Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    Volt a héten egy megvilgosodásom szűrő ügyben. Kaptam egy kiló Moak Stellát a forgalmazótól. Ők 80/20-asnak mondják, de az első shot-ok alapján én max. 50/50-esnek gondolnám, sőt a 40/60-at se tartanám kizártnak. Az az összetéveszthetetlen, nugátosnak mondott robusta íz, megspékelve egy enyhe, a brazil Santos-ra jellemző istálló szaggal, egyértelműen elhelyezte a kávét egy alsó-közepes, minden olasz autópályán és a bárok többségében iható tömegkávé szintjére. Igazából, jól lefőzve ez egy nagyon kellemes, a többség által "igazi olasznak" tartott kávé. A Santos istállóíze még belefér a gourmand "animális" jegyek kategóriájába, és a robi is valami jobb fajta benne. De semmi gyümölcs. A zacskón természetesen valami marketing hablaty éktelenkedik "citrusos" vagy mi a fene megjelöléssel. :DDD Az ára 5e Ft körüli.
    Most következik a meglepetés. Fragola hozott nekem egy Nuova Ricambi kart, amibe végre belefért az a 21g-os VST Strada kosár, amit egy éve Lagoon-tól vettem. Az eredmény döbbenetes: eltűnik a robusta és az istállószag, helyette megjelenik valami sötétebb gyümölcs aroma! A kávé egy szintet ugrutt felfelé. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák