Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz rarki72 #167855 üzenetére

    Nem tudom, mi a pontos oka, de az a megfigyelésem, hogy a merevvillás MINDIG rövidebbek, mint azok a teleszkópok, amiknek a helyére szánják őket (meg persze vannak azok, amiket nem szánják teló kiváltására, tehát eleve mégrövidebbek ennél is). Szóval a 100-as 29er teló helyére való merevvillám pl. 47 (lehet hogy 47,5, nem emlékszem) centis. A 120-as helyére való (olyanom nincs) 49 centi. A 26-os 80-as villák helyére olyan 42-43 centiseket szoktak rakni.. Tényleg nem tudom, miért, lehet, hogy túl rugalmas lenne akkora lábakkal, amit logikusnak gondolnék (tehát még pár centivel magasabbal) , de lehet, hogy inkább valami kompromisszumot próbáltak kötni, hogy kb. ekkorára megy össze, mikor lefelé enyhén fékezel, vagy tényleg nem tudom. A 470-es az nekem faszán működik a 100-as telóval felváltva használva, annak a beülés előtti magassága talán 510 milli (ezt is csak fejből, mérget nem vennék rá). korábban volt 465-ös merevvillám egy acélvázban, nem az 5mm miatt, de ott mindig gondolkodtam, hogy nem kéne-e magasabb (ahhoz nem is volt telóm, így tényleg nem tudom össehasonlítani).

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák