Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bkercso #60677 üzenetére

    Összevissza beszéltek - mármint hm74 és a kérdező migabi kivételével. Hogy jön ide a CD, meg a számítógép?

    Migabi lejátszója jelenleg a tévéje, azon játszik le Youtube-ot, MP3-at, FLAC-ot, feltehetőleg az erősítője DAC-ját használva DAC-nak, nem a tévé DAC-ját. Tehát a tévéjét mint futóművet és jelkiolvasót kellene kiváltani, ahhoz képest alternatíva, hogy jobban járna-e a (nem ismert) erősítője DAC-ja helyett egy külső DAC-kal. Médialejátszóról volt szó konténeres hangfájlok lejátszására, hogy ne a tévé legyen a futómű és a jelkiolvasó, hanem egy arra hivatott hifi készülék, azaz médialejátszó a saját tárolójáról vagy pendrájvról vagy külső merevlemezről... Migabi fel is hozott két példát, én meg azt mondtam (hm74-gyel egyetemben), hogy igen, valami olyasmire lehet szüksége, mert megéri a tévé futóműve és jelkiolvasója helyett egy dedikált hifi készülék jelkiolvasóként - gondolom, a "futómű" az esetében leginkább pendrájv vagy külső merevlemez, amit ezután egy dedikált hifi lejátszóba fog dugni, nem a tévébe, illetve a tévének is lehet saját tárolója, meg a leendő médialejátszónak is, ez esetben az a "futómű": Én (és hm74) tehát megerősítettem migabit, hogy a tévéje nyilván pocsék futómű-jelkiolvasó, márpedig ez nagyon sokat számít, azaz digitális lejátszó esetében is sokat számít a DAC előtt levő rész, azaz a jel kiolvasása az adathordozóról. Mert ezt kérdezte migabi.
    No és mivel migabi a jelek szerint nem bízik eléggé az erősítőjében levő DAC-ban, abban is reménykedik, hogy a kinézett médialejátszóban levő DAC-kal is nyer, így két legyet üthet egy csapásra, míg egy külső DAC-kal legfeljebb egyet (bár persze lehet, hogy az az egy légy egy nagyobb légy, mint a másik kettő összeadva). Én és hm74 megerősítettük migabit, hogy lehet értelme a jelöltjei szintjén levő médialejátszóban gondolkodnia, a tévéje helyett, mert számít a forrás (DAC előtti része), ami most a tévéje, és mint ilyen nyilván alapminőségű. Számít, hogy a tévéje mint futómű-jelolvasó csak alapminőségű. Esélyes, hogy jobban jár egy ilyen Pioneerrel, Bluesounddal, mint ha csak az erősítőjében levő DAC-ot váltaná ki, megtartván a tévét forrásként. Az persze csak esély, hogy melyik megoldással jár jobban, de mindkét megoldás értelmes, ebben erősítettük meg migabit.

Új hozzászólás Aktív témák