Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csápájev

    őstag

    Írok egy kicsit a Fertő tavi élményekről, mert úgy veszem észre a különböző beszámolókat bosszúból írják az elkövetők , vagy én nem tudom…
    A kedvencem eddig az volt, mikor a Tisza tavi bicikliútról tájékozódva ezt írták: „A kerékpárút hossza 65 km. A kis kör kerékpárral laza tekerés mellett is kényelmesen megtehető 3-3,5 óra alatt”
    Nos, erről annyit, hogy 70km és akárhogy is nézem jó 20km/h átlaggal 3,5 óra, ha nem állunk meg.
    Nálam nem ez a laza tekerés :DDD ,de biztos én vagyok nokedli.

    Most a Fertő tó volt a soron, aki oda látogatna olvassa el !
    Mivel többször is választhatunk rövidebb és hosszabb szakasz között, ezért van az, hogy a teljes körről ahány cikk annyi hosszúságot említenek.
    Ha rövidebb szakaszokat választjuk, akkor kb 120-125km a teljes kör.
    A kis kör állítólag 68km, komppal lehet levágni az út felét.
    A következő úton érdemes haladni, ezt célszerű lementeni, mert egyáltalán nem olyan egyértelmű a jelölés, mint ahogy írják.

    Fertőd - Fertőszéplak - Hegykő - Fertőhomok - Hidegség - Fertőboz - Balf - Fertőrákos - Mörbisch - Rust - Oggau - Donnerskirchen - Purbach - Breitenbrunn - Winden - Jois - Neusiedl am See - Weiden - Podersdorf - Illmitz - Apetlon - Pamhagen – Fertőd

    Egyértelműen Fertőrákos a legnehezebb szakasz.
    Mi ezt az elejére tettük, Fertődről indultunk.
    Balfon választhatunk , hogy az autóúton megyünk vagy a bringa úton, ami felmegy a szőlők közé komoly emelkedőkkel.
    Az autóutat választottuk, ami ugyan rossz minőség, de még szombaton is annyira kevesen voltak, hogy abszolút ajánlom, biciklivel megfelelő!
    Fertőrákoson van egy jó hosszú emelkedő, ezt szerettem a legkevésbé.
    Ezután jön Mörbisch, azaz Fertőmeggyes, itt egyre kell figyelni, ha teljes kört megyünk: Ne menjünk ki tópartra a komphoz!
    Végig a B10 jelölést kell néznünk, de ez megtévesztő.
    A B10 vezet a kikötőhöz is, B10 vezet egyes kempingekhez is és van olyan, hogy a B10 vezet két irányba, egyik hosszabb, másik rövidebb, úgyhogy figyelni kell.
    A korábban leírt városokat kell nézni és ugyan túlzásnak érzem, hogy „álom minőségű kerékpárutak” vannak osztrák barátainknál, de tényleg normálisak az utak.
    Sok helyen írják, hogy szinte sík a terep, hát itt a hangsúly a „szinte”-n van, van egy csomó emelkedő, még ha nem is vészesek.
    Ami nagyon kellemes meglepetés az az, hogy a hanyatló Ausztriában picit másképpen néznek ki a pihenők, mint nálunk.
    Jól kialakított, árnyékos helyek ívókúttal !
    Ráadásul elég sok van belőlük.

    DE EZ CSAK A TÓ NYUGATI RÉSZÉN VAN ÍGY!
    Arra kell készülni, hogy a keleti részen egyetlen helyen sem lesz ivókút, azaz ingyen víz.
    Szombaton 18:30ig vannak nyitva az üzletek, vasárnap zárva vannak, nem egyszerű vizet beszerezni, ha később érünk erre a szakaszra.
    Kb. Jois (Nyulas) -tól kezd az ember visszafelé jönni, könnyű megjegyezni, onnantól jó is lesz nekünk, ezt mondogattuk útközben :D
    Mi JOIS után a Neusiedler Csárdában ebédeltünk,háááát.
    Nem merném egyértelműen ajánlani :D
    Szerintem máshol egyetek!
    A keleti oldalon egyébként végeláthatatlanul hosszú egyenes utak vannak szőlőtőkék között, egy helyen pár kilóméter murvával tarkítva.
    Verseny kerékkel is túlélhető, szeretni nem fogja az, aki vékony gumival megy.
    Illmitz után egy rövidebb és egy hosszabb út közül választhatunk Apetlon felé, én kb itt kezdtem el aggódni, hogy semmi vizünk nincs és minden bolt zárva.
    Szerencsére Apetlonban , közvetlenül a Back to the Roots előtt van egy kis kocsma szerű.
    Nagyon kedves, magyar hölgy a tulaj, kifejezetten jó volt itt megpihenni.
    Sajnos semmit nem találtam róla a térképen, nem tudom a nevét.
    Innentől kb 20km Fertőd. Az út nagyon jó, a fele kb közút, a forgalom kicsi és végre látunk is valamit a Fertő tóból, vannak kilátók.
    Összességében nekem picit csalódás volt az út.
    Így, hogy teljes kört mentünk és nem tudtunk egy-egy városban nézelődni, kávézni stb. semmi különösebb szépséget nem láttunk.
    A tó távol van a bicikliúttól.
    Annyi helyen dicsérték és annyira nem volt már szállás szinte sehol a közelben, hogy azt hittem ez valami nagy durranás lesz.
    Tévedtem.
    Így egyben lenyomva nem különösebben érdekes a bicikli út körüli táj.
    Előző nap Fertőrákoson szerettünk volna naplementés hajókázásra menni, mert hirdetik, hogy van ilyen lehetőség.
    A válasz az volt, hogy „Ezt idén még meg sem kérdezték!” :D
    Végül is még csak július vége van…
    Illetve azt is mondták, hogy „az csak előre foglalással van”, úgyhogy aki erre vágyik, annak össze kell szervezni az ország minden részéről a szerelmespárokat és le kell foglalnia egy hajót.
    Akkor biztosan lesz naplementés hajókázás… :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák