Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz #54715584 #90924 üzenetére

    Pedig én akartam indoklást is írni, csak mire ezeket összeszedtem ellustultam :B
    Na, pótlólag:
    2010 - A kapcsolat éve - egy nagyon jó témát feszegető, nagyon jól és hitelesen megcsinált hard-scifi. Ezen meg a 2001-en kívül nem is tudok más ilyet, ami ennyire hsf. Pedig amúgy imádnám a stílust.
    A gyűrűk ura - soha ekkora nagyságú fantasy még nem került vászonra, ilyen hosszan, ilyen minőségben.
    A remény rabjai - megérdemli az IMDB top-ot. Egy szép érzésről, a barátságról szóló remekül megcsinált film. Meg rettentően novella-hű.
    Amerikai szépség - az amerikai álom másik oldala. Színészek, alakítások, érzelmek miatt alap.
    Avatar - technológiai mérföldkő. 3D IMAXben leszakadt az arcom a látványról örülök hogy nem maradt ki.
    A sötét lovag - a reálisabb alapra építkező képregényfilmek legjobbja, jó történettel és alakításokkal.
    Az őslakó (The Man from Earth) - egy szobában játszódó pár személyes kamaradráma, kőkemény témával.
    Csillagok között - az utóbbi évek leglátványosabb sci-fije, szintén hsf alapokon, a modern tudományt is bevonva, néhány megbocsátható bakival.
    Donnie Darko - totálisan egyedi film, egyedi látásmóddal, remek történettel és zenékkel, de mégis a fiatalok általános problémái között maradva.
    Dűne (az 1984-es, Lynch-féle) - baromi bátran filmre vitt, jó alapokkal rendelkező sci-fi. Vizuálisan még csak ezt megközelítő sem készült.
    Eredet - egy jó ötletre épülő és baromi látványosra megcsinált film, lehet és érdemes-e játszadozni más elméjével, milyen mély a szerelem/bűntudat/lelkiismeret.
    Harcosok klubja - Chuck Palahniuk kifacsart látképe találkozik David Linch kifacsart rendezői nézőpontjával. Csodálastos társadalomkritika, szatíra és groteszk.
    Hatodik érzék - én innen számítom a "cseles", csavaros filmeket, ahogy én észrevettem ezután kezdtek el dömpingben készülni.
    Intouchables - barátság, ellentétek hasonlósága, mit lehet kihozni az életből. Alap.
    Kapcsolat - hsf, jó témával, jó ötletekkel, és ez is nagyon látványos. A könyv vége még jobb, sajnálom hogy az a filmből kimaradt.
    Közönséges bűnözők - végig jó krimi, a végén az iszonyú nagyot ütő csavarral.
    Mátrix - hiába keverék, ez ilyen formában nem készült el előtte, nagyon jól összerakosgatták a mozaikokat
    Ponyvaregény - Tarantino zseni. Összekuszált időrend, emlékezetes szereplők, ez is sokszor átmegy groteszkbe
    Rekviem egy álomért - a drog rossz, értem :DDD Bprzasztóan depis film, de egyébként kötelezővé tenném. Nem csak maga a drog miatt, hanem mit okoz, hová épül le az illető és teljes környezete.
    Star Wars 4. - kb. ezzel kezdődött a szerelmem a sci-fi felé, hiába "űropera" lett azóta
    Szárnyas fejvadász - ember/gép/lélek/élő-témakörben mozgó, stílusteremtő cyberpunk sci-fi.
    Watchmen Ultimate Cut - a kliséket teljesen felrúgó képregény, amiből sikerült egy vizuálisan is nagyon hű, jó filmet csinálni.

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Új hozzászólás Aktív témák