Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Már egy ideje olvasgatom a fórumot és gondoltam talán eljött az idő hogy megosszam a gondolataimat és kikérjem véleményeteket :)

    Röviden, egy 5,1-es rendszert szeretnék összerakni, 99%-ban filmezésre. Ami fontos (ahogy olvastam): a nappaliban lenne - bár egy légtérben van az étkezővel és konyhával, de a nappali része ~23m2 (5,4x4,2), hidegburkolattal, a kanapé mögött egy nagyobb ablak és balra egy teraszajtó -- töltök is fel egy képet az elrendezésről--
    A tv (65") kb 4,5m-re van a néző pozíciótól. Jelenleg egy HarmanKardon SB20 van rákötve, nem rossz, de nem az igazi...
    Amit kinéztem, erősítőnek Onkyo NR575 vagy 676 - fontos hogy tudja a DTS-X és Dolby Atmos-t.
    Hangfal már más téma, ott addig jutottam hogy Jamo-t ne (legalábbis sok fórumozó szerint), amit eddig kinéztem:
    Taga Harmony TAV606 SE 5.1
    Magnat Supreme 802, 1002 5,1
    A JBL Arena 170-et is nézegettem, de az már picit drágább...

    Összesen olyan 300-350eFt-körül gondoltam (durva hogy a belépő szint itt kezdődik :Y )

    Előre is köszönöm a véleményeteket!

    [kép]

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz #09634560 #36508 üzenetére

    Köszönöm az ötletet! Ha jól olvasom, a 656-os annyiban jobb a 646-nál, hogy tudja a 4K-s felskálázást és a HDR10-et, de csak egy 10-essel több :)

    mpo Köszi a linket! Valóban, picit messze van a TV, jelenleg úgy 4,5m-re, már korábban is gondolkodtam ezen... A kanapé elég nagy, bár elvileg úgy 70-100cm-re előbbre tudom hozni, meglátjuk.

    Janos222 Hát ez szomorú, a Taga eléggé tetszett, bár csak egyszer hallottam egy ismerősnél. A Polk T50-est megnéztem, olvastam egy tesztet is róla, érdekes módon pont azt írják előnynek, hogy passzív mélynyomója van. Mondjuk még annyira nem ástam magam bele a házimozis dolgokba, de addig már eljutottam, hogy mindenképp kell mélynyomó egy rendszerbe(vagy 2, vagy 4 :) ), akkor viszont a frontokban lévő bass-reflexes dolog elég felesleges. Mindenesetre köszönöm az ötletet!

    Ahogy az előbb olvastam, a JBL Arena 170-et is leszóltátok, pedig azt is nézegettem :D Így egyenlőre tényleg marad a PolkT50. Persze érdemes lesz élőben meghallgatni, de gndolom úgy is máshogy fog szólni egy szaküzletben, és máshogy majd itthon.

    Lenne egy másik kérdésem, próbáltam már utánaolvasni, de eddig nem sikerült semmire sem jutnom. Minden hangfalnál van egy frekvencia-átvitel, frekvencia tartomány megadva a tulajdonságoknál. Ha jól értelmeztem, minél nagyobb ez a tartomány annál jobb a hangzás. A Polk esetében ez 38hz-24khz, a JBL170-nél 44hz-40khz. Valahol viszont azt olvastam, hogy gyakorlatilag a fülünk korlátai miatt csak a 40hz-22khz-es tartománnyal kell foglalkozni.Akkor ezt valóban nem kell nézni?

    Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is!!

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv ismét!

    Gondoltam megosztom, hogy eddig hol tartok :)

    Mivel nagyon belépő szinten vagyok, így nem viszem túlzásba az erősítő keresést, így maradtam 2-nél, Denon X1500H és Onkyo 656. Nagyjából egy árban vannak, kb ugyanazt tudják, de talán a Denon szimpatikusabb.

    Hangfal téren nehezebb a döntés.. abból indulok ki, hogy nagyrészt filmezni fogunk, így az online teszteknél a Jazz és komolyzene alkalmasságot nem veszem figyelembe.
    Amikre eddig gondoltam (+-300e körül vannak):
    JBL Arena 180 5.1
    Hallottam, szerintem szép a hangja, bár azt ajánlották érdemes lenne egy 2. sub-ot venni...

    Polk T50 5.1
    Ezt sokan dicsérték itt, még nem hallottam milyen,

    Jamo 809 HCS 5.1.2
    ennél nagyon szimpatikus, hogy van atmos-hangszóró is a rendszerben, ezt a hétvégén hallgatom meg,

    Taga Harmony 616 5.1
    Hallottam, szerintem ez sem rossz, mondjuk a JBL jobban tetszett, viszont árban barátságosabb

    Boston Acoustics CS260 MK2 5.1
    Ezt nem rég ajánlotta egy ismerős, még nem hallottam, van valakinek tapasztalata milyen?

    Na, összességében itt tartok, ha most kellene választanom akkor a Denon+JBL180 mellett voksolnék. Ha hozzáadom a hátsó 2 állványt meg a kábeleket, gyakorlatilag 500e körül lesz a vége, azért durva, hogy itt kezdődik a belépő szint :Y

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz arcitec #36882 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot arcitec és balint5933!

    Úgy néz ki marad a JBL Arena 180 5.1. Egy másik dolgot még kérdeznék, ha nem gond. Mint ahogy írtam korábban, erősítőnek a Denon X1500H-t és az Onkyo 656-ot néztem ki (még a Denon x2400H-t ajánlották)
    Gondolom ezek bőven elegendőek ehhez a hangszetthez, viszont olvastam, hogy nem tesz jót ha az erősítő nagyobb teljesítményű mint a hangfal. A fentieknél 6ohmon 140-165-150W van megadva,8 ohm-on 80-100-90 2 csatornán Őszintén szólva, próbálom magam beleásni a témába, de nem egyszerű :F A kérdés, hogy bármelyik jó lehet? Vagy más kategóriát kellene keresnem?
    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

  • sanyi_386

    csendes tag

    A héten megvettem az erősítőt, Bécsben a Satrun-ban 399euro a Denon X1500H, gondoltam nem várok a BF akciókig, ennél olcsóbban úgy sem találok.
    Viszont meghallgattunk néhány kiállított hangfalat is (Canton, Klipsh, Focal, stb) de az olcsóbb kategóriából nem volt semmi sem :(
    Volt kiállítva hangfalra tehető kis atmos sugárzó is, őszintén szólva nagyon tetszett, így lehet mégiscsak lenne értelme. Plafonba szerelt lenne az igazi, de nem szeretném szétbarmolni a kartont, így marad az "upfiring" megoldás. a legolcsóbb az Onkyo SKH-410 lenne, de ahogy olvastam elég vegyesek a tapasztalatok, sőt, azt hiszem itt is leszólták, valóban ennyire semmitérő lenne? Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Amazonon.de-n láttam még jó áron Quadral Phase A5-t, Sony SS-CSE-t is.

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv!

    Több webshopban is hirdetik már a "Black friday" akciókat. Több érdekes dolog is van köztük. Pl a Klipsch Reference R-820F 5.0-ról van valakinek véleménye? Próbáltam rákeresni, de sem itt, sem máshol nagyon nem dobott ki véleményt vagy tesztet (300eFt lesz, ami szerintem egy jó ár, vagy?) A hétvégén voltunk a Saturnban, ott hallgattam meg egy ugyan ilyen Klipschet, nekem nagyon tetszett a hangja.

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz BBéci #37249 üzenetére

    Akkor szerintem ez lesz és köszönöm az emlékeztetést a mélyládáról, valóban elsiklottam felette egy kicsit. Igazából maradnék a Klipsch mellett, de a szükséges méret nem teljesen tiszta. Néztem több oldalt is, a szoba méretéhez írnak 150-400W-ig Sub-okat (amerikai konyhás nappali, egyben kb 45m2 ~120m3) Ezeket néztem ki:
    https://extremeaudio.hu/klipsch-r-100sw-melysugarzo
    https://extremeaudio.hu/klipsch-r-12sw-melysugarzo-fekete
    https://extremeaudio.hu/klipsch-r-110sw-melysugarzo-fekete

    Elég lehet a kisebb 100sw (150W)? Elég sok lett a kiadás, így nagyon drágát már nem szeretnék venni (így is enyhén túlléptem a kezdeti harman erősítő + Taga keretet :D )

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz BBéci #37335 üzenetére

    Értem, akkor mégiscsak sokba lesz ez... Szerintem egyenlőre 1-et veszünk, a 2.-at majd később. A másik 2 Klipsch már erősebb, a 110SW 200W/450W 254mm, a 12SW 200W/400W 305mm. Lehet érdemes lesz körülnéznem más gyártóknál is. Ha jól emlékszem a Taga hangfalakat nem ajánlja szinte senki, de a mélyládáit sokan dicsérték (TSW-200, 200W/600W 305mm), no meg azért olcsóbb is mint a Klipsch. Na mindegy, egyenlőre azon kell töröm a fejem, hogy hova tudnám tenni a másodikat - már olvasgatok a megfelelő elhelyezés rejtelmeiről :D
    Amúgy pedig nagyon köszönöm az eddigi segítségeket is! :D

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv!

    Végre megjött minden és összeraktam. Így amit sikerült összehozni: Denon X1500H + Klipsch R-820F 5.0, kábelnek 4mm2 kácsa audio, mélynyomó még nincs, de már keresem.
    Kipróbáltam, szerintem nagyon szépen szól, erő szempontból bőven elegendő a nappali méretéhez. Androidos Sony Tv-nk van, telepítve van a Kodi, ezen játsszuk le a filmeket (film usb-n, tv-be bedug, kodi lejátssza) , HDMI ARC-on keresztül csatlakozik az erősítőhöz. Kérdésem, hogy ez így jó audió oldalról nézve? Vagy érdemes lenne venni egy androidos media box-ot (Minix u9-h + kodi) majd ezt csatlakoztatni az erősítőhöz, majd a tv-be? Lenne változás a hangzás minőségében? Ismerőst megkérdeztem, szerinte felesleges, mert nem venném észre a különbséget... de itt azért sokkal többen vannak akik tényleg értenek is a hangfalakhoz, ezért is érdeklődöm :DD

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz zsoika #37737 üzenetére

    zsoika , VoidXs , köszönöm a tanácsot, megfogadom, már elkezdtem utánanézni az mp-knek.

    mpo

    A minix U9-H-t már korábban is kinéztem magamnak, de miután az androidos tv-kre is megjelent a Kodi tavasszal, nem akartam befektetni egy ilyen kis box-ba a hangprojektor miatt, most viszont már más a helyzet :) Anno az Nvidia Shield-et is sokan ajánlották, bár az már egy kicsit drága ...

    Extremeaudion-n volt akciós Klipsch mélyláda, de hajnali 3-kor mikor keltem melóba, már elfogyott... :( Már keresek vmi alternatívát, pl mi a vélemény a Jamo J12-ről? Ahogy nézem a paramétereit, gyakorlatilag ugyan az mint a Klipsch R-12SW.

    Amúgy jó lenne az Atmos sugárzó is, de már így is durván túlléptem az elején megbeszélt anyagi keretet, de ami késik... :DD

    koerwike77

    Azt hiszem az én skiccemet láthattad :) Az egész területet kell figyelembe venni, de mi is a 820f 5.0-át vettük meg, bőven elegendő, bár a hangzás nem olyan a konyhában mint amikor a kanapén ülünk :), de nagyon jó "mozi élményt" nyújt csak elég kevés a mély sub nélkül..

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv ismét!

    Még mindig a mélynyomóval kínlódom.. BBéci ajánlása szerint (ehhez az egylégterű nappali konyha étkező 45m2-hez 2db 30-as) keresem a mélynyomókat (pontosabban egyenlőre 1-et, aztán ha lesz $ akkor a 2. :DDD ) De teljes a sikertelenség.
    Először Klipsch 12SW-t néztem ki, ami már BF hajnalban elfogyott. Aztán jött a Jamo j 12, amiről most kaptam visszajelzést, hogy készlethiány van, talán karácsonykor..talán.
    Jelenleg kereten belül (100e) Ami jó lehet az a Klipsch 100SW - csak 25-ös - , vagy a Taga 200. A klipschekről nagyon sok jót olvastam (valamint a 820-as szettel is teljesen meg vagyok elégedve), de a Taga-ról még külföldi fórumokon sem találok szinte semmit. Van valakinek tapasztalata velük? Vagy lenne valami más ajánlott márka? - mondjuk az egyik hifi boltban még a Magnat subokat ajánlották, mert elég mélyre lemennek..-
    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák