Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    The Odd Couple (1968) - 7/10
    Furcsa pár
    #értékelés

    Mindig érdekes olyan régebbi filmet megnézni, ami ha nem is műfajteremtő, de egy bizonyos alműfaj tekintetében meghatározó alkotás lett. Ilyen ez is, nem is tudom hogyan maradt ki ilyen sokáig, de rengeteg motívumot fel lehetett benne ismerni jónéhány azóta született filmből. Pont emiatt egy kicsit kiszámítható is a film, de ennek ellenére jókat mulattam, szépen építkezik, jók a mellékszereplők is (főleg a két angol nőci), és szerintem jót tesz neki a kamaradráma-szerű rendezés is.

    Jó volt látni fiatalon a két trottyost, egész más sebességen pörögtek akkor még mindketten. Bár nem ez volt az első közös filmjük, mégis ennek a sikere kapcsán lett belőlük az egyik legismertebb páros. Lemon különösen csillog a rendmániás "háziasszony" szerepben, eddig a Front Page-ben nyújtott alakítása vitte nálam a prímet, de ebben überelte, Matthau kis túlzással csak statisztál. El is döntöttem, hogy bepótolom nem csak ennek a második részét, hanem a többi közös filmjüket is, időről-időre betűzve egyet, hogy ne unjak rájuk.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák