Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    Topikgazda

    Bemutatom a "mit csináljuk a megmaradt marcipánból" nevű tortám. :D
    Több torta készült egy összejövetelre, így maradt némi marcipán, amiből elkészítettem az alábbi tortát. :)

    Csokitorta marcipán bevonattal

    A tészta saját kikisérletezés, ami pár nap múlva is puha és könnyed marad, valamint nagyon sokrétűen felhasználható.
    Tészta (22-24 cm-es tortaformához):
    - 5 tojás
    - 250 g cukor
    - 250 g liszt
    - 1,25 dl olaj
    - 1,25 dl tej
    - 1 csomag sütőpor
    - 1 csomag vaníliás cukor
    - 4 ek holland kakaópor(20-22%)
    - 1 csipet só

    Szétválasztod a tojásokat.
    A tojás sárgáját elkevered cukorral, aztán hozzáadod az olajat, folyamatos kevergetés mellett, majd a tejet is hozzáöntöd.
    Aztán átszitálva hozzákevered a lisztet, a kakaóport, csipet sót és a sütőport.
    A tojásfehérjéből habot versz, ebbe kerül a vaníliás cukor. Majd belekevered a masszába, amit a tojássárgájából csináltál, óvatosan forgatod, nem töröd össze a habot! :N
    Kikent tortaformában megsütöd 160 fokon. Tűpróbáig kell sütni.(Ez úgy általában ~ 50 perc).

    Krém:
    - 300 g étcsoki
    - 300 ml habtejszín
    - Csipet só
    - Porcukor, rum és vanília aroma ízlés szerint.

    A tejszínbe beletöröd a csokit, hozzáadod a cukrot, sót és az aromákat, majd gőz felett kevergeted, amíg meg nem olvad.
    Majd hagyod hűlni, ha kihűlt hűtőbe teszed, amikor az állaga már krémszerű, akkor habverővel felhabosítod, de ha fényesebb krémet szeretnél maradhat így is. Arra figyelni kell, hogy ne verd túl sokáig, mert grízes lesz a krém.
    Ha túl sokáig áll a krém nagyon kemény lesz, és nem tudod felvinni a tortára, de bármikor újra fel lehet olvasztani.

    Díszítés és bukrolat:
    Kinyújtod a marcipánt(egy ekkora tortához ~ 50 dkg marcipánra van szükség), majd ráteszed a vékonyan lekent tortára. A virágokat süteményszaggatóval készítettem, bármilyen minta és szín mehet a tetejére.

    Megvágva csak egy gyors fotót tudtam készíteni, mert ráraboltak :DDD :

Új hozzászólás Aktív témák