-t találtam róla... Az amazonos recenziókat látom (németül...), illetve van is egy rövid összehasonlító táblázat a linkelt oldalon, de igazából egyik sem könnyíti meg a döntésemet.

    Ez lesz az első TV-m, de túl sok extra igényem nincs.:) Tisztában vagyok vele, hogy az LG passzív 3D-t használ, a smart funkciók túlzottan nem izgatnak, legyen szép a képe, tudjon hálózati lejátszást (de ha nem, az sem izgat, van rajta HDMI bemenet elég), működjön, ennyi... Érdemes most ebbe belevágni, hogy várjam meg a 2014-es modelleket?

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Rhino666 #34182 üzenetére

    640. Személyes: Gyönyörű kép, szép maga a tv is, hálózati, wifi, lejátszás amit próbáltam teljesen jól ment. A sarkok bevilágítására azonban rá lehet "kattanni" :U

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • huncutka1029

    addikt

    válasz bigdady #36866 üzenetére

    smart nélkül nincs DLNA lejátszás (kivéve LN570, és LA6130)
    Olvass vissza a fórumon, hálózati lejátszásnál csak ritkán kezel feliratot.
    És általában csak az elsődleges nyelvet, és feliratot hajlandóak lejátszani.

    32" ben én az LN570R-t ajánlom. Bár nem full HD, de valódi 100 Hz, és smart. Megfelel az általad leírtaknak.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • dorika87

    őstag

    Az jutott eszembe, mivel többen szoktátok kérdezni illetve érdeklődni a DLNA felől. Ha csak arra van szükségetek pl: windows 7 alatt, hogy pár videófájlt lejátszatok gépről akkor nem szükséges semmilyen media serverre (pl: serviio) csak annyit csináltok, hogy ráálltok a lejátszani kívánt videófájlra: jobb egér gomb/ lejátszás a következőn/ és ott kiválasztjátok a tv-t (persze ehhez ahhoz kell értelemszerűen, hogy egy hálózaton legyen a tv és a számítógép). Előtte érdemes megnézni a mádiaadatfolyam-továbbítás beállításokat, amely a hálózati és megosztási központon belül található. Ott engedélyezni kell a tv-t, ha netán nincs engedélyezve.
    Ezt csak azért írtam le, ha valakinek nincs media server telepítve a gépre, de gyorsan ki akar küldeni videót a tv-re így is könnyen megteheti, és nem kell semmi különleges beállítás.
    Windows 7 alatt tökéletesen működik. Elvileg windows 8 alatt is működnie kellene de ott valami kódot ír ki amit valahova be kellene írni a tv-be. Lehet ott is egyszerűen meg lehet oldani, de még nem jöttünk rá emiatt a kód miatt. Ha valaki tud erre megoldást azt szívesen venném, hátha csak elkerülte valami a figyelmünket win 8-nál.

    Ui: Bocsánat ha valaki írt már erről a megoldásról, de mostanában nem találkoztam vele, ezért gondoltam valakinek talán új infó lehet és segíthet a használatban.

    [ Szerkesztve ]

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Sajti84 #43732 üzenetére

    Általában megbírkózik minden média formátummal, ami elég populáris.
    Ok, FLAC, nem megy, de MKV, MP4, VOB, .TS megy neki.
    Ha mégsem, akkor az kodek hiba.
    ezeket lehet orvosolni.
    Mivel egy adott szabványon belül is több féle kodek van, nem releváns, hogy az LG, vagy más gyártó mindet megvegye, mert akkor olyan horror ára lenne, hogy senki nem venné a termékét.
    ezért választanak egy szerintük általánosat, és azzal "szerelik" a tv-t.
    ha a te forrás anyagod nem egyezik ezzel akkor bizony nem játsza le.
    Orvosság van rá:
    -Ts muxer, MKV merge, makemkv, stb progikkal, pillanatok alatt "ehetővé varázsolhatod a filmet"

    Az LG a Headerben a H@level 4.1 értéket használja, alatta, felette, gond lehet a lejátszással.
    Képfrissítésben a 23,9 (24)FPS (real cinema) a kedvence.

    DLNA lejátszásnál ,külső feliratot csak akkor játszik le, ha a mappa neve, film, és felirat neve megegyezik, és nem tartalmaz különleges karaktereket.
    Általban szintén DLNA betegség, hogy csak az elsődleges nyelvet, vagy feliratot indítja el.
    A fentebb említett progikkal ez is orvosolható, illetve kigyomlálható a felesleg.
    Wifi eldobálás, rendszerint nem tv, hanem hálózati beállítás hiba, ha a DHCP forwarding a routeren nem jól van beállítva, és nem azonos hálóra fűzi fel a csatlakozó eszközöket.
    Illetve a tűzfal beállítás vagy IP szűrés, akaszthatja meg.
    Ha ezeken túljutsz, már teljesen használható kis kütyüt kaphatsz a pénzedért.
    ;)

    [ Szerkesztve ]

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • sweetsour

    tag

    válasz brendonka23 #44061 üzenetére

    Ez egy jó kérdés. Nekem a tippem, hogy a DLNA szerverek - mint például a Serviio

    1. vagy egy az egyben adják tovább a médiát
    2. vagy ha szükséges, indítás előtt átkódolják (transcode) a médiát. Ez viszont egy kicsit hosszabb folyamat, szóval észrevehető lenne, hogy nem indul el rögtön a film.

    Szerintem nem streamel adaptívan kisebb bitrátával rossz hálózati viszonyok esetén sem a Serviio. Szóval szerintem mindenképp az eredeti minőségben történik a lejátszás, ha a Transcode opció ki van kapcsolva a Serviio-ban.

    (Röviden: marad az eredeti képminőség rossz Wifi jel esetén is, max elkezd akadni.:) )

    Azért ha egy tapasztaltabb ember megerősítené/cáfolná a gondolataimat jó lenne, mert engem is érdekel a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • #94529552

    törölt tag

    válasz padi68 #46290 üzenetére

    A honlapon van egy elírás [link], és a webshop is átvette, ellenőrzés nélkül. Teljesen ugyanaz a tartalma a két tv-nek, sőt még a 700V is ugyanaz
    pár külső árnyalatnyi eltéréssel. Ezeket már többször megbeszéltük, csak senki nem lapoz vissza pár hozzászólás erejéig, hogy tájékozódjon.
    fszvagyok123 Szépek rajta az SD adások és a 3D is, smart jelenti a többfajta hálózati kapcsolódást, lejátszást, böngészést, youtubozást, stb, és az ára is kedvezőbb a 650V-nek [link] . PS4-hez is jó a tapasztalatok szerinti alacsony lagja miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • lukgab

    tag

    válasz Gilthanas #52199 üzenetére

    Köszi a választ, nekem elég lesz a LG 49UB850V is ha pár hét múlva 250 lesz csak :) Melyik edgitailban láttad kiállítva?

    Úgy terveztem, hogy átalakítom a szobámat, falra szerelem és valahogy úgy próbálom majd beállítani az számítógépes asztalom és a tvt, hogy ha úgy alakul akkor 4K ba PC ről tudjak rajta játszani ( i4790k/790GTX ) mert jönnek ki egymás után a 4K-t tudó gémek ( GTAV - BFH - DayZ ).

    Valakinek van tapasztalata, hogy milyen messze ülve lehet játszani ezeken a 49 colos TV ken PC ről?

    Azt már megtaláltam, hogy app nélkül hogyan tudnék rajta TWITCH közvetítést csinálni :) a mai napon azt próbálom majd kideríteni, hogy iPhone6 ról közvetlenül miként tudnám a felskálázott (ProCam) 4K videót lejátszani. Úgy vagyok vele, ha már ilyen tvt veszek, akkor próbálom úgy rendezni az itthoni " ökoszisztémát " hogy belepasszoljon minden. Nem néztem még, de gondolom a hálózati NASomról / PC megosztott mappából gond nélkül játszik videot - ez nem lehet gond. Max ha wifin van a TV, akkor akad a lejátszás... de ez esetben meg úgy is kap egy gigabites lan kábelt :)

    Googlin kerestem, de ezek szerint rosszul, mert alig találtam róla normális tesztet, tudnál kérlek linkelni nekem párat? Köszi

    Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz Sakab #53339 üzenetére

    Mindenképpen érdemes nem csak a beépítettre hagyatkozni. Az általad említett két típus pl ISO-t is kezel amit a beépített nem, valamint a Tv sajátja a hálózati lejátszást csak DLNA-n keresztül tudja megoldani (csak a primary hangsávot tudod választani, külső felirat is gázos) míg az Asus-ok smb-n is így ott azzal sincs gond (mondjuk USB-n keresztül a Tv-n sincs).

    Képminőségben nem gondolom, hogy számottevő lenne a különbség.

    MrChris: mire jó egy egy frissítés :)

    Luckyman: engedd már el a dolgot légy szíves... Ne ez a topic legyen a dedó1.

    [ Szerkesztve ]

  • Sakab

    senior tag

    Sziasztok, tegnap beléptem énis a klubba :DD meg jött az 50LB650V. Sokat olvastam itt pro és kontra véleményeket a tv-ről. Kellemesen csalódtam, besötétített szobába jelentős felhősödést nem tapasztaltam, gyorsaság hát...válthatna gyorsabban HDMIről TVre vagy vissza de túlélem.
    Viszont, amit már többen irtak, rákötöttem egy Asus oPlay R1-et, és megnéztem ezt:
    Avatar.2009.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.Hun-No1
    Szép meg jó meg minden, viszont mélysége van kifelé nem nagyon jött semmi pedig nagyon figyeltem. Próbáltam a beállításokkal varálni, de lényeges különbséget nem láttam.
    Olvastam, hogy vagy BL asztali lejátszó és abba játszom le a filmeket, vagy PC és akkor kifelé is fog jönni.
    Na más most semmilyen mediaplayerrel nem tudnám kiváltani ezeket? GOndolok itt a Dune,popcornhour, vagy a többi drágább erösebb lejátszókra. Van valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?

    Illetve ha pl ennél: LG BP325 3D blu-ray [link]

    "3D blu-ray lemezek olvasása, külső HDD/pendrive-ról történő lejátszás, ethernet kábel segítségével hálózati lejátszás"

    Ha én egy NAS-ről ezen keresztül streemelem az MKV-kat, akkor jobb eredményt érnék el mint pl az asussal?

    [ Szerkesztve ]

  • Lebowski

    tag

    válasz Elemerke23 #54840 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá, hogy egy lenovo laptopról próbálkoztam én is a képernyő tükrözéssel, de hiába a 4. generációs intel proci, elhasalt a mutatvány azon, hogy a hálózati kártya nem intel/broadcom, hanem realtek. Azt meg nem támogatja az intel widi/miracast. Egy LG 24LA660S tv-vel így jelenleg ugyan csatlakozik, de egyedül a file, jobbklikk > lejátszás eszközön > itt kiválasztom a TV-t és már indul is a lejátszás. Egyenlőre a windowsos media playerrel, amit nem igazán szeretek. Vagyis a desktop tükrözés nem működik, de fotót, videót le tudok játszani a laptopon úgy, hogy az egyből a tv-n jeleníti meg. Feltétel a közös wifi hálózat.

    Asztali gépen serviio van + ESET smart security. Itt a trükk az volt, hogy a routeren a tv-nek fix IP címet adtam (legalábbis a TP-linken, a mostani UPC Ubee EVW3226 kábelmodemnél nincs ilyen lehetőség, de ez viszont emlékszik az adott készülékhez kiosztott IP címre, azt nem adja másnak akkor sem, ha a tv ki van kapcsolva). Valamint a ESS-ben a tűzfal > szabályok > zónák > Aktív védelemből (IDS) kizárt címeknél meg kellett adni a tv előzőleg beállított fix IP címét.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz jonnyk #57870 üzenetére

    kérdésed második részére válaszolok:
    Ha csak pc-ről akarsz filmet nézni, felesleges a vinyó is, és a médialejátszó is.
    A TV tudja a DLNA hálózati lejátszást.
    Egy routeren keresztül lehetőleg kábellel kösd össze, és kész is.
    Wifin is megy, de oda kell sávszélesség, és erős router, hogy a 3D anyagok ne akadjanak.
    DE elég a vinyó is, ha mindenképpen ezt szeretnéd. Itt egyszerűbb a nyelv és a felirat váltás, mint DLNA- hálózati lejátszásnál. Nem költenék a helyedben mediaplayerre, a tv elboldogul majdnem minden elterjedt formátummal. :K

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • TeeJay

    félisten

    köszönöm a hálózati lejátszás tippet, megnézem mit produkál majd wifi-n keresztül, de persze úgyis bekötöm LAN-ra mert van még egy szabad port a routeren, viszont szerintem veszek egy 3méteres HDMI kábelt is és úgy kötöm össze laptoppal hiszen a MPCHC program vélhetően mindent jobban le fog játszani mint a TV beépített lejátszója. :R

    lekaptam már pár Half-OU 3D filmet is, kíváncsi leszek mennyire fog látványos lenni
    de ezt leszámítva kb. mindig csak filmnézés esetleg Forma1 lesz rajta

    ledtvpláza áruháznál rendeltem, ott elvileg 1év gyári + 1év bolti garanciát adnak akik szintén az LG-t rendelik ki ha a második évben bármi baja lenne. árban tökéletes utolsó darabokból még sikerült kifogni egyet, nem fogom Euronics és MM és társaiban megvenni egy vagon felárért csak mert magyar rendes garancia járna...

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz Julot #59251 üzenetére

    Szia!

    A probléma az, hogy a Tv-k zöme így az általad felsorolt típusok sem smb képesek, így egy sima FileSharing-el semmire nem mész! Hálózati lejátszás esetében DLNA protokoll az ami szóba jöhet.

    A te routered esetében az Advanced fülön, az USB Storage/Media Server beállítások környékén kellene kezdeni a keresgélést.

    Thomyyyyy: Tavalyi modellek közül az LB67X és 7XX széria ami szóba jöhet, ideiek közül, ha fontos a WebOS 2.0 akkor LF65X.

    Mondjuk, ha jó árban tudnád megvenni a 850-est akkor az is egy jó vétel lehet szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • yvsmad

    őstag

    válasz brugo #61235 üzenetére

    Itt több embernek is van 3D tévéje és használja is, nekik nem kell elmagyarázni.
    Az LG-nél az 5-ös széria a legalja tévé panel minőségben, elektronikában és tudásban is, ez a legkisebb, amire már rá merik tenni az emblémájukat. A 2014-es évjárat 80 ezerért van a boltokban. Kb. ez a kategória. Ha normális tévét akarsz, akkor minimum 6-os széria. A smart dolgok egy része hálózati lejátszás, amit igen sokan használnak nagy megelégedettséggel, a másik része szoftver, ami nem ront sem a panel, sem az elektronika minőségén. Az olcsó elektronika éppen a buta 5-ös tévékben van.
    Ja, a nem aktív fogyasztó (pl. sat tuner) nem is fogyaszt és nem is rontja a képminőséget, viszont könnyebben fogod eladni vele a tévét X év múlva. De nem mindgyik 6-osban van sat tuner, ha zavar ez a funkció, akkor keress olyat, amiben nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz direwolf #62255 üzenetére

    A hálózati lejátszást a közvetlen (HDMI) vagy saját lejátszóval történő lejátszást nem szabad összehasonlítani, hálózati lejátszás során teljesen más elektronikai beállítások érvényesek, van olyan tv ahol pl. nem lehet állítgatni a fehére gyensúlyt, nem engedi a gammát, stb. Előfordul, hogy a képjavító funkciók egy részét nem lehet ki- vagy bekapcsolni, még akkor sem ha aktív, szervízmenü beállításai felülírják.
    A filmszmecse része a filmnek, ettől lesz "mozis".

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák