Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisskd

    tag

    válasz evilskati #6505 üzenetére

    Szia!

    2 ponthoz szólnék hozzá (amiről van tapasztalatom), igaz nem ez volt a kérdés, de talán segíthet:

    Kell a RAID1?
    Otthoni "fontos adatoknak" szerintem teljesen fölösleges/butaság a RAID1. Ugyan 1 HDD hibától megvéd, de semmi mástól (géphalál, tűzkár/vízkár/oszkár). Cserébe elég költséges (dupla HDD, RAID vezérlő, vagy szoftveres RAID-del való bűvölés), és az előnyeit (folyamatos szinkron, folyamatos rendelkezésre állás) nem használod ki otthoni környezetben. Amit erre költesz/ezzel bűvölsz, az sokkal több értéket ad neked, ha külső HDD-re másolsz 1-2 hetente és leadod a nagyinál/cloud tárhelyet bérelsz, és titkosítva feltöltöd a fontos dolgokat éjszak/nagyinál vagy havernál leraksz vmi kis egyszerű eszközt (rpi, stb.) egy külső vinyóval, és oda szinkronizálsz minden este. Drágább/bonyolultabb nem lesz összességében, cserébe egy lokális atomtámadást is túlélnek az adataid, kivéve az elmúlt pár órában/napban mentetteket (és ha elhal a helyi vinyód, akkor be kell avatkoznod, hogy újra lásd az adatokat). Igénytől függően még lehet mókolni inkrementális megoldásokkal is, és akkor még némi user error/szoftverhiba/zsarolóvírus elleni védelmed is X napig.

    USB3-es átalakító:
    Saját élményeim alapján nem raknék 7/24-es használatra külső házba merevlemezt. Jók ezek adatot hurcolni, meg "elrakós backupnak", de tartósan használva sokszor megsinylették a vezérlő butaságát/hűtés hiányát/nem tudom mit, pontos okát nem tudom/kerestem (azon túl, hogy vettem jobb/fém házat), viszont a benyomásom alapján mindenkit lebeszélnék ilyen ötletekről.

Új hozzászólás Aktív témák