Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Sinesol #67088 üzenetére

    Nyilván van valamilyen "alap minta" a fejemben, hogy milyennek kéne lennie az éppen hallgatott zenének, nevezzük viszonyítási alapnak.

    ( Nem az otthon hallottakhoz viszonyítok, mert nem az a legjobb amit valaha hallottam. :U )

    Amikor meghallgatok valamit, kb. 3 másodperc alatt tudom, hogy érdemes tovább hallgatóznom, vagy futottak még kategória.

    Ez most nem önfényezés, és egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy jó-e metódus, de ez van.

    Nem igazán bontom szét elemeire amit hallok, hanem átengedem magam a "hangulatnak". Ha jó, simán "belealszom", elmerülök benne, ez az egész ösztönös, nem gondolkodok.

    Abban viszont igazat adok, hogy, amit sokat hallgatunk, ahhoz hozzászokik a "fülünk", ugyanakkor egy meghallgatáson ilyesmiről nem beszélhetünk, hiszen nem hallottuk korábban, és pont ezért nincs mihez hozzászokni...

    Az, hogy valamit jobbnak hallunk-e, mint amilyen valójában, hááát ez jó kérdés. Azt gondolom, hogy ehhez nagy tapasztalat kell, amiben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy elegendő van, azért is vagyok itt, hogy megbeszéljük, -Te mit hallottál, én mit hallottam -gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák