Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz rétisün #60265 üzenetére

    utána kerestem neten de kb mindenütt mást írnak..aztán gondoltam inkább megnézem a jogszabályt...
    szomorú hogy tényleg ennyire nagy kihívás 2016-ban a szövegértelmezés?(gondolok itt a "tájékoztató" weboldalakra"
    nagy gondok vannak, de ez más téma végülis..
    Ide vonatkozó 6/1990. (IV. 12.) köhém rendelet elég jól leírja, nem tudom mi a nehéz ennek értelmezésében..

    de akkor beillesztem hátha más is megkérdezni még , illetve ne essen abba a hibába mint én hogy mindenféle "hitelesnek vélt" kerékpáros kulub, vagy critical mass oldalon tájékozódik...

    "A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek227
    116. §228 (1) A kerékpárt fel kell szerelni
    a) könnyen kezelhető, megbízható kormányberendezéssel, amely semmilyen helyzetében nem akadályozza a kerékpár egyéb kezelőszerveinek működtetését,
    b) két, egymástól függetlenül működtethető, száraz és nedves időben egyaránt hatásos fékszerkezettel, amelyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,
    c) hangjelző berendezéssel, amely csak csengőhangot adhat,
    d) egy előre fehér vagy kadmiumsárga fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható lámpával,
    e) egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,
    f) elől egy fehér, hátul egy vagy két piros színű, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú fényvisszaverővel, és
    g) legalább az első keréken, legalább 2 db, egy átmérő mentén elhelyezett borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával). A küllőprizmák helyett vagy mellett alkalmazható két oldalon fehér fényvisszaverő körgyűrű felület is a kerékpántok közvetlen közelében vagy az ENSZ-EGB 88. sz. előírásának megfelelő gumiabroncsokon.
    (2) Az (1) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott világító berendezés elhelyezhető a kerékpárt hajtó személyen is. A világító berendezések által kibocsátott fény villogó üzemmódú is lehet."

    csak ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák