Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz genndy #90925 üzenetére

    Nem feltétlenül rád gondoltam a címeknél, de köszi, hogy kicsit bővebben írtál róluk és nem voltál lusta. ;)

    (#90928) bambano Próbálom ezt a dolgot valahogy úgy megérteni, hogy ne menjen át ez a dolog az objektív-szubjektív vitán. Számomra az egy top film, ami tényleg olyan hatással volt rám, ami a megnézés közben is akár, de utána is mindenképpen elgondolkodtat, de volt már olyan is, hogy percekig bámultam a stáblistát, mire rájöttem, hogy vége a filmnek és utána még napokig képes voltam rajta agyalni vagy róla beszélni. Vagy nagyon mélyen megérintett érzelmileg.

    Az, hogy mit várok el egy filmtől, még nem teszi top filmmé önmagát. Ott van pl. a Pacific Rim. Sokan lehúzták, míg én nem vártam tőle sokat, egy látványfilmet jó effektekkel és reménykedtem egy jó hangkeverésben. Ezeket mind teljesítette a film, sőt, de ettől még nem lett jó, nem lett top, főleg nem olyan, ami hatással volt rám. Ettől függetlenül sokszor bekerül a lejátszóba, mert házimozi tesztelésre baromi jó képben és hangban is, pedig még kedvenc filmnek sem mondanám. Battleship dettó. Ugyanakkor sokszor van meglepetésfilm, amiről nem feltétlen tudja eldönteni az ember, hogy mit várjon, már ha kell ilyet, és képes mást vagy a szokásostól eltérőt vagy kiemelkedőt nyújtani valamiben.

    És ahogy az én listámból is látszik nem feltétlen egy mély dráma kell ahhoz, hogy az embert kizökkentse kicsit vagy hogy bizonyos dolgokat más megvilágításba helyezzen, ami viszont már tényleg hatással van az emberre. Vagy akár egy jó megvalósítás és jól összerakott film is okozhat hasonló érzéseket. Míg ezt egy popcorn mozinál nehezen tudom elképzelni, hogy valakire ez annyira hatással van, hogy mondjuk érzelmileg nagyon megérintse vagy elgondolkoztassa, inkább tolódik a mérleg nyelve a drámák felé (de nem szükségszerűen).

    Ezért próbálom megérteni, hogy az előző listák nagy része teljesen átlagos film számomra, más számára lehet nem az, de azért mégis egy nem mély tartalommal bíró alkotás hogy lehet hatással bárkire is? Bár a kérdés alapvetően top filmekről szólt, sokan már csak kedvencként is beírtak ide sok olyan alkotást, amit nehezen tudok összekapcsolni a top fogalommal.

    Ez meg már megint értelmezés kérdése, de hát lehet inkább jobb lett volna csak ajánlást kérni, mert jelenleg ez a kérdés egy érdekes szociológia tanulmány alapja is lehetne, ha a topik reprezentatív lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák