Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csigi

    addikt

    válasz ATtIs_80 #2449 üzenetére

    Nekem ilyen van, de másfajta még nem volt, így nincs összehasonlítási alapom SSD-hez viszonyítva. Vincseszteren volt Vista 64bit, ezután lett meg az Ultradrive 32GB-os darab amire win7 ment fel.
    Az asztalomra kitettem a bekapcsolás óta eltelt időt. Ez egy minialkalmazás, jó sokára jön be, addigra már minden kész is van, használható a gép.
    Nos ez a vincsi-vista kombóval 40 másodperc volt.
    SSD-win7 -el pedig 20-22 másodperc (láttam 18-at is de mióta vírusírtó, stb. telepítve van, több lett).
    A kikapcsolás még ennél is jobban lerövidült
    Viszont nem tudom a javulásból mennyi esik a win7-re, illetve az ssd-re... :U

    Használat közben pedig a hangtalansága, ami feltűnő.

    nofene

  • csigi

    addikt

    válasz ATtIs_80 #2452 üzenetére

    Az alkalmazások sebessége... hát fogjuk rá. Ezt én nem érzem annyira egetrengetőnek. Vagyis ez biztos nem lett feleannyi idő. Talán igen, gyorsabbnak tűnik, de nem mértem ilyesfélét, így nem tudom, max. érzem.
    A kérdéses minialkalmazás az valójában az Everest oldalsávja. Az meg gondolom az oprendszertől veszi az infót.

    nofene

  • dabadab

    titán

    válasz ATtIs_80 #2488 üzenetére

    "Nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem javasolt az SSD-k töredezettségmentesítése?"

    1. Abszolut semmi haszna nincs.
    2. Plusz iras az SSD-re, marpedig az SSD ha valamit nem szeret, az az iras. Egyreszt csokkenti az elettartamot, masreszt meg lassitja az SSD-t (legalabbis egy bizonyos ideig (utana mar nem lassul tovabb) ill. a TRIM rendbeteszi a dolgokat - ha tamogatja az SSD),
    3. Pont errol volt szo egesz eddig, legalabb egy hozzaszolasnyit visszaolvashatnal. :(

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #2493 üzenetére

    Bár korábban számomra sem volt teljesen világos ez a "TRIM" funkció, de rászántam egy éjszakát az utánaolvasásnak.
    Kb azt takarja amit régóta hiányoltam(tunk) a lassuló müködés miatt, azaz "inicializálja" az SSD-t (illetve nem foglalt/törölt tárrészeit), ezzel gyorsítva a működését-

    Az SSD lassulása természetes folyamat (nem hiba), használattól és tipustól is függhet akár 10-40%-is lehet.
    Az újabb RBB chippes Samsung alapú SSD-knél automata TRIM funkció került beépítésre.
    (fogalmam sincs, hogy a logikai allokációs táblát miként fordítja le fizikaira, hiszen egy file törlésekor az fizikailag nem törlődik, vagyis csak a logikai bejegyzések változnak meg)
    Az Indilinxes (és IBM) vezérlőknél manuális TRIM lehetősége adott, azaz szoftverből inditható.

    A TRIM funkciót csak a WIN7 oprendszer (tán valamamelyik Linux ver is) használja, elvileg minden törléskor. És az OCZ viper parancssori program, amely létrehoz egy nagy file-t, majd törli és annak a helyét inicializálja.
    Más programot nem találtam, ami ezt megtenné.

    A TRIM szemléltetése: [link]
    A probléma lényege: Az SSD felépítéséből következően a törölhető egység mérete nagyobb, mint az OP rendszer foglalási egység mérete, azaz 1 fizikai (SSD) tárolóegységen több logika tárolóegység helyezkedik el, és törlésük csak egyszerre lenne lehetséges.

  • szki

    őstag

    válasz ATtIs_80 #2498 üzenetére

    Nekem 64 GB-os Crucial van 1 hónapja. Szerintem ár/teljesítmény szerint most bestbuy. Legalábbis nekem "csak" 39eFt-ba került.
    Win7x64-et telepítettem rá, és egy gyors hdd képest is észrevehető a teljesítménytöbblet.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #2498 üzenetére

    Én nem ismerem ezeket az új tipusokat, csakis a WEB-es tesztek alapján tudok valamit feltételezni ezekről az eszközökről.

    Ráadásul én Boot-Fan vagyok, főleg azért van SSD-m, hogy a BOOT gyors legyen.
    (ez épp olyan értelmetlen hobby mint a vízhűtés, meg a tuningcsúcs hajkurászás.)
    Ezért legjobban az ATTO eredmények érdekelnek, annak is a kis file méret része, meg az is hogy az OP rendszer ne akadjon, de ez már állítólag a multé a régi Jmicronossokkal együtt.

    Szóval megnézve a linket meg más teszteket ez a Curcial M225 kb azt nyújtja, amit a Vertex Turbo. (belül is kb. ugyanaz van, legalábbis a vezérlő chip ua.)
    A jelenlegi RAID0-ás samsungjaim, csak a 0,5K-s R/W-ben jobbak jobbak, de ez becsapos, mert az ATTO-ban általában gyengén szereplő Samsung alapu SSD, több teszt szerint is jobban teljesítenek a VANTAGE tesztben, ami kicsit realisztikusabb eredmény, mint a szintetikus mérések.

    A probléma nem múlt el, hiszen a Curcial weblapját megnézve: [link] máris látható hogy a 64GB-os verzió már csak 200/150 adatokkal rendelkezik, vagyis lasabb a nagyobb társainal.
    Minden tesztben a 128 GB-osokat futtatják, mert azok gyorsabbak.

    Továbbra is fennmarad a vásárlási probléma, hogy Vertex Turbo / Crucial M225 (64GB) vagy Samsung (128 GB).
    A nagyobb mérettel nem csak tárkapacítást, hanem sebesség növekedést is vásárolunk.
    A Random Acces Time-ben szerencsére nincs ilyen ugrás 64GB felett.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #2540 üzenetére

    Köszönöm a tippet, sajnos több elvárásomnak sem felelt meg.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #3076 üzenetére

    Nem értem, h emberek miért csinálnak problémát egy ssd telepítéséből... :F
    Ez is csak egy háttértár, úgy formázod, ahogy akarod! :K
    Javaslom az alapértelmezettett rendszer alá!

    Mármint mihez képest fogja vissza a teljesítményt? A jelenlegi helyzethez képest, ssd előtt? :)
    Ahhoz képest nem. (De ez függ attól is, h jelenleg egy, vagy több hdd-d van-e, vagy ugyanazon a lemezen van a rendszer, mint a swap, stb)
    Az ssd-hez magához viszonyítva már igen, értelemszerűen.

    Az utolsó kérdésre meg saját tapasztalatból szólva:
    Itt van nálam jelenleg egy kingmax pendrive, mondom kipróbálom a readyboost-ot, h van-e értelme egyáltalán az én rendszeremnél.
    Nos ez a szolgáltatás elvi működéséből adódóan prioritást élvez a swaphoz képest, vagyis előbb ehhez nyúl hozzá a rendszer. Nos hd sentinel alatt mindössze pár nap alatt ilyen 40 gigányi írást naplóztam, és csupán 2-3 giga olvasást. (ergó nekem fölösleges a readyboost)
    Na most az ssd-t 26.-a óta naplózom, és azon ennyi idő alatt 54 gigányi írás történt, napi 7700 mega átlagban. Nos ezek alapján ha ssd-n lenne a swap, akkor az összes írásnak kb 42%-át tenné ki a swapolás. Ez arányosítható az élettartamra is.
    Jah, de ez pontatlan, mert nem 26.-án raktam be a pendrive-ot, és nem a mai napig mértem a hazsnálatát, szal a 42% az erős alábecsülés! Persze az összes szám az én géphazsnálatomra vonatkozik. Főként játék, net. Ssd se hiszem, h mostantól olyan sokat írna, mert már kb minden progit felraktam rá, amire szükségem van.

    Milyen mértékben tudja csökkenteni az SSD élettartamát, ha a Lapozó az SSD-ről működik?
    Az én konklúzióm: nagyon! ;]

    Amúgy attól nem félek, h hamar tönkremenne. Mindenki ettől van beszarva, hát sztem így is túl fog élni még egy jópár gépcserét... :K Meg ezek már nem az első generációk.

Aktív témák