Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agent_k

    őstag

    válasz paler #28465 üzenetére

    J1800/4Gb ram/1Tb RED/Node 304 házban a későbbi bővíthetőség kedvéért. HDMI-n megy ki egy Sony tv-re a kép.

    Soha nem tapasztaltam ugrásos problémát, hiába vannak integrálva, azért modern GPU-k ezek.

    VISZONT és ezt nagy betűvel kell írnom, mert nagy csalódás számomra, hogy bármilyen DLNA megoldással küldenél ki feliratos filmet, megeszi a processzort. Sokat javítottak pl a Plex-en, de még így is legalább 80%-os a kihasználtság. Ha nincs felirat, akkor nincs probléma.
    Próbaképpen I7-en is kipróbáltam, ott is megette. Ilyen az on-the-fly kódolás nincs mit tenni.

    MPC-HC viszont tudja használni az GPU-t így fullHD filmek is kb 5-10%-os proci terhelést jelentenek. Közben mehet a Plex egy távoli helyszinre és mondjuk a torrent is töltögethet.
    Nekem ezt bírja.

    Paneltáp adja az ampert neki, a trafó is bent van a házban.

    Full passzívan is használhatnám, de a hátsó venti azért megy 5v-on vagy 7v-on nem is emlékszem. Seek hang, venti hang nem hallatszik közelről sem.
    Fogyasztás így mindennel együtt filmnézés közben 16w. SuperPI-vel volt már 19w is.
    Nekem 0-24-ben be van kapcsolva, látszik a villanyszámlán is az 500 forint plusz :)
    Windows 7 van rajta, de gyanítom Win 8.1 még kevesebb erőforrást enne. Notin így volt.

    Ha ráér még egy kicsit, és árban nincs nagy diffi akkor válaszd a Q2900-et. Nem fogyaszt többet, de több mag, kicsit gyorsabb videokártya sose tudni mikor jöhet jól :)

    Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák