Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz szjoci #29878 üzenetére

    Shimano FF-System 6 éve volt nekem, Positron-rendszerű váltóval. A lényeg, hogy bármikor tudtál váltani, mert hátul a fogaskoszorú fixen, egyben volt az aggyal, elöl a hajtóműben volt a szabadonfutó. A hajtókarok és a lánctányérok voltak egy szabadonfutóval függetlenítve, tehát ha nem tekertél, a tányérok akkor is forogtak elöl, szaladt a lánc.
    A Positron váltó meg úgy nézett ki, hogy nem bowden, hanem egy tömör, de rugalmas "drót" volt a bowdenházban, és a hátsó váltót nem rugó mozgatta egyik irányban, hanem minden irányban te toltad illetve húztad. Előnye volt a pontos és pozicionált váltás, hátránya, hogy a "drót" egész hosszában csak bowdenházban futhatott, szabadon nem, mert akkor nem lehett volna tolni vele a váltót. Plusz a pozicionálás itt is fordítva volt, tehát nem a váltókar volt pozicionálva, hanem a hátsó váltón egy rugóval felnyomott golyó ugrált egy fűrészfogas alkatrészen, ez adta a pozicionálást, itt látszik az elv.
    A Shimano azért csinált néha érdekes dolgokat régen...

    Amúgy meg a fixin a hátramenet is ugyanaz az áttétel. Áttételmódosító szerkezet hiányáról volt szó, nem sebességfokozatokról... :DDD :P

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák