Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz SteveAd #282747 üzenetére

    + #282748 Hasaggymeg

    Köszi mindkettőtöknek, én is rákerestem, beleolvastam, lehetetlen igazságot tenni, ahány mérő és lánc, annyi mutatott eredmény. Biztos van "tuti" mérő, de gondolom az nem a néhány eurós kategória.

    Szeptemberben raktam fel egy totál új 9 sebességes KMC X9 láncot a Hyde-ra, ezt akkor a KMC saját mérője az érintkezési ponton 0.0-ra mérte, ha nem nyomtam le erőből a mérőt, csak kicsit.

    Az előbb a Nulane-en lévő új (pár tíz km lehet benne) 11 sebis Shimano HG701 láncot ugyanez a KMC mérő - szintén nem izomból benyomva - az érintkezési ponton 0.2-re mérte.

    Kíváncsiságból kibontottam egy japán gyártású, zsír új, bontatlan HG701 láncot, és rámértem arra is. Ezt is 0.2-re mutatja.

    Igazából nekem ennyi volt a fontos. A bringán lévő lánc tehát ugyanakkora, mint a bontatlan dobozos, vagyis most már ismerem a HG701 lánc "nulla" állapotát. A KMC mérő szerinti 0.2, vagy tolómérővel 3x2+2x1 szemen mérve durván 106.7mm.
    Innentől pedig már tudok viszonyítani. Ha a KMC mérőt nem izomból nyomom be, akkor 0.6-0.7 körül lesz a lánccsere ideje, vagyis a 0.5% kopás.

    Ja, és csak úgy érdekességképpen: az előbb rámértem a 2200 km-t futott KMC X9 láncra is, ami 1000 km-el ezelőtt volt egyetlen egyszer levéve és zsírtalanítva, egyébként csak törölve és felülcsöpizve. A mérőt nem izomból benyomva 0.2 a kopás.

    A bringa lemosva is 1000 km-en ezelőtt volt, karácsony előtt. Így néz ki, szóval nem mondhatjátok, hogy kímélve van. És az utóbbi hónapban Z2-zve elég sokszor mentem alacsony pedálfordulattal, kiállva, szóval ha nyúlnia kellett a láncnak, akkor most tudott.

    Ezek után elgondolkozom, hogy a Nulane-en érdemes-e 500 km-enként forgatni a HG701 láncot, nem elég-e 1000-enként.

    #282754 avl: köszi a linkeket a hozzászólásodban a szintén hasznos infókkal! 10 szemen (1+4x2+1) a HG701 tolómérővel kb 119.6mm így újonnan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák