Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz J.C.G. #184310 üzenetére

    & #184314 goldnarmz & #184312 Hasaggymeg: Mostanáig bent voltam a műhelyben és cserélgettem, kísérleteztem, kimentem a friss 2-3cm hóba-latyakba kipróbálni a variációkat. Eddig hátul Maxxis Rekon volt fent, elöl Maxxis Forekaster és ezzel csúszkáltam, nem tetszett. Feltettem előre a Schwalbe Nobby Nic EVO-t, hátra a Forekastert, elöl helyreállt a rend, tapadt mint állat, kanyarban nem csúszott meg és satufékkel azonnal blokkolt. Azt hittem, hogy a Forekaster hátra csak jó lesz, de meglepetésemre ott is sz*r volt, csúszkál-driftel, ha fékezek sodródik. Végül hátra feltettem a régi nagyon kopott Nobby Nic Performance-t és lehidaltam: még így kopottan is sokkal jobban tapad, mint az új Forekaster borotvaéles szép nagy bütykökkel. Így, hogy minden gumi kéznél volt adta magát, hogy kíváncsiságból végigtapogassam az összeset és kiderült, hogy mindkét Maxxis anyagkeveréke sokkal keményebb, műanyagosabb mint a Schwalbe gumiké, gondolom ez a fő probléma velük. Haverom bringáján ott volt egy szett Trail King is, az is olyasmi mint a Schwalbe, puha gumiszerűbb anyag, az ujjam szinte belesüllyed a bütykökbe és tapad is rendesen. Lehet a Maxxis az xc gumikhoz alapból keményebb anyagkeveréket használ, mint a Schwalbe vagy a Conti és egy Minionnál már más a helyzet :F . Emlékeim szerint anno a kevésbé agresszív Schwalbe gumikkal sem volt gondom, egyedül az alap Rapid Rob-ot éreztem mindíg vacaknak. Szerintem ki fogom próbálni majd nyáron hátul a Rocket Ron-t és előre megint Nobby lesz, bár azt még nem tudom, hogy normál vagy Soft, utóbbi terepen elég brutál lehet.
    szerk, látom a Soft az nehezebb és 2.35", így kiesik.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák