Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Pyzoo #127679 üzenetére

    Nálam elég alacsonyan van (45 cm) de igazából a lényeg az, hogy szabad rálátásod legyen (ne legyen útba asztal, virág, váza..stb). Alsó pozíciónál van lehetőség hogy hallgató pozícióba felfelé megemeled az elejét (én ezt tervezem).

    A legjobb akkor, ha pontosan fejeddel szemben van, de erre ritkán van lehetőség. A TV és a hely méretétől függően így el tudod dönteni hogy le vagy fel kerüljön. Az összképet jó beállítás esetén kevésbé befolyásolja, szerintem a frontokat nehezebb jó pozícióba beállítani, ennyire a center kevésbé kényes, bár a beállításoknál sokan belenyúlnak a kalibrációba mert a mélyhez hasonlóan szubjektív, hogy kinek mennyire kellenek az erős beszédhangok, vagy a mély (arról nem is beszélve, hogy iszonyatosan hangfalcsalád függő, hogy milyen a center).

    Én például most, hogy megszületett a kislányom +2dB raktam rá, hogy az effektek és maga film is kicsit halkabb legyen - mert eleve halkabban használjuk a gépet (előtte a kalibrációs beállítással ment).

    "in medias res"

  • Dorian

    félisten

    válasz Pyzoo #127679 üzenetére

    Szinte biztosra lehet mondani, hogy alul lesz jó helyen. Nálam kb. 40 cm magasan van, az első tüskék magasabbak, mint a hátsó, így fej felé van döntve.
    Ezt a döntögetést nemrég tettem meg mind center, mint surroundok esetében, egyértelműen jobb lett a hangkép. (Korábban, gyengébb erősítővel, hangfalakkal is próbáltam, ott nem igazán tapasztaltam lényegi változást)

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Patice

    nagyúr

    válasz Pyzoo #127679 üzenetére

    Előttem szólókhoz hasonlóan én is az alsó elhelyezésre szavazok.

    De!

    Az én szememet bánja az a két széles polc tervezet a TV két oldalán! Nem tudom milyen frontokat tervezel venni, vagy ha esetleg megvannak már, akkor én előbb kipróbálnám, hogy hol jó a két front és csak azután tervezném meg a polcokat. Ami mellesleg szintén bele fog szólni kicsit a hangképbe. :U

    A jelenlegi tervekkel nekem úgy tűnik, hogy a frontok nagyon szét lennének húzva és a két oldalfalhoz annyira közel esnek majd, hogy a végén a mélyek pufogását, dübörgését hallod majd csak.

    A center amúgy egy állványon lenne az igazi a TV alatt, állítható döntéssel. ;] Két oldalra elhelyezve a kütyüket: egyik oldalra az erősítő, másikra a forrás(ok).

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák