Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Kobe #11515 üzenetére

    Ezek a nemzetközi hatások befolyásolják az egész országot a kiszorító hatás miatt, ameddig elér.
    Költöznének 11. 13. 3. kerületbe, de elszálltak az árak, így nézik az alternatívát. És sorban mennek fel az árak minden helyen. Bp-en ez az összes kerületet érinti és még az agglót is.
    5. kerületben 1 misi / nm. Adnád továbbra is 500e/nm áron a nyugatinál levő lakásodat?
    És attól északra? És akkor elérkezel a 4. és 15. kerületbe.

    Ahogy minden elturistásodott városban, kiszorulnak a belvárosból a helyi lakosok.
    És erre pakol rá a csok. De egy baranya megyei kisvárosban, faluban elhiszem, hogy a csokosok irányítják az árazást. Ami lehet visszahat a fejlettebb régiókra is. Nem tudom.

    Nincsenek számaim, hogy a sok hatás közül melyik a legerősebb. Szerintem nem a csok és a többi helyi intézkedés.Gondolom minél nagyobb a csok aránya az ingatlan árán belül, annál erősebb a befolyása.
    Vagy minél távolabb van a nemzetközi hatástól és minél kisebb a kereslet a csok nélkül.

    Igen, a csok és áfábejelentés után átárazott ingatlanok tértek vissza.
    A leggyorsabban a készleten levő új lakásokat árazták át. Utána következtek az új fejlesztések és a magánszemélyek. Sidi Angel lakóparkot követtem akkoriban. Áfabejelentés után (2015. dec közepe) másnap 20%-ot zuhantak az árak az árlistában. Csok bejelentés után (2015. dec vége) meg visszaugrottak a kiinduló ár fölé. Van 2015.10.31 és 2016.01.24-i árlistám. Sajnos az áfabejelentés utáni esést nem tudom bizonyítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák