Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kergeboci

    tag

    válasz erahurka #154327 üzenetére

    Hát, lehet hogy én túlzok és emlékszem rosszul az első pontra, de a többi ponthoz tartom magam. A színházi mű arról szól, hogy különböző nyelvű emberek adják elő a színdarabot, ráadásul a film nagy részében lélektelenül, monoton hangon. Az rémlik, hogy van benne angol, de lehet hogy a japán a fő nyelv, erre már nem emlékszem (de esélyes).
    Mivel így is úgy is olvasni kell, így szerintem a szinkronra várni felesleges.

    A 3 óra viszont az bizony 3 óra. A film lassú és nehéz. Számomra megvolt ugyan a transzcendens utazás élménye (az első fél óra utántól), de elégé művész filmes ahhoz, hogy tartsak attól, hogy más hangulatban, vagy akár mozi helyett itthon nézve, kikapcsoltam volna.

    + csehovi dráma, nem csak a Ványa bácsi miatt, hanem az egész film megrendezése is. Drámaiatlan dráma. Szóval, ezekre készülni kell

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Új hozzászólás Aktív témák