Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #108641 üzenetére

    Alacsony terhelés mellett azért sok minden van, amit nem fogsz tudni szoftveresen belerakni, ha alapból nincs benne... Pl. a nem használt részelemek áramtalanítása, a csipen belüli buszok fogyasztása óriási jelentőségű, amikor többnyire 2-5W-okat fogyaszt az egész csip, és a komplett gép 10W alatt van. (Én akkuról többnyire így használom, nem árt, ha 3-4 órát elmegy a "használati csúcsokkal" együtt is, nem csutkára töltött akkuból.) AMD-n maga a Zen2-es mag nagyon jó perf/watt arányú (ezt tapasztalom is az asztali Ryzen 5 3600-asom révén), de itt a körítésnek is óriási a jelentősége ilyenkor.

    (#108642) S_x96x_S: Köszi a tesztet, eddig ez elkerülte a figyelmem. :R
    Kb. ezekre gondoltam, idle és wifi, az reprezentálja nálam jól, hogyan van használva többnyire akkuról, és itt elég markánsak a különbségek, az Intel javára. Ráadásul itt még semmi "trükköt" nem vetettek be, pl. én akkuról alapból limitáltam a maximális turbó órajelet még a 8250U-n is, mivel 3Ghz felett elég meredeken romlik a hatásfoka ezeknek a 14nm csipeknek, minek menjen el így 3400Mhz-ig, a tesztelt 10210U pedig elmenne 4200-ig is. :N

    "de az AMD-s is vállalható ... 10 órás Wifi -t tudja"
    Azért ne legyenek illúzióink... Az akku nem sokáig marad 100% kondíciójú, és ha vigyázni akarsz rá, alapból nem töltöd 80% fölé, máris elúszott minimum 2 óra. :DDD De amúgy a finomhangolt 8250U-val a T480s-ben sem hiszem, hogy meglenne valaha a 10 órás net idő ugyanekkora akkuval, ezeket a számokat én egyből osztani szoktam durván kettővel.
    Az erőmű kérdés persze abszolút igaz, tényleg bőven vállalható kompromisszumnak tűnik, ha valakinek kell a nyers erő. :K

    "a CPU sérülékenység ... a régebbi architektúra miatt"
    Nem hinném, hogy ennek az architektúra kora lenne az oka. Inkább a tervezésnél alkalmazott prioritások. Ez amúgy egy elég kiszámíthatatlan terület, bárhol találhatnak réseket, aztán lehet vakarózni. :N

    "az AMD ZEN2 optimalizálása ( windows ) meg még az elején tart"
    A preferált magok, és a CCX-ekre ügyelő ütemezés már megvan, ezen kívül én nem nagyon látok már mást, amivel érdemben teljesítményt tudnának nyerni. :N Ezt egyébként az asztali 3600-asomon is látom, 1 CCX-ig szinte minden nagyon jól megy rajta, afelett viszont szoftverfüggő.

    A verseny azért is jó, hátha Intelék is kicsit jobban rámennek a testreszabhatóságra. Egy jó alap az XTU, de azért igazán kiadhatnának egy gyorsabb, kényelmesebb megoldást erre, legalább a limiteket (max órajelek, és fogyasztási limitek) állítani, főleg, hogy a legtöbb csipjük azért magasabb órajelekre és limitekre turbózik gyárilag, mint amire perf/watt tekintetben érdemes hajtani. Még a legalacsonyabb órajelű 8250U-n is vissza kellett vegyem a gyári 44W PL2 limitet 20W magasságába, mert a 44W csak arra jó, hogy pár másodpercig 35W-on, maximális, 3400Mhz órajellel, rossz hatásfokkal turbózzon, ami érdemben nem ad hozzá a felhasználói élményhez, sőt, én csak azt tapasztalom vele, hogy fellövi pár másodperc alatt 90 fokra, üvölt a hűtő, és nem kellemes. Sokkal jobb egy visszafogottabb 20W körüli PL2 limittel.

    (#108647) vicze1: Napokra nem szoktam altatni, így nem tudom. Az asztali szűk 2W-ot kér alvás közben, a régi T420-asomon 1W körüli értékre emlékszem. De még 1W-al is azért elfogy 2 nap alatt 48Wh, az már majdnem egy töltés. :K

    A 8 órás munkanap egy töltésről viszont elég derék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák