Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz mikrofon #59872 üzenetére

    Még egy mérési sort megosztanék. Ezt még a szoba eq korrekció nélkül csináltam. Sajnos az EQ korrekció után nem volt időm elvégezni. Illetve a dsp, miatt még egy hosszu kábelt be kell szereznem, hogy az avr-töl elérjen a mikrofon a hallgatási pozícióba. Itt az AVR különböző módjaira voltam kíváncsi.
    Valójában arra hogy mit jelent a Pure direct. Mert itt mindenki azt mondja, hogy az a jó zenehallgatásra é iszont máshogy hallottam, ezért leellenőriztem méréssel is. Amit többször megismételtem, hogy biztos jól csináltam-e, mert a mérés megerősítette számomra, hogy a YPAO is elég jól korrigál a pure diret meg elég furcsa.....

    Tehát: laptop, REW + imm6 + avr (8 merőpozíciós multi YPAO-val, YPAO: EQ flat ) +5.1.2 Közvetlenül a mikrofon a sub hangszórója előtt mérve mérve
    piros: mindenféle korrekció és AVR nélkül
    zöld: Pure direct mód. Ha jól értem akkor ez mindenféle módosítás nélkül átviszi a hangot a bemenetről a kimenetre, még a kijelzőt is kikapcsolja.
    narancssárga: 2 csatornás sztereó, tehát csak a két front 80Hz crossover
    lila: összes csatorna sztereó, tehát mind az 5.1.2 hangszóró szól sztereóban. 80Hz +1 00Hz crossover

    Számomra ez azt jelenti, hogy az AVR nagyon sokat ront a jelen (gondomom azért mert belepő'), hiszen a pure direct elég furcsán néz ki. Viszont ezt a a YPAO-val elég jól korrigálja a rendszer.

    Nagyon kíváncsi leszek, ha ugyan ezt a mérést elvégzem hallgatási pozícióból csak YPAO-val, és összehasonlítom, úgy hogy beiktatóm az EQ korrekcióval ellátott DSP-t akkor mit kapok

    Utána már csak az marad, hogy nem én végzem az EQ korrekciót manuálisan, hanem szerzek egy iPhone-t vagy iPad-ot és a szoftveres automata szobakorrekciót próbálom ki.


Új hozzászólás Aktív témák