Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • ponti_ak

    addikt

    válasz ponti_ak #23578 üzenetére

    Nnnaszóval (gyorsan megírom a végét..):
    Elindulás, teló bekapcs.. ..kicsit puha volt, ezért 'teknős' helyett 'nyuszi' beállításra csavartam a Rebát. Nem bántam meg, mert a keresztig lejutni 500-600 izgalmas méter után csak leszállva tudtam.. Az elején lankásabb, de 100%ban vizes levéltakaróval borított széles csapáson ugyanis köves, meredekebb rész jött, faágakkal tarkítva.. 30 fölé gyorsulva egy kisebb ugratás után féltem, hogy hiába csúszom hátra az ülésen/félig mögé, nem fogok sokáig a nyeregben maradni, ezért inkább engedtem a gravitáció csábításának, és lassítás után önként leszálltam, a bringát pedig keresztben magam mögött keresztben húzva fékeztem magam a nedves avarban.. Oké, hogyan tovább?
    A keresztnél jobbra le a kék plusz felé, ahogy tanácsolták (a Csóványos esélytelen lett volna, idő, és járható út hiányában.)... lefelé viszont... vááááááá... Továbbra is vastag levél-szőnyeggel borított széles erdei úton robogtam lefelé - az aljában 30 centis sárral /ennek köszönhettem a napi dagonya-adagom kb felét.. pl a jobb lábam is itt toccsant bokáig az iszapba, amikor egy felfefelé igyekvő kezdő tájfutó-tudós megállított -a szar közepén!-, és megkérdezte, hogy "arra van a csúcs..??" Neem, dehogyis! Fordulj meg, és fuss lefelé.. Süsü. :( Áhh.. sebaj..) /, de a széles és ballonos Conti MKing gumik adta magabiztosságot teljesen magaménak tudva visszajutottam a szilárd erdészeti útra hamar. huhh...
    Nno, itt kezdődött csak a móka legjobb része: 40-50közötti tempóval lezúdulva félpercenként vadul csengettem (áldom az agyam, hogy felraktam tegnap!), mert dél körül járt az idő, és sok turista baktatott felfelé, az utat teljes széltében elfoglalva.. amíg meg nem érkeztem.. ;] :D. A sárpettyes pofámat látva sokan csak vigyorogtak, de a legtöbben intettek, és mindenki félreállt... hehe.. vajon miért!? :F :DDD A lényeg, hogy jó haladtam lefelé, kanyarokban fékezve, óvatosa(bba)n.. az egyenesekben ami belefért.. Közben az útra keresztben a földbe süllyesztett csatornák felett folyamatosan ugrálva.../néha a földből kiálló, párhuzamos deszka-árkocskák.. / hopp-hopp..hopp... :D Nagyon jól szórakoztam! :))
    Kb a táv felénél már vártam egy kanyart, amit felfelé direkt megjegyeztem: frankó döntött jobbos, közepes ívű, amit 45-tel simán vehettem.. volna, de egy 3.osztályos kiránduló csoport pont a külső íven bóklászott, a tájban gyönyörködve.. áhhh. semmi gáz, majd legközelebb... :). Tova, hopp, még egy csatorna, következő árok.. döglött szalamandra, fej nélkül.. öeee... NEM én voltam!... szegényke.. :( Hopp-hopp... kanyar.. 40-30-20-sodródom...jaj.. mély a széle, sok a kavics, nem baj, bírja a gumi, tart ez, jó lesz... fék-fék... .nemár!! ..öö.. még mindig kanyar(?)...a rosseb... itt a vége....15-nél finom balra dőlés, bringa a fűben/félig árokban, én meg a másik irányban, az útra, tenyérrel a sárban.. félig hasalok... Áhh, az új kesztyűm csupa szósz.. Mák, hogy nem jött senki utánam.. mondjuk nem tudom mi bírt volna követni...Max egy parancsnoki UAZ.. :DDD

    Oké, még pár ugri-bugri(bigiri), és máris aszfalton hasítok, 30-40-50-es tempó, végig..
    Visszaúton Szokolya - Kismaros, közben gőzös, odaint, vissza is, utasok vigyorral, szóval csak a 'szokásos'.. :D Kismarostól egyhuzamban Vác felé, 13:05-kor városhatár, közben Meme felhív, hol lehet cangát mostani? Hol-hol..? Hát az üzlet melllet.. :) Fain. Mosás magasnyomással 6 perc, 300HUF, köszi, sprint az állomásra 2,5 perc alatt, .. Huhh, alig bírom.. nem baj, még van fél perc.. nem, mégsincs, a zónázót lekéstem.. De legalább a személyt elcsíptem! Zsííír! Húskampó, tágas kocsi, nyugi, zene (Billy Idol) zoknicsere, utolsó cerbona, víz-szürcsök, szemüveg-csere, rövidujjú, macskamosdás.

    Nyugati, nagykörte, LAB, nincs ókli-orrnyeregbasz, csak a szervízben, jajnemár, namindegy, deák, kiskörte, üllői, érjekmárhaza, denemjóez, ktm-es beelőz, csirke vagy, 70km után nem lennél te ilyen nagyfiú, hungárián megszívja, nem a bringaúton kell nyomni, a balos sáv a tuti, hehe, előbb érek az ecserihez, a lakótelepen megmár csak a lazítás, nyújtás... Pincébe le, bringa letesz, köszi, EZ JÓ VOLT!!! (imádom az új telót, örülök hogy megvettem.. :o)

    Negyedikre fel, jajmikor költözünk már... egyből forró fürdő, párom már várt, imádom, melegít kaját, csirkemell, feta sajtos, meg sütőtökös-almás is, imádom, ez a legjobb kaja a földön! Ffinom ebéd mellé narancsos plussz, aztán pohár sör + kávé + ph! = királyság. :C

    Jó éjszakát, gyerekek.

    Jó utat holnap! Remélem legalább olyan jó élményekkel tértek haza Ti is, mint én ma. Köszönöm az ötletet, az útvonalat. Legközelebb együtt megyünk!! :R
    Sziasztok: ponti

    [ Szerkesztve ]

  • Xantomas

    őstag

    válasz ponti_ak #23578 üzenetére

    nem tudtam kihagyni :D

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • amargo

    addikt

    No végre, nem esik!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Xantomas

    őstag

    válasz amargo #23603 üzenetére

    nem hát:)

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Ariadne

    őstag

    Hű, ponti_ak, a beszámolód valami csúcs! :C Jó, hogy elmenték és nekivágtál egyedül is, szuper lehetett.

    Részemről csak azért nem jelentkeztem, mert tegnap este bringáztam. Délután olyan fél négy körül punnyadunk javában a tévé/szgép előtt :DDD, amikor hív egy barátunk, aki már párszor kirángatott minket ebből hasonló módon, hogy menjünk má' valamerre. No jó, kitaláltuk, hogy akkor legyen aszfalt és Szentendre. Én kis naiv gondoltam, tényleg ennyi lesz... Fél öt magasságában elindultunk, Szentendréig tiszta sor, erre látom, hogy ezek nagyon nem a Gomba felé kanyarodnak, hanem a töltésre, hogy akkor menjünk egy Pap-rétet. :DDD Hátnohátizé, akkor már sötétedett, szóval sejtettem, hogy ez egy éjszakai Pap-rét lesz, nyeltem egy nagyot, legyen. :)

    Magam is megdöbbentem, de egyben fel tudtam tekerni a buszmegállóig (Pap-rétre vezető út eleje, skanzen felett), pedig nem is emlékszem, mikor sikerült ez utoljára. Mindez már teljes sötétben, Hozé lámpákkal. Aztán a fiúk segítettek kicsit az elején, ahol meredekebb, toltak :B , de utána már saját erőből mentem. Mesélték nekem a sztorikat, hogy mi minden állatot láttak eddig az erdőben, amivel sikerült jól beparáztatniuk. Alföldi gyerek vagyok, nekem kissé rémisztő a gondolat, hogy egy szarvas csak úgy megjelenhet az úton előttem... Erre a második kanyar után (három Hozé lámpa a teljes sötétségben, mmm, fejedelmi) mondják, hogy ott, ott, oldalt, egy kis őzgyerek ácsorog bent a susnyásban. Na én eddigre annyira paráztam, hogy oda se mertem nézni, mert biztos jön majd az anyja ezerrel és lezúz minket, amiért rá mertünk nézni a kicsinyére. :D

    Aztán tekertünk tovább felfelé, beszélgettünk, de igazán valahogy nem élveztem, a para miatt, a többiek szerint csodálatos volt. Na aztán a kunyhó után, a teteje felé elkezdődött a köd. Először kicsi, aztán nagy, a végén pedig konkrétan egy méteres látótávolság maradt, nagyon durva volt. A Hozék fénye olyan volt, mint egy csóva a tejszerű ködben. Na innentől meg attól paráztam, hogy akkor most biztos valami nagy és agrresszív szarvas fog nem észrevenni minket... :D A kereszteződésben a tetején megálltunk, párom felvette a lábtyűit, felkészültünk a hideg lefelére. Erre hirtelen abban szürreális helyzetben megszólal valami állat a közelünkben, mire én "jaj, gyorsan, menjünk már le" - persze a vadászház szamara volt csak. :DDD

    A lefelé már jobb volt, sőt a vége kifejezetten jó, az Advancerek nem csúsztak a vizes leveleken sem, a V-fékeim is bírták a kiképzést (kb. 20 perc lefelé száguldást), végül azért csak tetszett. Szentendrén még találkoztunk egy másik ismerőssel, ettünk egy gyrost, aztán haza hévvel. Illetve próbáltunk lógni (ejnye, no), de Budakalász magasságában jött az ellenőr, erre sutty, leszálltunk. Egyikünk sem tudta, hol vagyunk, de gondoltuk csak van egy tábla valahol, hogy merre van Budapest. :) Volt. Szóval a táv nagy részét még visszafelé is letekertük, meglepő módon ha egyre lassabban is, de kibírtam. 11-re értünk haza. :D

    Szóval ezért nem tudtam ma menni, bocsi, aludtam, elfáradtam azért, de nagyon jól esett (kb. 50 km)... Csak a köd meg a vadállatok, áááá... :P

    Érdeklődéssel várom a beszámolót, remélem zöld ruhás emberkékkel nem találkoztok majd... (Pap-rétnél esélyes volt, főleg mivel egy erdészlak van fent a rétnél, de megúsztuk.)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • venember83

    nagyúr

    válasz Ariadne #23609 üzenetére

    Mi is aszfaltozást terveztünk, ilyenkor szerencse, hogy csak egy drótszamaram van, mert bizony terepezés lett a dologból, sárral meg erdei utakkal, eltévedésekkel, minden, ami kell. Meg azzal is, ami nem. Hozé mester ugye már nem készít lámpákat?

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz Ariadne #23609 üzenetére

    Wow, ez szép kirándulás lehetett!
    Viszont feleslegesen ne parázz máskor az őzektől, azokkal nincs baj soha! Legalábbis megtámadni nem fog, de ha v.mi elől menekül és te pont az útjába tekersz akkor fellökhet -de ez nagyon ritka!!!- , amire viszont nem árt figyelni azok a vaddisznók, azoknak is a kismalacaik és a koca, nem ajánlott közéjük kerülni... de ősszel nincsenek kismalacok már, ilyenkor nem para.

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • ponti_ak

    addikt

    válasz Ariadne #23609 üzenetére

    Köszi! Igyekeztem hitelesen átadni az élményt.. :B

  • tr00p3r

    őstag

    Sziasztok,

    Elsőként jelentkezem a PH Bike SWAT Team túrabeszámolójával.

    Reggel: 8.08-ra volt a vonat írva. 8.10 bemondják Gödön, hogy késik 10-15 percet. Közben Amargo hívott, de még halk volt a telefonom. Aztán megjön a vonat, ami Szobig megy, így átszállnom sem kell. Közben utolér amargo sms-ee "Úton vagyunk!" 9.48-ra beértem Kismarosra. A Kisvasút végállomásnál találka a többiekkel. Amargo, ludsimon és Xantomas vállalta a mai túrát. Gyors bemutatkozás, kézrázás és indultunk fel Királyrétre aszfalton.

    Az út felfelé eseménytelen volt, így azt nem részletezem. Fent, 9 km után, a Királyréti büfénél megálltunk pihenni és vásárolni. Forró tea + csoki részemről. Reggel a vonaton megettem a reggeli szendvicsem, így reméltem, hogy nem ismétlődik meg a az előző túra utáni incidens.

    A "frissítés" után irány a hegy. Az első pár kilométer aszfalt műút szigorúan felfelé. Elhagytuk a Spartacus túrista/kulcsos házat, és innen kezdődik a rendes emelkedés. A társak jól bírják, igaz ludsimon-nak néha le kell szállnia. Szóltunk, hogy bevárjuk. A műút végén jobb kanyar és kezdődik a murvás/zúzott köves szerpentin kaptató. Itt Xantomas megjegyzi, hogy "Aha, köszi!" Megálltunk egy vetkőzésre, mert ide már leérnek a nap melengető sugarai. Hosszú mez le. ludsimon-nak adok egy Squeeze energia zselét, amit betolt. Az elágazás ettől a pontól még 2 nagyobb "kanyarra" van. Nem sokkal előtte nyomtunk egy pisit, és újabb vetkőzést is eszközöltünk. Elérkeztünk az elágazáshoz. Itt kell meg említenem, hogy sárral eddig nem találkoztunk. Innentől kezdve viszont 1,5 - 2 kilométeren át dagonya és mély vízmosás, sár. Klassz volt, végig próbáltuk tekerni, de volt ahol olyan mély volt, hogy rendesen megfogta a a kerekeinket. Amargo és ludsimon felavatták az új cipőjüket. :DDD Kisebb mászás után elértünk a Foltán-kereszthez. Itt újabb pihi, fényképezés, evés ivás. ludsimon ellenőrizte a magasságot a telefonján és összenéztük a barometrikus mérésű Polar CS600-al. 15-20 méter különbséggel, de nagyjából ugyan azt mutatták. 700 méter felett jártunk már.

    Itt eldöntöttük, hogy megtesszük a maradék 2,5 kilométert a Csóványos kilátóig. Itt azonban alig volt sár, inkább nedves avar és kövek. Szépen haladtunk felfelé, bár volt ahol olyan meredek volt, hogy elkapart a hátsó kerekünk. Az emelkedő után újabb pihi, megvártuk simont és csoportkép. Elbíbelődtünk az önkioldóval, de végül összejött. Innen kb 20 perc és felértünk egy meredek kaptató után a kilátóhoz. Tele volt kirándulókkal. Nem csoda, mert olyan időnk volt, hogy jobbat kívánni sem tudtunk volna. Sok gyerek, családok, túrázók, nordic walking-olók. Itt Xantomas betolta a maga energia italát egy Radler formájában, evés-ivás, fényképezés. Otthagytuk a kezünk nyomát a "Csúcs-füzetben" és felmentünk a kilátóba. Először Amargo és én. 30 méter magas beton kilátó, megcsináltuk a kötelező képeket és megcsodáltuk a kilátást. Sajnos túl párás volt a levegő, így csak a távolba láttunk, de a részletek nem látszottak. Ludsimon és Xaqntomas is felment.

    Ezek után indulás le, de előtte öltözés. Szépen kimelegedtünk, ezért felvettük a hosszú-ujjú mezeket. Indulás lefelé, szépen abszolváltuk a túra DH részét, bár én néhol a biztonság kedvért leszálltam, ahol úgy ítéltem meg, hogy könnyen megcsúszhatok egy nedves kövön vagy avaron. Végül azért lefelé szépen ereszkedtünk ugyanazon az útvonalon, ahol feljöttünk. Foltán-kereszt után, már senki nem kímélte magát és a felszerelését. Élveztük a dagonyát, legalábbis én igen. Mindenen áthajtottam. MAjd leértünk a murvás dózerútra. Na itt mindenki elengedte a fékeket és szépen száguldodtt lefelé. Én mentem utolsónak, mert az én szemem bizonytalan és nem mertem eleinte vállalni a gyors ereszkedést. Aztán megjött a bátorságom és mentem ami a csövön kifért és amit még mertem vállalni.

    Elértük az aszfalt műutat. Itt bevártak a többiek. Itt jegyzem meg, hogy a többiek, mind szépen ereszkedtek lefelé köves dózeren. ludsimon merev a Neuzerével villával, Xantomas trekking 28" kerekkel és elöl szinte outi "profillal", Amargo meg az új Merida és Recon kombóval. Eljött az aszfaltos DH ideje. Itt már mind rendesen száguldottunk Királyrét felé. Fokozottan figyeltünk a kirándulókra, így a vége felé óvatosan eresztettük neki. A büfénél frissítés: hamburger, tea, kulacs töltés a kútból, némi fotózás. Innentől kényelmesen DH Kismarosig Szokolyán keresztül a vonathoz.

    A vonat 14.16kor jött. Bemondták, hogy zónázó és nem áll meg a Nyugatiig, így mondtam a srácoknak, hogy megvárom a következőt. Ez volt a nap hibája részemről, mert abban voltam, hogy Vácon vagyunk. Marhára nem és hagytam elmenni a vonatot. Közben Amargo hívott, hogy utána nézett GPRS-en az Elvirán és nem jön vonat csak egy óra múlva illetve nagyjából 3óra múlva, ami Gödön is megáll. Így nem volt más hátra, bringára pattantam, ha már így megszívattam magam és haza tekertem. 1 órámba volt és plusz 30 kilométert adott az amúgy kerek 40 kilométeres túrának.

    Remélem a többiek is rendben hazaértek. Aki kihagyta, sajnálhatja! :P Köszönöm a túrát a többieknek, szerintem kifejezetten jól sikerült! Tavasszal újra!

    Képek itt: [link] Polar adatok: később

    (megjegyzem újra bizonyított a Polar CS600: szinte méterre pontosan azokat a szinteket mutatta, amiket a topográfia térképen találni lehet)

    [ Szerkesztve ]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz tr00p3r #23613 üzenetére

    (Johhny) Bra'vó !! :C :R Pont 25 óra difivel, de ugyanazt (+100m szintet) megtettétek, mint én! Nagyon örülök hogy jól sikerült! Király beszámoló, köszi!!

    A +30-as nekem se hiányzott volna ha végig felmegyek.. így is épp elegem volt.. Szóval riszpekt, hogy Göd-ig tekertél még ezután, oké, hogy kellett, de akkor is! :R

    Egyébként is: Nagy királyok vagytok !! 3királyok.. hehe..
    Ha lesz még idén jó idő, szóljatok! Én is megyek Veleteeeek!! :C

    Mi a feleségemmel ma kigurultunk a Kopaszi gáthoz /fél év után már-már otrombán ráparancsoltam, hogy (biciklire, MOST! :B :D Röviden: nem bántuk meg. :) Bővebben: annyian voltak kint, hogy az étterem (cafeponyvaregeny - mitől pont az, nem tudom, de az egyik pcincér úgy dadogott, mint egy abszolútkezdő.. :U a másik mondjuk vérprofi volt, de mindegyis... amágy nem rossz hely, csak) 14:40-kor nem tudott mit enni adni.. I mean: semmit!! Egy szelet piritóst se! Csak az ottlétünk (30 perc alatt 6 fiatal pár maradt hoppon.. kár érte. Mert az egy dolog, hogy felkészületlenek voltak, de tényleg fullosan (böeee.. ezt én írtam??) tele volt a hely, mindenhol gyerekek, felnőttek, nagymamák, 1szóval: népek... Szánsájn, hepinesssz!!! :C

    Kávét azért kaptunk, az fincsi volt! Nnah. Hazafelé vettünk sajtbucit a Mekibe', otthon meg sörrel szépen benyomtuk.. :DDD Muszájból, mert már frankón szédelegtem a szénhidrát-hiánytól... Szóval a végén még a mekis daráltp.tkány is fincsi volt..
    Hyper-OFF: meg közbe' költözünk is, szóval atomrobbanás utáni a kecó, de kit érdekel?! Egész jól állunk, egyébként... A legdurvább az, hogy még 7 óra sincs, és már 3 órája töksötét van, én meg fáradt vagyok. Megyek is aludni!

    Jó éjszakát! Sziasztok! :)
    Ha mentek tekerni, szóljatok!
    ponti

    [ Szerkesztve ]

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz tr00p3r #23613 üzenetére

    Kösz a beszámolót, képeket :R Jó helyeken jártatok, remélem jövőre én is részt tudok venni pár ph!s kimozduláson!

    Kár, hogy most nem mentem, legalább ott lettem volna ludsimont boldogítani a háttérben :DDD mert lehet én se bírtam volna a felfele utat, mivel állandóan sík terepen "száguldozom"...

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • ponti_ak

    addikt

    válasz ponti_ak #23614 üzenetére

    Jjah, bocsánatot kivánok, mert egyébként meg evidens, hogy:

    ! PH! Bike S.W.A.T. Team RULEZ !

    ! ÉS TÉNYLEG, KÖSZI A FOTÓKAT IS !!! :K

    [ Szerkesztve ]

  • Ariadne

    őstag

    válasz tr00p3r #23613 üzenetére

    Gratula, ez igazán jó kis túra lehetett! :C Ebből rendszer lesz, ugye?

    Hátvédnek pont jó lettem volna. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • ludsimon

    veterán

    Jelentem, én most hulla vagyok, beszámolót inkább később írnék.

    Ariadne: Nem hiszem, hogy mögöttem jöttél volna... :(
    A felfeléken meghaltam, inkább toltam a meredekebb helyeken, meg ahol már teljesen kifáradtam.

    tr00p3r, amargo, Xantomas: Köszönöm a remek túrát, iszonyat jó volt, és tudom is mire fogok legközelebb spórolni, egy jó MTB-ra. :))

    Nagyon bánhatja aki nem jött, mert kihagyhatatlan volt, gyönyörű idővel, napsütéssel megfűszerezve!!!

    Nokia Sports Tracker adatok ITT tekinthetőek meg.

    Érdekes, a telefon nem ezt az 1016m-es szintet írta, hanem kevesebbet, elég béna ez a térkép...

    Aztán lehet, hogy a kilátóval együtt 1016m? :F

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • amargo

    addikt

    Bocsánat, de nekem még csak ennyire futja (munka).

    Csóványos túra

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • ludsimon

    veterán

    [link]

    938m+28m=966m
    1016m Sports Tracker szerint, vagyis 50m-t tévedett. :U

    Mod:
    Tudom miért....
    Mert Budapesten használom általában, és beállítottam a -44m Altitude offset-et.

    Vagyis akkor pontosabban 6m-t tévedett, ami viszont nem túl rossz. :U

    Mod2:
    WTF? :F

    Ha a jobb oldali diagrammot nézzük, akkor viszont -2m-t tévedett, ami, hogyha azt nézzük nem is biztos, hogy tévedés...

    És az északi irányt is tökéletesen pontosan lőtte be a Garmin. :)

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Xantomas

    őstag

    válasz tr00p3r #23613 üzenetére

    Nah azért pontosítsunk :D Elől trekking, de hátul 29er gumival mentem. Csak 1 db volt a nagykerben különben előre is került volna belőle. Hétfőre ígértek új szállítmányt.

    Nagyon jó volt a túra. meg kéne ismételni.

    Élmények majd holnap. Most megyek szunyálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • ludsimon

    veterán

    Nah, inkább logout blog lett belőle, mert hosszúra sikeredett. :D

    A mai túra elolvasható ITT!

    undefined

  • Ariadne

    őstag

    Á, de jó olvasni a beszámolóitokat, muszáj menni méééég. :DD

    Egy túraötletem már van is, csak két gond van vele. Egyrészt nem télen kellene próbálkozni vele, mert egy kis sárral is szerintem veszélyes lehet, másrészt meg nem biztos, hogy nagy társaság előtt szeretnék szembenézni a másik dologgal, amitől félni szoktam - a magassággal. Van ugyanis egy gyönyörű, különleges hely a Pilisben, amit még tapasztalt túrázó is van, aki nem ismer: a Spartacus-ösvény. Egy-két ízelítő kép kép1, kép2, na meg találtam egy videót is guglival a legérdekesebb részéről videó. Meglehetősen különleges, mindenki áradozik róla, és egy szép vízesés is útbaesik, az Ördögmalom vízesés. Tavasszal meg lehetne járni.

    De hidegebb időben valami egyszerű Hűvösvölgy - Hársakalja - Vitorlázó - Virágos-nyereg - HHH dolgot is mehetnénk (ez terep), esetleg megtoldva Solymárra átkeléssel a hegyen át (Kötők padja pl.), van ott egy szép patakvölgy. Csergezán is jó lenne, de azt kissé ambiciózusnak érzem télen, hidegben, Solymáron-Nagykovácsin átkelésnél rövidebben meg nem nagyon lehet odajutni. Illetve igen, Fekete-fejen át, de azért az elég szép hosszú felfelét jelent.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz venember83 #23610 üzenetére

    Legalább nálatok még medvék is vannak az erdőben, jujj, éjszakai túra izgalmas lehet ott, de még az eltévedés sem ugyanolyan, mint itt. :DDD

    Úgy tudom, most nem tervez újabb szériát, az előző (2.) széria előtt is eltelt vagy egy év az első után, addig lestük rendszeresen a lámpás topikot a bikemagon, aztán egyszercsak megnyitották az újat és le lehetett adni a rendelést. Szóval ha elegen nyüstölik, biztos nekifog megint, reméljük. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Ariadne #23624 üzenetére

    Tovább gondolkodva, ha még Börzsöny, lehet olyat, amiben a Les-völgy és a Hegypó-árok benne van? Tr00p3 ismered esetleg? A Les-völgy emlékeim szerint Magyarkútra ér le, és a kettőt egymás után meg lehet tenni egy túrában, talán Verőce - Magyarkút - Les-völgy - Szokolya vá - Hegypó-árok - Királyrét útvonalon. Vagy visszafelé, de száraz idő jól jön hozzá. :) Tavaly voltam kétszer egy Börzsönyös útvonalon, aminek ez volt a vége, és nagyon szép mindkét hely.

    Les-völgy, Hegypó-árokról nem találtam képet, egy gyönyörű, széles földút, mélyben lent patak folyik.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • amargo

    addikt

    válasz amargo #23620 üzenetére

    4 órával később, talán jól linkelek már?

    Csóványos túra

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • venember83

    nagyúr

    A ködön kívül nagyszerű őszi bringás idő van.

    Egy fully, amit el tudnék viselni: [link]

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz amargo #23627 üzenetére

    Jó képek :DDD

    Én meg itt toporzékolok, hogy legyen gyorsan picit jobb idő (egyelőre 8 °C, nyálkás) aztán tűzök is a francba v.mi hosszabb tekerésre, meg gombászni (ha a csiperkék közreműködnek).

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • Noddy

    senior tag

    Én is ügyködtem a hétvégén. Mondjuk nekem csak egy gyalogtúra volt a szombaton Geszt melletti erdőkben és pusztákon. És persze szétszedtem és összeraktam a pedálomat. Ezek a fémházasok nagyon jók, szerintem megfelelő karbantartás mellett örök életűek. Végül petróleummal zsírtalanítottam és a csapágygolyókat egyesével átvizsgáltam és megtisztítottam, ami meglepő volt a számomra, hogy nem egyforma mennyiségű golyó kellett a tengely két végére. Egyelőre a kattogó hang is elmúlt, de a repedt kupakos pedál tényleg elég szutykos volt.

    Nagyon jó túrátok lehetett, gratula mindenkinek a helytállásért :) Én majd csak novemberben megyek Verőcére, de akkor is csak gyalog.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Thulcandra

    senior tag

    Közben teljesen befelhősödött, semmi napsütés, nagy nehezen felkúszott 10 °C -ra a hőmérséklet, párás a levegő... lehet az időjárás gonosz módon felrúgja a terveimet mára? Mondjuk én is marha voltam, hogy a tegnapi jó időben fát vágtam egész nap kerekezés helyett, de akkor jobbnak láttam a pénteki túra fáradalmait rendesen kipihentetni a lábaimból... arrghh.

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • ludsimon

    veterán

    Hmm

    Sports Tracker elég bugos...

    Úgyhogy a Google Earth-ba kiexportáltam az adatokat, és letölthető innen, és még a magasságot is egészen pontosan írja.

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #23633 üzenetére

    Hmm, ez a mai fiatalság, a modern eszközeivel... Hol marad így az erdőben eltévedés romantikus bája? :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Meme

    aktív tag

    válasz Ariadne #23634 üzenetére

    Hidd el, azzal is eltéved... ;]

    Szevasztok bogyókák!

  • ludsimon

    veterán

    válasz Meme #23635 üzenetére

    Kössz! :P

    Egyébként nem szoktam eltévedni. Amúgy csak trackeltem az útvonalat. ;)
    Mással voltam én út közben elfoglalva, főleg a saras részen. :DDD

    undefined

  • Jorus

    nagyúr

    válasz tr00p3r #23636 üzenetére

    Mérhetnél egy max pulzust, mert most vagy 8-szor ki kellett volna purcannod. :D

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • tr00p3r

    őstag

    válasz Jorus #23639 üzenetére

    :DDD Rég nem mértem már. Este megmérem. Neked mennyi a VO2max-od? Nem érzem magam fáradtnak & izomláznak híre sincsen. Nagyon jól esett a tegnapi túra. Sajnálom, hogy a többiek nem tudtak jönni. Ha még lesz ilyen idő, mehetnénk újra valami ilyet:

    Verőce - Magyarkút - Les-völgy - Szokolya vá - Hegypó-árok - Királyrét - Taxi-nyiladék - Magas-taxi th. - Nagy-Hideg-hegy - and back

    [ Szerkesztve ]

  • Ariadne

    őstag

    válasz tr00p3r #23640 üzenetére

    Uhh, ebben azért van szint rendesen, ha jól gondolom... Részemről Királyrétig oké. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • salieri.

    őstag

    Shimano 600 tri- color szettrol valaki tudna infot szolgaltatni ? Mennyire erdemes megvenni? Milyen a minosege?

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    Írtam egy kis összefoglalót. Bár az enyémben nincsenek technikai adatok és úgy általában sok információ, de a képeket belefoglaltam egy kis szöveges környezetbe.
    Csóványos és PH!.

    Szerk:
    Benne vagyok a következő túrában, addigra remélem összeszedettebb leszek, noha eddig csak 400-500as szintet emelkedtem leszállás nélkül egyszer ezt is meg kellene csinálni. Meg van hova fejlődni technika terén, csúszós emelkedőn nagyon csúnyán elvérzek. Na meg többször mentem kistányéron (1-5).

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • venember83

    nagyúr

    válasz tr00p3r #23640 üzenetére

    Ha jó előre (értsd 1-2 hét) lezsírozzátok az időpontot, akkor még lehetséges, hogy én is beszállok, úgyis van idénre még 4 egész szabadnapom. :DDD

  • ludsimon

    veterán

    A tegnapi túra után nagyon megérdemli a bringám, vagy 2 óráig sikáltam, a felni tiszta szutyok volt, ügyködtem rajta, állítottam a féken, és elvittem az K.S. Kerékpár szervizbe.

    Átgondoltam a tegnap este a dolgot.

    Ha én most elkezdem lecserélni profi agyra, felni, monoblokk, hajtókar, hajtómű, spd-s pedál, bele kerül 25-30k-ba is, és megnő az esélye, ha valahol otthagyom, ellopják...
    Pedig ez a bringa suliba járós, úgyhogy én úgy gondoltam csak ésszel felújíttatom.

    Ezeket kértem:

    - Komplett zsírozás, első-hátsó agy, monoblokk, meg mindenhol ahol kell.
    - Komplett Bovdenház, bovdencsere, teflonos belsővel, fék, váltó, mindenhol
    - Hátsó fékpofa csere (Ma megnéztem, és azon csodálkoztam, hogy nem tett kárt a felniben a fékpofa, annyira el volt már kopva. :Y )
    - Első, hátsó váltó beállítás. (Sehogy se tudtam magam beállítani, vagy a felfele váltás volt rossz, vagy a lefele, valamikor mindig. :W A noname átka. :U )

    Ez így szerelési költséggel együtt kijött kerekítve 11.000Ft-ra.
    Szerintetek jó ár?

    Annyit hozzátennék, hogy az első agy, és a monoblokk teljesen szűz, 7 éve hozzá se volt nyúlva, úgyhogy már nagyon kellett....

    Úgy fogok vele majd repülni mint a Scottal. :DDD Remélem.

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • ludsimon

    veterán

    Vettem viszont láncolajat, mert a száraz környezetre szánt flakonos olajom elfogyott, és amúgy se jó ebben az időszakban.

    Ezt ajánlotta a boltos, azt mondta ez elég jó:
    Rohloff 1890Ft-ért vettem, most körülnézve a neten 1552Ft-ért is van, de most már mindegy, mert ha ez igaz, akkor elég jó.

    Turbo_G.Pityu
    2003-01-17, 23:35
    A WD-40 kb 80km után eltünik, a TF-2 valamivel tovább bírja, a Rohlloff olaj egy 250km-es túrát vígan kibír.Óriási előnye hogy nem spray,hanem egy kis olajozó flakonban adják, ha jól emléxem 60ml-t.Ha kifogyott, a flakont az eredeti ár kb 2harmadáért feltöltik.(Csak a Rohloff flakont töltik, másba nem töltenek!)A 60 ml-től ne ijedj meg,én a család 4 bringáját több mint egy évig kenegetem vele,ez összesen kb 10000(tízezer)km!Túrára egy kis Rotring tustartót szoktam megtölteni,ami kényelmesen elfér a pótbelső mellett.Nemtom most mennyibe kerül,mert tavaly tavasszal vettem utoljára a Speedmetálban, és még van egy pár adagnyi.
    Üdv:G.Pityu


    Ezt pedig egyáltalán nem ajánlom!
    100Km után eltűnik teljesen a láncról, túl folyós.

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • ludsimon

    veterán

    Még mélyebbre túrva a keresőben itt a legolcsóbb a Rohloff láncolaj, 1400Ft.

    Még egy vélemény itt, és Ő is Motorex-et használt ezelőtt, és nagyon jó véleménnyel van a Rohloff-ról. Jobb mint a Motorex.

    undefined

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #23647 üzenetére

    Rohloffot itt is dicsérte már valaki, ha jól emlékszem. Ez a nem szórófejes pont tetszik, veszek is ilyet énisénis, galádul kihasználva alapos kutatómunkád eredményét. :P

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • amargo

    addikt

    válasz ludsimon #23647 üzenetére

    A bringa varázs Hűvösvölgy felé van. Azért 150ft-ot nem biztos, hogy megér. Bár nagyon segítő kész az eladó voltam már ott én is.

    A Motorex dry-t én sem tudom hova rakni. Gyakorlatilag túránként kenhetek vele. Koszolja a láncot is..

    Egy olyat keresek, ami most az új bringán van, mert ez állat!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Xantomas

    őstag

    válasz salieri. #23642 üzenetére

    A shimano legendásan legjobb, és letartósabb outis szetje volt anno, majd fölé tették a Dura Ace-t. A trikolor 600 utódja '98-tól az Ultegra. Ha nincs elkopva akkor érdemes megvenni.

    Olyan mint montinál az XT. Csak az XTR van felette.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Aktív témák

Hirdetés