Hirdetés
- Fórumok
- Processzorok, tuning
- AMD FX
- (kiemelt téma)
-
50 - 1
79017 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 07:01 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Oliverda
félisten
-
vinibali
őstag
-
Oliverda
félisten
-
vinibali
őstag
-
Jack@l
veterán
Mi a manó, nyílnak a szemek?
(még mindig várom a hivatalos teszteket, és a cikírók hozzá fűződő konklúzióit) -
DonDennis
senior tag
Szerintem fölösleges rágódni milyen lesz megveri e a 2600K vagy ilyenek valószínű nem de ha még meg is veri akkor úgy is jönnek a LGA2011 es lapok és a hozzá tartozó SB-e CPU-k amik megint átveszik a CPU koronát és akkor mi van?! De ha csak kicsit marad el a teljesítménye a 2600K-tól akkor meg kárpótlásul ott lesz az a 60-70.000 Ft-nyi magyar pénz ami megmarad a gépvásárlás után a zsebedbe MINT PLUSZ(csak az alaplapnál pl TOP INTEL ÉS TOP AMD= LGA 1155 lap ASUS Maximus IV Extreme-Z - 105.283 Ft
ellenben AM3+ ASUS Crosshair V Formula - 68.170 Ft
) ami szerintem nem elhanyagolható szempont. 
-
#95904256
törölt tag
Teljesen egyetértek azzal az állítással, hogy "ipc cannot be scaled up without huge power drawbacks. Both ipc/frequency should have a good relation to have proper performance.".
De ha a Bulldozer a magasabb fogyasztásával (FX-8150 / 125W) csak az IGP-vel együtt is kevesebbet fogyasztó Sandy Bridge (Core i7-2600K / 95W) processzorral lesz versenyben, akkor bizony nagyon úgy tűnik, hogy túllőttek a "good relation"-ön.
-
mdraco
őstag
Na ha új topikja van akkor biztos megjelenik
Mennyi ideje is várjuk ezt a bulldozert? -
Oliverda
félisten
Ez nem kimondottan órajelhajkurászás.
Valószínűleg az Intel sem kukázta volna a Netburstöt, ha akkor lett volna hozzá megfelelő gyártástechnológia, de mint tudjuk nem volt.
-
frescho
addikt
-
#95904256
törölt tag
szerk.: Megjegyzem nekem nem tetszik az órajelhajkurászás. Magasabb órajel -> magasabb feszültség -> exponenciális fogyasztásnövekedés.
-
Don't Panic
őstag
azt a pár napot még féllábbal is kibírjuk

-
borkarico
aktív tag
Kíváncsian várom, remélem nem lesz csalódás az egész!

-
Oliverda
félisten
Nektek van már bull tesztpéldányotok?
Ha van, és már tudsz valamit a várható teljesítményről (de még nem nyilatkozhatsz konkrétabban), akkor megértem ezt a hozzászólást.Viszont, figyelembe kellene venni a CPU árazását. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Ha versenyképes lenne egy 2600K-val szemben, többe kerülne.
De ne legyen igazam.
Még nincs. A várható teszteredményekről pedig egyelőre nem mondhatok semmit.

-
frescho
addikt
Miből következtetted ki, hogy a Deneb gyorsabb nála?
Másfelől tudod mi az a FlexFP? Az ami az Intel procikban nincs...
Ha ott megkínálod pl. a Sandy Bridge mind a 8 szálát egy SSE kóddal, akkor csak az FPU-k fele működik, míg a Bulldozernél az összes. Anélkül, hogy AVX-re lenne fordítva kód, ki lehet használni az egész FPU-t.Azt is tedd hozza, hogy magasabb orajelre kepes az uj mag elvileg. Remelem, hogy nem lesz P4 szindroma. De mar csak par nap es meglatjuk...
-
kisza25
félisten
most leltem ezt a topikot 12-én jön a bull? kíváncsian várom

-
#95904256
törölt tag
Miből következtetted ki, hogy a Deneb gyorsabb nála?
Másfelől tudod mi az a FlexFP? Az ami az Intel procikban nincs...
Ha ott megkínálod pl. a Sandy Bridge mind a 8 szálát egy SSE kóddal, akkor csak az FPU-k fele működik, míg a Bulldozernél az összes. Anélkül, hogy AVX-re lenne fordítva kód, ki lehet használni az egész FPU-t. -
lee56
őstag
Szerintem meg az a gáz, hogy már leírod amikor még ki sem jött, és tényként állítasz be pletyka szintű dolgokat..
És még ha beigazolódnak is ezek, akkoris kapsz magasabb órajeleket, amik több mint valószinű hogy kompenzálnak majd, főleg ha beérik a gyártástechnológia.A fejlettebb utasításkészletek meg mindíg is így működtek, először ki kell jönni a hardvernek hogy lehessen rá fejleszteni, jövőre nézve viszont jó befektetés lehet.
-
kop8
őstag
Na mégegyszer átnézve a táblázatot új célpont van: szerintem majd beújítok egy 6magos verziót, és megnézzük tud-e mondjuk...4.44 Ghz-et, az olyan szép lenne, és már érdemes lehet váltásra. A kérdés csak annyi: számíthat-e majd és mennyit a jelenlegi Athlon II X4-hez képest 1680*1050-es felbontásnál játékokban..Remélem hamarosan kiderül.

Nem lessz sokkal jobb, max az L3 miatt jobban fog menni!
-
stfreddy
tag
szerintem gáz, hogy egy Deneb (ami csak jóindulattal volt pariban a core2duo/quad-okkal) gyorsabb nála. Több éves architektúra. Legalább ugyanazt a szintet illett volna hozni.
Az AVX és társai jó dolgok, de egyelőre kevés az alkalmazás ami ki is használja a feature-ket.
-
atti_2010
nagyúr
Meglátjuk a valós teszteket, engem a játékokban nyújtott többlet és a fogyasztás érdekel.
-
#95904256
törölt tag
úgy értem, magasabb lenne az induló ára, de nem kerülne többe egy 2600k-nál.
(amikor az a64 megjelent és verte a p4-eket, rendesen megkérte az AMD az árát... ők sem jótékonysági intézmény)Olvasgatva külföldi fórumokat, elég nagy a csalódás az utóbbi pár napban kikerült eredményekkel kapcsolatban.
Valahol azt írják, hogy még a Deneb is gyorsabb clock-to-clock mint egy bull mag különböző mérések esetén. Ha ez így van, az egyértelmű csalódás.
De már csak pár nap, és kiderül.Nem értem, mi a baj azzal, hogy clock-to-clock lassabb a Denebnél.
Ezt előre lehetett tudni, mivel a Bulldozert új koncepció alapján tervezték.Cserébe kapsz 8 magot, magasabb órajelet, flexFP-ét, AVX-et, XOP-ot, stb...
Összességében ugyanazért a pénzért nagyobb teljesítményt nyújt. -
stfreddy
tag
egy idézet:
Zambezi core in FX4100 has exactly 25% lower SIMD/fp performance than Deneb core... Fits kinda well with that 80% claim from the slides. But AMD said they expanded the unit and some other improvements so that SIMD workloads at least won't be slower than family 10h. We see that they missed the mark by 25% since it takes Phenom @ 3.3-3.4Ghz to match FX4100 @ 4.2GHz. Pretty disappointing IMO. Even in single thread department Zambezi's "mighty 256bit" FPU fails to beat Deneb core from 2008. Wtf is going on AMD?
-
Crytek
nagyúr
Remélem azért lehet majd kapni 50k alatt 81xx-et!
-
stfreddy
tag
úgy értem, magasabb lenne az induló ára, de nem kerülne többe egy 2600k-nál.
(amikor az a64 megjelent és verte a p4-eket, rendesen megkérte az AMD az árát... ők sem jótékonysági intézmény)Olvasgatva külföldi fórumokat, elég nagy a csalódás az utóbbi pár napban kikerült eredményekkel kapcsolatban.
Valahol azt írják, hogy még a Deneb is gyorsabb clock-to-clock mint egy bull mag különböző mérések esetén. Ha ez így van, az egyértelmű csalódás.
De már csak pár nap, és kiderül. -
atti_2010
nagyúr
Nektek van már bull tesztpéldányotok?
Ha van, és már tudsz valamit a várható teljesítményről (de még nem nyilatkozhatsz konkrétabban), akkor megértem ezt a hozzászólást.Viszont, figyelembe kellene venni a CPU árazását. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Ha versenyképes lenne egy 2600K-val szemben, többe kerülne.
De ne legyen igazam.
Viszont, figyelembe kellene venni a CPU árazását. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Ha versenyképes lenne egy 2600K-val szemben, többe kerülne. Ez egyáltalán nem biztos.
-
stfreddy
tag
Nektek van már bull tesztpéldányotok?
Ha van, és már tudsz valamit a várható teljesítményről (de még nem nyilatkozhatsz konkrétabban), akkor megértem ezt a hozzászólást.Viszont, figyelembe kellene venni a CPU árazását. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Ha versenyképes lenne egy 2600K-val szemben, többe kerülne.
De ne legyen igazam.
-
cowboy_bebop
őstag
Október 12-én a 2 modulos Bulldozerek is jönnek? Azt lehet tudni, h. letiltva lesz-e 2 modul, vagy natívan lesznek 2 modulosok?
-
Departed
őstag
Na mégegyszer átnézve a táblázatot új célpont van: szerintem majd beújítok egy 6magos verziót, és megnézzük tud-e mondjuk...4.44 Ghz-et, az olyan szép lenne, és már érdemes lehet váltásra. A kérdés csak annyi: számíthat-e majd és mennyit a jelenlegi Athlon II X4-hez képest 1680*1050-es felbontásnál játékokban..Remélem hamarosan kiderül.

-
schwartz
addikt
Kb. 8 eve volt utoljara AMD processzor a gepemben de ezt most meg fogom nezni kozelebbrol is...

-
atollox
csendes tag
Van már információ arról, hogy tuning során az energia-gazdálkodási funkciók fognak-e működni? Bocs, ha már volt említve, nem találtam erre vonatkozó hozzászólást.
-
katsi
tag
Taps az uj topicnak!
A termek ararol (akar dollarban) van valami info? -
atom87
aktív tag
Üdvözlöm az új topic-ot, tűkön ülve várom már Október 12-ét.
Gondolom 2-3 hét kell hozzá, míg itthon is elérhető lesz a Bulldozer.
-
Enclave
aktív tag
Esetleg ilyesmire gondolsz?

Talán a másik topikban linkeltek valakit aki szintén fémdobozban tartott egy FX-8150-et. (most nem találom a fotót)
Egy rövidebb magyarázat a fotóhoz, amit más fórumon találtam. Állítólag Ukrajnában már kapható egy webáruházban FX-8120 (a legelső linkelt fotón talán ennek a webáruháznak a logója van) és valaki rendelt / kapott is egy darabot, majd arról postolt eredményeket egy ukrán fórumban. (hogy ezek valósak-e vagy sem, azt nem tudom)
(a webáruház beszámolója az FX-8120-ról, hogy náluk már készleten van)Ha esetleg van valakinek kedve hozzá, rendeljen Kijevből és kíváncsian várjuk az eredményeket, ha valósak...

Megjegyzés 2: Ami a cpu-z screenshotokon az "ES" jelzést illeti, ez állítólag amiatt van, mert nem a legújabb cpu-z-t használják, hanem egy régebbi változatot, ami tévesen detektálja a cpu-t "ES"-nek...
Persze mindezek mennyire hivatalosak, azt nem tudom...

(Google Translate-el mindenki olyan nyelvre fordíthatja a linkeket, amilyenre neki tetszik
Emiatt linkeltem az eredetieket)Ez még lemaradt az előző hsz-emből a cpu-z-ről, elvileg emiatt ír FX-8130P-t a régi cpu-z FX-8120-ra: (persze az más kérdés, hogy ez is mennyire megbízható infó)
"That thread started yesterday, in central and eastern europe the date is written differently, 7.10.2011. means seventh day of october not tenth day of july.
It is related with this news http://www.techpowerup.com/153213/AM...ian-Store.html regarding FX8120 on stock at ukranian webstore Fixer. Those guys bought it there.
On this very page member Pt1t explained again that you need latest CPU-Z version 1.58.7 to display correctly FX8120 cpu string, otherwise it will be marked as FX8130P." -
Enclave
aktív tag
arról van valami infó, hogy a boltokba kerülő példányok tényleg abban az állati király fémdobozban lesznek kaphatók?

Esetleg ilyesmire gondolsz?

Talán a másik topikban linkeltek valakit aki szintén fémdobozban tartott egy FX-8150-et. (most nem találom a fotót)
Egy rövidebb magyarázat a fotóhoz, amit más fórumon találtam. Állítólag Ukrajnában már kapható egy webáruházban FX-8120 (a legelső linkelt fotón talán ennek a webáruháznak a logója van) és valaki rendelt / kapott is egy darabot, majd arról postolt eredményeket egy ukrán fórumban. (hogy ezek valósak-e vagy sem, azt nem tudom)
(a webáruház beszámolója az FX-8120-ról, hogy náluk már készleten van)Ha esetleg van valakinek kedve hozzá, rendeljen Kijevből és kíváncsian várjuk az eredményeket, ha valósak...

Megjegyzés 2: Ami a cpu-z screenshotokon az "ES" jelzést illeti, ez állítólag amiatt van, mert nem a legújabb cpu-z-t használják, hanem egy régebbi változatot, ami tévesen detektálja a cpu-t "ES"-nek...
Persze mindezek mennyire hivatalosak, azt nem tudom...

(Google Translate-el mindenki olyan nyelvre fordíthatja a linkeket, amilyenre neki tetszik
Emiatt linkeltem az eredetieket) -
Vigneau
félisten
arról van valami infó, hogy a boltokba kerülő példányok tényleg abban az állati király fémdobozban lesznek kaphatók?

Ha igen, akkor nagyon remélem, hogy a tálcás verziók jóval olcsóbban kerülhetnek hozzánk.

-
FireKeeper
nagyúr
arról van valami infó, hogy a boltokba kerülő példányok tényleg abban az állati király fémdobozban lesznek kaphatók?

-
DonDennis
senior tag
csak lenne már 12.ike
-
Yutani
nagyúr
-
Oliverda
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
79017 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Processzorok, tuning
- AMD FX
- (kiemelt téma)
A nem témába vágó beszélgetésekhez keressétek fel a (nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicját, vagy az AMD offtopikot!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 8400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 7 8700G Gari
- AMD Ryzen 9 9950X - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Ryzen 5 7500X3D +hűtött VRM-es B650M/B850/X870 lap +16-32GB 6000MHz DDR5! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)!
- Ryzen 5 7600X +hűtött VRM-es B650M/B850/X870 lap +16-32GB 6000MHz DDR5! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- ÚJ ASUS O! Play Air HDP-R3 médialejátszó eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5311,100% AKKSI
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- ÚJ könyv: Walter Isaacson Elos Musk - keménykötésű
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
ők voltam - ha jól emlékszem - az első elszólok a Thubannal kapcsolatban is 

ellenben AM3+ ASUS Crosshair V Formula - 68.170 Ft
) ami szerintem nem elhanyagolható szempont. 






