Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spanyoll

    addikt

    Bocsi a kései válaszért; először is köszönöm a segítséget mindegyikőtöktől.
    Ha nem baj akkor összefoglalom amit olvastam (tehát kb leformázom tomcica kommentjét :DDD ) és ezzel egyben az eltervezett edzéstervem is; ha bármi hibát találnátok kérlek tegyétek meg, hogy kijavítotok.

    1 hónap alapozás : (heti 3 rendes edzés, vagy mondjuk úgy, hogy minden másnap)

    - két közepes edzés 130-150 pulzussal (5-8km, 12 ha megy)
    - egy hosszabb 1.5-2h edzés alacsony pulzussal (120-138)
    - köztes napokon lehet, hogy beiktatok edzőtermi súlyzós edzést (2db max)

    Utána 3-6 hónapig:

    - 1 tempós edzés 150-160as pulzussal (160 csak a vége fele) 5-7km
    - 1 iramjáték : kb 500-500m felváltva (6-10x) . Egyik 500as pörgős tempóval, a másik tötyögős, hogy lemenjen a pulzusom
    - 1 tempófokozó: 3-5km egyre gyorsabban, elején kb mint a sima tempós edzés, a vége 95%-ra pörgetős
    - ha ráérek akkor egy hosszú 1.5h-s lassú tempóban

    Hogy utána mi lesz az még a jövő.

    Kérdés, hogy ez így okés-e.
    Másik kérdés, hogy mivel nincs pulzusmérőm - gpses órára sincs most fölös pénzem - mennyire kell pontosra menni a pulzus tekintetében. Pár éves súlyzós edzésmúlttal meg tudom különböztetni az aerob tartomány fölött éppen beinduló kardiotartományt ilyen 120-140 pulzussal, meg azt is amikor kiköpöm a belem és sokkal ezek fölött van.
    Elég ha ezt a kettőt meg tudom különböztetni vagy mindenképp kéne valami pulzusmérő?

    Másik kérdés: sose viszek magammal se inni se semmit. Mennyire para ha esetleg úgy érezném, hogy megy a félmaraton és megpróbálnám pár hónap múlva? Gondolom ott ha nem is kell még esetleg cukor vagy nem is tudom milyen táplálék, de folyadékpótlás fontos lenne. Vagy mégse?

    Egyelőre ennyi, köszi a helpet még 1x.

    "Super perfundo on the early eve of your day."

Új hozzászólás Aktív témák