Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    Beújítottam egy bejáratott HD555-öt (15k-ért, varrandó párnával, de tökéletes szivaccsal). Tisztább hangja van, mint a DT235-nek, viszont döntően más elektronika áll jól nekik. :K
    Először a kisDAC (WM8524) volt bekötve Eta200-al, ezzel a DT235 kiegyensúlyozottan muzsikált, a HD555 viszont túlhangsúlyozta a mélyeket, nyomulós, nemtetszős hangja volt. kisDAC + Presenterről viszont megtáltosodott, felélénkült! Ez utóbbi párosításon a DT235 a "túl harsogó" határát súrolta, nem volt elég meleg és zenei. (Az erősítők közti fő eltérés az OPA: az Eta LM6172-t tartalmaz, míg a Presenter OPA2134-et, mindegyik invertáló módban).

    Kipróbáltam a MomentDAC-omat, amiben PCM1794 van LM6172-es kimenetekkel és Eta200: ezzel a HD megint loudnesses lett és "leült" a hangja, nem volt természetesen szárnyaló. (Az előbbi konfig. után a DT235 már sehogysem volt az igazi, mert a részletezős, élénk hangzás jön be nekem úgy tűnik; de azért szorgalmasan összehasonlítgattam a kettőt.)

    Végül az lett a kimenet, hogy az invertáló LM6172-eseknek van egy nyugodtabb, kissé mélyebb karakterisztikája, a PCM1794 meg köztudottan loudnesses, nyomulós, és így a MomentDAC a beépített Eta200-al sehogy se volt jó, kellett az OPA2134 sziporkázása a rendszerbe. Kicseréltem az Etában először a fesz-erősítő, majd inkább mindkét opát, és így most nagyon kerek a világ. :DD

    A DT235 ezen a láncon is szépen teljesít, de kijön a két füles közti különbség: kevesebb a mélye és kicsit nyugodtabb, továbbá kevésbé részletező a hangja, számomra főleg az eredeti láncon nagyon kellemes darab. (A két füles ára között 3,5-es szoró van.)

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák